ES liek Apple atcelt Epic Games Store aizliegumu operētājsistēmā iOS

Nozīmīga attīstība gan spēlētājiem, gan lietotņu izstrādātājiem, Epic Games Store nāks uz iOS Eiropā pēc tam, kad kontinenta DMA noteikumi piespieda Apple atcelt aizliegumu.

Strīds starp Epic un Apple sākās, kad spēļu veidotājs apieta Apple lietotņu iegādes sistēmu Fortnite. Šis solis mudināja tehnoloģiju gigantu izņemt spēli no App Store. Atbildot uz to, Epic Games iesniedza prasību pret Apple, apsūdzot uzņēmumu pret konkurenci vērstā uzvedībā un monopolistiskā praksē.

Pārskatot Epic 2023. gadu, uzņēmums paziņoja, ka Apple ir atjaunojis savu izstrādātāja kontu, un iOS lietotāji atkal varēja lejupielādēt Fortnite. Epic Games Newsroom X konts tagad ir apstiprināts ka Epic Games Store ir atgriezies operētājsistēmā iOS Eiropā. Epic Games Sweden AB, kas ir Epic Zviedrijas filiāle, pārvaldīs atjaunoto izstrādātāja kontu.

ES DMA noteikumi atjauno Epic Games Store operētājsistēmā iOS

Pēc gadiem ilgas dzīvošanas aiz slēgtiem vārtiem ES Digitālo tirgu likums (DMA) beidzot liek Apple atvērt savu ekosistēmu trešo pušu lietotņu veikaliem šajā kontinentā. ES amatpersonas pat ir piedraudējušas Apple ar “stingru rīcību”, ja tas neatbilst DMA noteikumiem. Pateicoties DMA, Apple vajadzētu atļaut lietotņu sānu ielādi operētājsistēmā iOS un ļaut izstrādātājiem izplatīt savas lietotnes, izmantojot trešo pušu veikalus.

“Es būšu pirmais, kas atzīs Apple godprātīgo rīcību mūsu kataklizmiskās pretmonopola cīņas laikā, piešķirot Epic Games Sweden AB izstrādātāja kontu Epic Games Store un Fortnite darbībai Eiropā saskaņā ar Digitālo tirgu likumu,” Epic izpilddirektors un dibinātājs. Tims Svīnijs teica. Svīnijs jau aprakstīja App Store izmaiņas kā “karstos atkritumus”.

Apvienotās Karalistes lietotājiem būs jāgaida

Tikmēr Apvienotās Karalistes lietotājiem jāgaida, līdz Apvienotās Karalistes digitālo tirgu likumprojekts pieņems parlamentu. Likumprojekts varētu paredzēt līdzīgus noteikumus Epic Games un ļaut tai darboties valstī. Piezīme: Apvienotā Karaliste izstājās no Eiropas Savienības 2020. gadā. Tāpēc DMA noteikumi Apvienotajā Karalistē neattiecas.

Lai gan šis spriedums ir pozitīvs solis ceļā uz atvērtāku App Store vidi, juridiskā cīņa starp Epic Games un Apple nebūt nav beigusies. Abi uzņēmumi, visticamāk, turpinās tiesvedību citos reģionos.