Galaxy S24 Ultra pārspēj iPhone 15 Pro Max lasīšanas/rakstīšanas ātrumā

Ir pagājusi gandrīz nedēļa, kopš Samsung laida klajā savu 2024. gada vadošo Galaxy S24 sēriju. Kā parasti, cilvēki ir sākuši iedziļināties, lai savā veidā noskaidrotu uzvarētāju starp Galaxy S24 Ultra un pagājušā gada iPhone 15 Pro Max. Viens no veidiem, kā noskaidrot uzvarētāju, izrādījās uzglabāšanas ātruma tests.

@sakitehonline vietnē X izmērīja uzglabāšanas ātrumu ar sintētisko etalonu, ko sauc par Jazz Disc Bench, kur Galaxy S24 Ultra ar pienācīgu rezervi pārspēja pagājušā gada iPhone 15 Pro Max. Tiem, kas to nezina, Galaxy S24 Ultra ir aprīkots ar UFS 4.0 krātuvi, savukārt iPhone 15 Pro Max ir aprīkots ar ikonisko NVMe krātuvi. Saskaņā ar ‘allaroundreview’ datiem UFS 4.0 krātuve ir ievērojami ātrāka nekā iPhone tālruņos izmantotie NVMe moduļi.

Galaxy S24 Ultra darbojās par 75% ātrāk secīgās lasīšanas ātrumā

Saskaņā ar sakitech iegūtajiem rezultātiem Galaxy S24 Ultra ieguva par 75 procentiem augstāku rezultātu nekā tā konkurents secīgās lasīšanas ātrumā un par 15 procentiem lielāku secīgās rakstīšanas ātrumā. Runājot par skaitļiem, Samsung ultra flagmanis sasniedza 2547,26 MB/s pārsūtīšanas ātrumu, salīdzinot ar 1450,42 MB/s iPhone. Ierakstīšanas ātrums ir salīdzinoši tuvu 1442,25 MB/s un 1257,99 MB/s attiecīgi no Galaxy S24 Ultra un iPhone 15 Pro Max.

Proti, arī nejaušais lasīšanas un rakstīšanas ātrums Samsung flagmanim ir nedaudz lielāks nekā iPhone. Lasīšanas un rakstīšanas ātruma latentums ir arī zemāks (labāks) Android pusē.

Tomēr ātrāka lietojumprogrammu un spēļu ielāde ir atkarīga no pašām lietotnēm un arī OS

Lai gan Jazz Disc Bench parādītie skaitļi noteikti pārsteigs jaunākā Galaxy flagmaņa lietotājus, jāņem vērā arī fakts, ka abi tālruņi darbojas uz pilnīgi atšķirīgām platformām un arī lietotnes ir veidotas atšķirīgi.

Nemaz nerunājot par to, kā lietotne, piemēram, YouTube, mijiedarbojas ar sistēmu divos dažādos gadījumos, arī nebūs identiska. Dažādu lietotņu veiktspēja reālajā dzīvē var atšķirties atkarībā no to optimizācijas platformā, un dažreiz tas var novest pie rezultātiem, kas atšķiras no parādītajiem etaloniem.

Noslēgumā jāsaka, ka ielādes laiki un kopējā reakcija smagās lietotnēs un spēlēs būs atkarīgi arī no sistēmai raksturīgas optimizācijas.

Avots: @sakitehonline