Genesis Global Trading sodīja 8 miljonus ASV dolāru, zaudē NY kriptogrāfijas licenci naudas atmazgāšanas novēršanas neatbilstības dēļ

Ņujorkas Finanšu pakalpojumu departaments piektdien paziņoja, ka Digital Currency Group (DCG) meitasuzņēmums Genesis Global Trading samaksās 8 miljonu ASV dolāru sodu un nodos savu kriptovalūtu licenci pēc izmeklēšanas, kurā tika atklāti būtiski trūkumi uzņēmuma cīņā pret naudas atmazgāšanu. un kiberdrošības programmas.

Tika konstatēts, ka Genesis, kriptovalūtu tirgus veidotājs un brokeru uzņēmums, nav uzturējis efektīvu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas un Banku noslēpuma likuma prasību izpildes programmu. Turklāt uzņēmums neiesniedza atbilstošus ziņojumus par aizdomīgām darbībām, kas ir būtiski, lai tiesībaizsardzības iestādēm atzīmētu konkrētus darījumus, ziņoja Reuters.

Reaģējot uz šiem atklājumiem, NYDFS superintendente Adrienne Harris teica: “Genesis Global Trading nespēja uzturēt funkcionālās atbilstības programmu demonstrēja departamenta normatīvo prasību neievērošanu un pakļāva uzņēmumu un tā klientus iespējamiem draudiem.”

Kā daļu no soda Genesis nodos savu “BitLicense”, kas ir regulējoša prasība kriptovalūtas uzņēmumiem Ņujorkā, kas nosaka atbilstību “pazīsti savu klientu”, naudas atmazgāšanas novēršanas un kapitāla prasībām. Genesis ir BitLicense kopš 2018. gada.

Šīs ziņas nāk pēc tam, kad cits Digital Currency Group (DCG) meitasuzņēmums, kriptogrāfijas aizdevējs Genesis Global Capital, pagājušajā gadā iesniedza bankrota pieteikumu, kas nebija saistīts ar Genesis Global Trading. Bankrots notika pēc kriptovalūtu biržas FTX sabrukuma. Ir vērts atzīmēt, ka Genesis Global Capital nebija BitLicense no Ņujorkas Finanšu pakalpojumu departamenta (NYDFS).

DCG bija arī kriptovalūtu publikācijas CoinDesk mātesuzņēmums, pirms tas tika pārdots institucionālajai digitālo aktīvu biržai Bullish. Darījums izrādījās ienesīgs solis DCG dibinātājam un izpilddirektoram Barijam Silbertam, kurš guva ievērojamu peļņu no sākotnējā CoinDesk iegādes 500 000 USD vērtībā 2016. gadā.