EnvironmentUK 10 punktu klimata plāns aizliedz jaunu benzīna un dīzeļdegvielas automašīnu tirdzniecību līdz 2030. gadam NewsFree

Apvienotā Karaliste līdz 2030. gadam aizliedz jaunu benzīna un dīzeļdegvielas automobiļu pārdošanu, kas ir 10 gadus agrāk, nekā plānots, jo premjerministrs Boriss Džonsons cenšas īstenot vērienīgākus pasākumus klimata pārmaiņu jomā.

Greenpeace šo soli uzteica kā “orientieri”, bet CBI biznesa grupa – “neapšaubāmi izaicinošu”. Šis solis ir apvienots ar £ 1,3 miljardiem jaunu automašīnu uzlādes infrastruktūrai un £ 582 miljoniem dotācijām elektromobiļu iegādei.

“Drosmīga rīcība attiecībā uz elektrisko transportu, kas ir lielākā Apvienotās Karalistes valdības darbība klimata jomā kopš ogļu enerģijas izbeigšanas paātrināšanas, radīs milzīgu viļņošanos ārzemēs,” sacīja Džonatans Māršals no Enerģētikas un klimata izlūkošanas vienības, Apvienotajā Karalistē bāzētās nesaistītās informācijas. peļņa, paziņojumā.

Tomēr, piekāpjoties automašīnu ražotājiem, valdība līdz 2035. gadam neaizliegs no elektrotīkla pievienojamo hibrīdo elektrisko transportlīdzekļu pārdošanu, kas ar akumulatora enerģiju parasti var nobraukt desmitiem kilometru, pirms pāriet uz parasto dzinēju. Šādas automašīnas ir bijušas konstatēts, ka reālajā dzīvē izdala divarpus reizes vairāk oglekļa dioksīda nekā laboratorijas testos.

Lasīt vairāk: Elektriskās automašīnas patiešām ir videi draudzīgāka izvēle nekā fosilā kurināmā transportlīdzekļi

Džonsons arī atbalstīja kodolenerģiju, taču neapstiprināja finansējumu jaunai atomelektrostacijai Sizevelā Safolkā, ko ierosināja Francijas valstij piederošais uzņēmums EDF Energy. Plānā tika piešķirti 525 miljoni sterliņu mārciņu kodolreaktoriem, galvenokārt tiem, kas ir daudz mazāki par šodienas reaktoriem, kuru būvniecībai Rolls-Royce vadītais konsorcijs ir lobējis atbalstu.

Apvienotās Karalistes valdība paziņojumā norādīja, ka 10 punktu klimata plāns radīs 250 000 darbavietu un saistīja pasākumus ar Džonsona vēlēšanu solījumu “paaugstināt līmeni” novārtā atstātajos Apvienotās Karalistes reģionos. Jaunās politikas tiek ieviestas tikai dažas nedēļas pirms Parīzes nolīguma piektās gadadienas 12. decembrī. Trīs dienas iepriekš, 9. decembrī, valdības klimata padomnieki nāks klajā ar jaunu oglekļa emisiju mērķi 2030. gadu vidum.

Citi Džonsona plāna svarīgākie punkti ietver pasākumus, lai dramatiski palielinātu zema oglekļa satura ūdeņraža ražošanu, kas tiek uzskatīts par galveno veidu smagās rūpniecības un citu nozaru dekarbonizēšanai. Viņš izvirzīja mērķi līdz 2030. gadam iegūt 5 gigavatus elektrolizatora jaudu ūdeņraža ražošanai, kas ir salīdzināms ar ES mēroga mērķi līdz 40 GW līdz tam pašam datumam. Ir arī ieteikumi par Apvienotās Karalistes “ūdeņraža pilsētu” 2025. gadam, apgādājot desmitiem tūkstošu māju ar kurināmo apkurei un ēdiena gatavošanai.

Lasīt vairāk: Vai jūsu mājās varētu būt nulles oglekļa emisija? Radikāls plāns, kā to īstenot

Vēl viens jauns mērķis paredz katru gadu mājās un sabiedriskajās ēkās līdz 2028. gadam uzstādīt 600 000 siltumsūkņu – elektrificētu, zaļu alternatīvu gāzes katliem. Arī centieni sakopt smago rūpniecību saņēma stimulu, piešķirot papildu 200 miljonus mārciņu oglekļa uztveršanai. un uzglabāšana.

“Mans 10 punktu plāns radīs, atbalstīs un aizsargās simtiem tūkstošu zaļo darbavietu, vienlaikus virzoties uz nulles līmeni līdz 2050. gadam,” teikts Džonsona paziņojumā. Džons Gumers no Klimata pārmaiņu komitejas, kas konsultē valdību, sacīja: “Esmu priecīgs redzēt premjerministra apņemšanos.”

Citi punkti ietvēra iepriekšējā paziņojuma atkārtošanu par jūras vēja enerģijas jaudas četrkāršošanu līdz 2030. gadam un Apvienotās Karalistes Konservatīvās partijas solījuma par koku stādīšanu atjaunošanu. Plānā ir ietverts arī plašs atbalsts plašākam iešanas un riteņbraukšanas skaitam, videi draudzīgu lidmašīnu un kuģu izstrādei, kā arī inovāciju un finansējuma izpētei.

Ēnu biznesa sekretārs Eds Milibends savā paziņojumā sacīja, ka tikai daļa no plānā paredzētā finansējuma ir jauns, un apgalvoja, ka tas “nepilda prasītā”. Plašāka informācija par plānu tiks publicēta 18. novembrī.