Fossil uz visiem laikiem pamet viedpulksteņu biznesu

Fossil ir pabeigta viedpulksteņu izgatavošana. Uzņēmums, kas jau vairākus gadus darbojas viedpulksteņu nozarē pēc tam, kad pirms kāda laika tika izlaists pirmā Wear OS, ir apstiprinājis, ka vairs neveiks viedpulksteņu ražošanu.

Tas notiek pēc mēnešiem un mēnešiem, kad lietotāji gaida, lai uzzinātu par Fossil nākamo ierīču komplektu. Vēl ilgāk jāgaida esošo Fossil viedpulksteņu lietotāji, kuri cer dzirdēt kaut ko par Wear OS 4 atjauninājumu. Runājot ar The Verge, Fossil pārstāve Amanda Castelli apstiprina, ka lēmums atstāt viedpulksteņus ir stratēģisks. “Tā kā viedpulksteņu ainava pēdējos gados ir ievērojami attīstījusies, mēs esam pieņēmuši stratēģisku lēmumu aiziet no viedpulksteņu biznesa,” sacīja Kastelli.

Gen 6 līnija būs uzņēmuma pēdējais viedpulkstenis, taču Castelli apstiprina, ka Fossil plāno atjaunināt esošos pulksteņus. Vismaz “tuvākajos gados”. Tomēr tas nav tieši minēts, ja tas attiecas tikai uz drošības un stabilitātes atjauninājumiem. Esošie lietotāji cer, ka Wear OS 4 būs ap stūri. Taču ar Fossil pastāvošo biznesu tagad tas nešķiet iespējams. Fosilajiem pulksteņiem jau ir Wear OS 3.5, kas tika izstumts pagājušajā gadā.

Kad Fossil ir pabeidzis viedpulksteņu izgatavošanu, tas koncentrēsies uz tā “galveno spēku un galvenajiem segmentiem”.

Šis paziņojums varētu dažus pārsteigt, taču tika izteikti ierosinājumi, ka Fossil varētu izvēlēties šo ceļu 2023. gada decembrī. Tajā laikā vairāki Reddit lietotāji apgalvoja, ka ir runājuši ar Fossil mazumtirdzniecības darbiniekiem par Fossil Gen 7. Šie darbinieki teica, ka uzņēmums negrasījās ražot ierīci. Kamēr citi lietotāji teica, ka Fossil tikai gaidīja jaunu mikroshēmojumu.

Šķiet, ka šajos apgalvojumos bija patiesība. Fossil saka, ka tagad novirzīs resursus, lai atbalstītu savas “galvenās stiprās puses un galvenos segmentus”. Kas būtībā attiecas uz visu, ko tas ražoja pirms viedpulksteņiem. Ādas izstrādājumi, tradicionālie pulksteņi un rotaslietas ir Fosilijas maize un sviests. Tāpēc uzņēmums gatavojas atgriezties pie jaunu produktu izlaišanas šajās kategorijās.

Tas būs kauns, ka Fossil tomēr ir pabeigts. Tas bija viens no vienīgajiem uzņēmumiem, kas konsekventi izlaida jaunas ierīces dažādiem zīmoliem, tostarp savam Fossil zīmolam Diesel, Michael Kors un citiem. Bez Fossil biznesā Wear OS lietotājiem būs daudz mazāk iespēju. Ja vien cits uzņēmums neiejaucas, lai aizpildītu tukšumu.

Tie, kas meklē labas alternatīvas, varētu vēlēties apsvērt kaut ko līdzīgu Galaxy Watch 6. Tas, iespējams, ir labākais Wear OS pulkstenis tirgū, un tam jau ir Wear OS 4. Pat tiek baumots, ka nākamais lielākais versijas atjauninājums tiks iegūts pirms citām ierīcēm.