Google aptur attēlu ģenerēšanu Gemini AI vēsturisko attēlu neprecizitātes dēļ

Google jaunākais mākslīgā intelekta pasākums ar Gemini AI rīku ir ieguvis virsrakstus. Tomēr tikai dažas dienas pēc tik ļoti gaidītās attēlu ģenerēšanas funkcijas atklāšanas tehnoloģiju gigants jau saskaras ar dusmīgu lietotāju pretreakciju. Reaģējot uz pieaugošo kritiku, Alphabet uzņēmums Google izmantoja sociālo mediju platformu X, lai paziņotu, ka uz laiku tiek apturēta Gemini spēja radīt attēlus cilvēkiem.

Strīdi radās, jo lietotāji atzīmēja satraucošu tendenci: lai gan Dvīņi pēc pieprasījuma viegli veidoja melnādainu un Āzijas cilvēku attēlus, šķita atturīgi to darīt ar baltajiem cilvēkiem. Šī acīmredzamā neobjektivitāte radīja bažas par AI radītā satura daudzveidību un precizitāti.

Ātri risinot šīs pieaugošās bažas, Google paziņoja par Gemini uz cilvēkiem orientēto attēlu ģenerēšanas iespēju apturēšanu. Šis lēmums atspoguļo uzņēmuma apņemšanos novērst AI radītā satura attēlojuma un vēsturiskās precizitātes problēmas. Bija izskanējusi kritika par rīka vēsturisko personu, tostarp tādu ievērojamu personu kā ASV dibinātāju un nacistu ēras karavīru, attēlošanu. Šie attēlojumi netīšām iemūžināja rasu un dzimumu stereotipus, izceļot sarežģījumus, kas raksturīgi AI virzītai attēlu ģenerēšanai.

“Mēs jau strādājam, lai risinātu jaunākās problēmas ar Gemini attēlu ģenerēšanas funkciju. Kamēr mēs to darīsim, mēs apturēsim cilvēku attēlu ģenerēšanu un drīzumā atkārtoti izlaidīsim uzlabotu versiju, ”sacīja Google savā paziņojumā par X.

Uzņēmums arī atzina, ka ir nepieciešams uzlabot Gemini radīto vēsturisko attēlojumu precizitāti. Šis apliecinājums uzsver Google pastāvīgos centienus nodrošināt, lai tās AI tehnoloģijas nodrošinātu niansētu un atbildīgu attēlojumu visos kontekstos.

Dvīņi ar to neapstājās. Šis rīks arī apzīmēja melnādainu cilvēku kā 1943. gada vācu karavīra piemēru.

Dvīņi arī radīja attēlus, kas nav baltie kā vikingi.

Bet vai jau ir par vēlu? Strīdi, kas saistīti ar Gemini, ir pievērsuši rūpīgāku tās jauno AI tehnoloģiju. Sākotnēji rīks tika slavēts par tā potenciālu dažādot digitālos attēlus, un tas tika kritizēts par vēsturisko personu un notikumu nepareizu attēlojumu. Novērotāji AI radītajos attēlos atzīmēja novirzes no vēsturiskās precizitātes, izraisot plašāku sarunu par mākslīgā intelekta ietekmi uz mūsu izpratni par vēsturi un identitāti.

“Ir apkaunojoši grūti panākt, lai Google Gemini atzītu, ka baltie cilvēki eksistē,” savā ziņā teica kāds X lietotājs vārdā Dīdijs.

Cits X lietotājs jautāja: “Es nesaprotu, kā tik ļoti gaidīts AI produkts var tikt ieviests ar tik komiskiem trūkumiem.”

Pēc plašās kritikas par acīmredzamo rasu aizspriedumiem Gemini attēla ģenerēšanas funkcijā Džeks Kravčiks, Gemini Experiences produktu pārvaldības vecākais direktors, risināja bažas ko izvirzījuši sociālo mediju lietotāji. Atbildot uz Kravčika radikālajām ziņām, arī Elons Masks piebalsoja. viņš rakstīja uz X.