FTC vēlas dzirdēt jūsu domas par tiesību aktiem par labošanu

iFixit un Sabiedrības interešu pētniecības grupa (PIRG) pagājušā gada beigās iesniedza lūgumrakstu FTC (Federālajai tirdzniecības komisijai), lai izveidotu jaunas remonta tiesības. Tagad FTC vēlas dzirdēt no faktiskajiem patērētājiem, pirms tā izlemj, vai izstrādāt noteikumus, atbildot uz šo lūgumrakstu. FTC par publisku komentāru pieprasījumu paziņoja 2024. gada 2. janvārī, un iesniegšanas portāls būs atvērts 30 dienas. Ikviens, kurš vēlas komentēt, var to izdarīt, izmantojot FTC tiešsaistes portālu, un šie komentāri joprojām būs publiski pieejami saskaņā ar FTC-2023-0077 dokumenta numurs.

Kustības “Tiesības uz remontu” mērķis ir padarīt produktus labojamākus un padarīt šos remontdarbus pieejamākus. Ideja ir tāda, ka, ja sadzīves elektroniku ir vieglāk salabot un rezerves daļas var iegādāties, tās var darboties ilgāk. Tas samazinātu e-atkritumus, ietaupītu patērētāju dolārus un sniegtu citus ieguvumus videi.

Vēl nesen bija gandrīz neiespējami iegūt OEM rezerves daļas neatkarīgam remontam no lielākajiem uzņēmumiem, piemēram, Apple. Tas sāk mainīties, jo tādi zīmoli kā Apple un Google sāk pašapkalpošanās remonta programmas. Faktiski Google sadarbojas ar iFixit, lai pārdotu pilnīgus Pixel viedtālruņu remonta komplektus.

Bet vēl ir daudz darāmā. Daži lielie uzņēmumi sabiedrības spiediena dēļ ir paplašinājuši neatkarīgo remontdarbu piedāvājumu, taču likums viņiem to nepieprasa. Tieši to iFixit un PIRG cer mainīt, pieprasot FTC izstrādāt formālu tiesību aktu. Lai FTC varētu rīkoties, tai ir jāpārliecinās, ka tiesības uz remontu patiešām ietekmē ASV patērētājus, tāpēc ir svarīgi iesniegt savu komentāru.

iFixit uzskata, ka jūsu komentāri FTC varētu ietekmēt tās nostāju attiecībā uz labošanas tiesībām

Savā paziņojumā FTC varat teikt gandrīz jebko, taču tam ir jāattiecas uz jūsu personīgo pieredzi saistībā ar labošanas tiesībām. Protams, arī savos komentāros varat iebilst pret labošanas tiesību noteikumu izveidi. Ja neesat pārliecināts, ko tieši teikt, iFixit izlaida iepriekš rakstītu paziņojumu, ko patērētāji var iesniegt, paužot savu atbalstu lūgumrakstam:

“ASV ir vajadzīgi vairāk tiesību uz remontu noteikumu. Remontdarbu konkurences trūkums kaitē patērētājiem un mazajiem remontdarbu uzņēmumiem. Bez valsts rīcības, lai aizsargātu mūsu remonta tiesības, korporatīvie remonta monopoli turpinās mums izšķērdēt savu naudu, izšķērdēt mūsu planētas resursus un priekšlaicīgi nosūtīt produktus uz izgāztuvi. Es atbalstu šo petīciju un aicinu FTC rīkoties!”

Pretējā gadījumā varat teikt visu, kas jums patīk, taču atcerieties, ka komentāri tiks publicēti publiski. Noteikti iesniedziet tos līdz 2024. gada 2. februārim, lai nodrošinātu, ka FTC tos ņem vērā.