FuboTV iesūdz tiesā Disney, Fox un Warner Bros par sporta straumēšanu

Februāra sākumā tika ziņots, ka Disney sadarbosies ar Fox un Warner Bros Discovery, lai izveidotu mega straumēšanas pakalpojumu sportam, un tagad FuboTV iesūdz trīs tiesā, mēģinot vai nu bloķēt darījumu, vai panākt tā grozījumus.

Sporta straumēšanas pakalpojums no trim milzīgiem apraides tīkliem, kas sastāv no katra no tiem sporta satura, ir diezgan liels darījums. Ja tas tiek piegādāts par saprātīgu mēneša cenu. Un, ja ņem vērā pakalpojumam paredzētā satura apjomu, saprātīga ikmēneša cena padarītu to par ļoti labu pakalpojumu milzīgiem sporta faniem. Tā varētu būt diezgan laba lieta. Izņemot, ne visi to redz tā. Īpaši FuboTV. 20. februārī straumēšanas uzņēmums paziņoja, ka ir iesniedzis prasību tiesā pret visiem trim uzņēmumiem, atsaucoties uz pretmonopola praksi.

Prasībā tiek apgalvots, ka Disney, Fox un Warner Bros. Discovery apzināti iekasēja Fubo lielāku maksu par sava sporta satura licencēšanu. Prasībā teikts, ka Fubo bija arī jāpaņem dārgi komplekti, kuros “ietvēra nesporta kanālus”. Viss tikai tāpēc, lai būtu atļauts licencēt sporta saturu. Šīs tiesas prāvā norādītās “pret konkurenci vērstās darbības” liek klientiem maksāt vairāk par sporta veidiem, kurus viņi vēlas skatīties. Citiem vārdiem sakot, Fubo saka, ka tā klienti nevēlējās ar sportu nesaistītu saturu. Taču tas bija vienīgais veids, kā iegūt piedāvāto sporta saturu. Izraisot “būtisku kaitējumu gan Fubo, gan tā klientiem”.

FuboTV iesūdz tiesā Disney un citus, lai bloķētu darījumu vai iegūtu labākus licencēšanas nosacījumus

Šo trīs milzīgo kompāniju iesaistīšana kopā gandrīz šķiet kā Dāvida un Goliāta stāsts. Un tas nav tikai tāpēc, ka FuboTV izpilddirektora vārds ir Deivids. Disnejs ir milzīgs. Lapsa ir milzīga. Warner Bros Discovery ir milzīgs. Tie ir vairāku miljardu dolāru uzņēmumi, un salīdzinājumā ar FuboTV 585,61 miljonu ASV dolāru tirgus maksimālo apjomu tas šķiet kā maza zivs. Arī tas nav pārāk zems novērtējums. FuboTV ir jālicencē sporta saturs no šiem tīkliem. Un tas padara uzņēmumu trio tiesas zālē iesūdzēt ļoti briesmīgu ienaidnieku. “Goliāts”, ja vēlaties.

Tomēr FuboTV izpilddirektors Deivids Gandlers nav atturēts, nosaucot trīs uzņēmumus par “sporta karteli”, kas gadiem ilgi ir bloķējis tās rokasgrāmatu un tagad mēģina to nozagt. Tātad tiesas prāva ir FuboTV veids, kā mēģināt panākt vienmērīgu lietu. Lai gan tiesas prāvas mērķis ir bloķēt darījuma iestāšanos, FuboTV vēlas alternatīvu iznākumu. Godīga un vienlīdzīga attieksme attiecībā uz cenām. Pēc Gandlera teiktā, Disney, Fox un Warner Bros. Discovery iekasēja FuboTV pat par 30% līdz 50% vairāk nekā citi tiešraides sporta satura izplatītāji. Tā vēlas piekļūt šīm zemākajām likmēm.

FuboTV to uzskata par īpaši lielu problēmu, jo gaidāmā sporta straumēšanas pakalpojuma cena no pārējiem trim tīkliem, visticamāk, būs aptuveni 50 USD mēnesī, kā ziņo The Wall Street Journal (izmantojot The Verge). Tas būtu lētāks risinājums nekā FuboTV visam tam pašam saturam, ko šie trīs tīkli izsniedz Fubo. Uzņēmums apgalvo, ka tas neļautu tam un citiem izplatītājiem konkurēt.