Flexport nodrošina 260 miljonu dolāru finansējumu no Shopify pēc darbavietu samazināšanas par 20%.

Flexport, grūtībās nonākušais loģistikas jaunizveidotais uzņēmums, kas saskārās ar izaicinājumiem un kuram pagājušajā gadā bija jāīsteno darbinieku samazināšana, lai samazinātu izmaksas, ir saņēmis ievērojamu finansiālu atbalstu. Flexport paziņoja, ka ir nodrošinājis finansējumu 260 miljonu ASV dolāru apmērā, izmantojot neierobežotās konvertējamās parādzīmes no e-komercijas platformas Shopify.

Flexport dibinātājs un izpilddirektors Raiens Petersens dalījās ar ziņām vietnē X (iepriekš Twitter), norādot, ka ieguldījums uzlabos uzņēmuma finansiālo stāvokli. Viņš piebilda, ka ieguldījums sūtīs spēcīgu vēstījumu klientiem, uzsverot Flexport apņemšanos veidot ilgtspējīgu biznesu, kas vērsta uz augstākās klases tehnoloģiju un pakalpojumu sniegšanu globāliem uzņēmumiem.

“Turpmāk nostiprinot mūsu skaidrās naudas pozīcijas ar šo ieguldījumu, būtu jānosūta spēcīgs vēstījums klientiem, ka Flexport veido ilgtermiņa ilgtspējīgu biznesu, kas turpinās nodrošināt savā klasē labākās tehnoloģijas un pakalpojumus globālajiem uzņēmumiem,” sacīja Petersens.

Petersens arī uzsvēra, cik svarīga ir uzņēmuma stabilā bilance kā stratēģisks aktīvs, lai pārvarētu globālās tirdzniecības nenoteiktību 21. gadsimtā. Viņš minēja būtisku virzību uz rentabilitātes sasniegšanu, uzsverot uzņēmuma centību īstenot savu ilgtermiņa redzējumu.

“Mūsu cietokšņa bilance joprojām ir viens no mūsu stratēģiskākajiem aktīviem, jo ​​mēs 21. gadsimtā virzāmies pa nenoteiktajiem globālās tirdzniecības ūdeņiem, lai īstenotu šo vīziju,” sacīja Petersens, piebilstot, ka uzņēmums ir “panācis milzīgu progresu” ceļā uz atgriešanos rentabilitāte.

Šis finansējuma paziņojums seko Flexport iepriekšējam darbaspēka samazinājumam par aptuveni 20% oktobrī, kas ir daļa no vairākiem izmaksu samazināšanas pasākumiem, kuru mērķis ir atgriezties pie rentabilitātes. Petersens atzīmēja uzņēmuma agrāko sasniegumu – 1 miljarda dolāru neto skaidrā naudā. Tas iezīmēja otro darba vietu samazināšanas kārtu 2023. gadā pēc darbaspēka samazināšanas janvārī pārmērīga darbinieku skaita dēļ.

Ir vērts atzīmēt, ka Shopify jau piederēja Flexport akcijas, un loģistikas starta uzņēmums pārņēma Shopify Logistics, tostarp Deliverr, izpildes uzņēmumu. Šis stratēģiskais solis paplašināja Flexport loģistikas piedāvājumu, un Shopify iegādājās 13% Flexport akciju. Iepriekšējā gadā Shopify turpināja investēt Flexport kā daļu no finansējuma kārtas, kas kopumā piesaistīja 935 miljonus ASV dolāru.

Flexport, kuru 2013. gadā dibināja Raiens Pītersens, ir pilna servisa globāla kravu ekspeditora un loģistikas platforma, kas izmanto modernu programmatūru, lai labotu lietotāju pieredzi globālajā tirdzniecībā. Flexport ļauj pircējiem, pārdevējiem un viņu loģistikas partneriem nosūtīt, uzglabāt un tirgot preces.

2022. gada maijā uzņēmums Flexport piesaistīja finansējumu 1 miljarda ASV dolāru apmērā, ko vadīja SoftBank, lai padziļinātu savas tehnoloģiju un datu iespējas, palielinātu globālās loģistikas infrastruktūras pēdas nospiedumu un ieguldītu nozares zināšanā, lai palīdzētu klientiem orientēties arvien sarežģītākā globālās tirdzniecības vidē. Toreiz starta uzņēmums vadīja savas 747 lidmašīnas un nodarbināja 1066 cilvēkus 11 birojos un četrās noliktavās.

Flexport unikāli nodrošina progresīvu tehnoloģiju, fiziskās loģistikas infrastruktūras un cilvēku zināšanu kombināciju, nodrošinot ātru un paredzamu tranzīta laiku, redzamību un kontroli, kā arī zemākas piegādes ķēdes izmaksas loģistikas un piegādes ķēdes profesionāļiem visā pasaulē.

Pirmo reizi tirgū ar mērķtiecīgi izveidotu mākoņprogrammatūru un datu analīzes platformu, Flexport šodien savieno gandrīz 10 000 klientu un piegādātāju vairāk nekā 200 valstīs, tostarp pazīstamus globālus zīmolus, piemēram, Georgia-Pacific, kā arī jaunus novatorus, piemēram, Sonos. Flexport piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu, tostarp okeāna, gaisa, kravas automašīnu un dzelzceļa kravu pārvadājumus, pārvadāšanu un pārvadāšanu, noliktavu, muitas un tirdzniecības konsultācijas, finansējumu un apdrošināšanu.