Exynos 2400 pārspēj Snapdragon 8 Gen 3 etalona testā

Daudzi cilvēki apšauba Samsung lēmumu Galaxy S24 un Galaxy S24+ izmantot Exynos 2400 mikroshēmojumu. Tas ir tāpēc, ka iepriekšējās paaudzes Exynos procesori ir bijuši šausmīgi. Tomēr, ja nesenais etalona tests ir kaut kas iet uz priekšu, uzņēmums šogad ir pagriezis plūdmaiņu. Šķiet, ka jaunajai Exynos mikroshēmai ir labāka veiktspējas stabilitāte nekā Snapdragon 8 Gen 3, kas dažos tirgos nodrošina tālruņu darbību.

Etalona tests parāda, ka Exynos 2400 ir stabilāks nekā Snapdragon 8 Gen 3

Pēc tam, kad pagājušajā gadā Galaxy S23 sērijā tika izmantota tikai Snapdragon mikroshēma, Samsung atgriežas pie ierastās divu mikroshēmu stratēģijas. Jaunizveidotie Galaxy S24 un Galaxy S24+ tiek piegādāti ar Snapdragon 8 Gen 3 (For Galaxy versija ar pārspīlētu centrālo procesoru) dažos tirgos, piemēram, ASV un Exynos 2400 citos tirgos, tostarp Eiropā. Galaxy S24 Ultra visā pasaulē iegūst overclocked Snapdragon mikroshēmu.

Taizemes plašsaziņas līdzeklis Beartai nesen veica 3DMark etalona testu ar Exynos darbināmiem Galaxy S24+ un Snapdragon darbināmiem Galaxy S24 Ultra, lai salīdzinātu veiktspēju. Precīzāk, ierīces tika pakļautas 3DMark Solar Bay stresa testam. Tas ir 20 minūšu ilgs tests, kas novērtē ierīces veiktspēju ilgstošas ​​lielas spēļu slodzes laikā, izmantojot staru izsekošanu un uzlabotas grafiskās iespējas.

Pārbaude parādīja, ka Exynos 2400 uzlaboja savu veiktspēju nekā Snapdragon 8 Gen 3. Tas sasniedza augstāko cilpas punktu skaitu 8905 un zemāko cilpas punktu skaitu 5755. Vienkāršs aprēķins atklāj, ka tā veiktspējas stabilitāte bija 64,6%. No otras puses, Snapdragon mikroshēma sasniedza augstāko un zemāko cilpas punktu skaitu attiecīgi 8249 un 3984. Tā veiktspējas stabilitāte bija tikai 48,3%.

Lai gan etalondarbi ne vienmēr sniedz pilnīgu priekšstatu, Exynos 2400 lietas izskatās labi. Testā izmantotās ierīces padara tā uzvaru šeit iespaidīgāku. Galaxy S24 Ultra ir lielāka dzesēšanas sistēma, tostarp lielāka tvaika kamera nekā Galaxy S24+. Tas liek domāt, ka Samsung ir uzlabojis jaunās Exynos mikroshēmas siltuma pārvaldības iespējas.

Iespējams, FOWLP tehnoloģija palīdzēja

Exynos 2400 ir pirmais Exynos procesors, kas aprīkots ar Fan-out vafeļu līmeņa iepakojuma (FOWLP) tehnoloģiju. Tas palīdz uzlabot siltuma pārvaldību, saglabājot mikroshēmu vēsu ilgstošu resursietilpīgu darbu laikā. Tas varētu būt noderīgs šīs etalonpārbaudes laikā. Cerams, ka jaunā Exynos mikroshēma nodrošinās tikpat izcilu veiktspēju ikdienas lietošanas un spēļu laikā. Ja tas atkal atpaliek no Snapdragon, Samsung varētu būt grūti pārliecināt cilvēkus iegādāties Galaxy tālruņus ar Exynos mikroshēmām.