Elons Musks noliedz Financial Times ziņojumu par xAI līdzekļu piesaisti 6 miljardu dolāru apmērā; “XAI nepiesaista kapitālu,” saka Musks

Šodien mēs apskatījām stāstu, par kuru pirmo reizi ziņoja Financial Times (FT), ka Īlona Maska mākslīgā intelekta starta uzņēmums X.AI cenšas piesaistīt finansējumu 6 miljardu ASV dolāru apmērā ar ieteikto novērtējumu 20 miljardu ASV dolāru apmērā. Tomēr Musks tagad ir iebildis pret šo ziņojumu.

Neilgi pēc tam, kad ziņas nokļuva virsrakstos, Musks atspēkoja FT ziņojumu un noraidīja finansējuma prasības, norādot, ka X.AI pašlaik nenodarbojas ar jaunu līdzekļu piesaistīšanu. Ziņā vietnē X (agrāk Twitter) Tesla izpilddirektors un pasaules bagātākais cilvēks teica:

“xAI nepiesaista kapitālu, un man nav bijušas sarunas ar nevienu šajā sakarā.”

Laikraksts Financial Times, kas ir slavens ar visaptverošu finanšu un biznesa lietu atspoguļojumu, ziņoja, ka avoti, kas ir tuvu notiekošajām diskusijām, medijam pastāstīja, ka xAI ir veicis sarunas ar ģimenes birojiem Honkongā un vēršas pret valsts ieguldījumu fondiem Tuvajos Austrumos. investīcijas. Turklāt Elons Musks ir sazinājies ar potenciālajiem investoriem Japānā un Dienvidkorejā, ziņoja FT.

Interesanti, ka šis nav pirmais gadījums, kad Musks ir atspēkojis apgalvojumus par xAI līdzekļu piesaisti. Tikai pagājušajā nedēļā viņš noraidīja ziņojumu, kurā teikts, ka xAI jau ir nodrošinājis 500 miljonus ASV dolāru saistībās, lai sasniegtu savu 1 miljarda ASV dolāru finansējuma mērķi.

Ja tiks nodrošināts 6 miljardu ASV dolāru finansējums, tas ievērojami pārsniegs xAI sākotnējo 1 miljarda ASV dolāru mērķi, kā norādīts iepriekšējā mēnesī iesniegtajā ASV Vērtspapīru un biržu komisijā. Lai gan xAI novērtējums 20 miljardu dolāru apmērā būtu tikai daļa no OpenAI, tas atbilst citiem vienaudžiem, piemēram, Google atbalstītajam Anthropic.

Musks jūlijā uzsāka xAI ar ambiciozu mērķi atklāt Visuma noslēpumus. XAI komandā ir eksperti no tādām cienītām iestādēm kā Google DeepMind, OpenAI, Google Research, Microsoft Research, Tesla un citām slavenām AI pētniecības firmām. Viņu kolektīvās zināšanas ir veicinājušas tādus revolucionārus projektus kā DeepMind’s AlphaCode un OpenAI vismodernākos tērzēšanas robotus, tostarp GPT-3.5 un GPT-4.

Tikmēr šķiet, ka Musks pozicionē xAI kā tiešu konkurentu tādiem nozares spēlētājiem kā OpenAI, Google un Anthropic, kas ir pazīstami ar ietekmīgu tērzēšanas robotu, piemēram, ChatGPT, Bard un Claude, izstrādi.

Musks arī bija OpenAI līdzdibinātājs 2015. gadā, taču 2018. gadā viņš norobežojās no tā valdes. Laika gaitā viņš pauda kritiku par Big Tech AI iniciatīvām un bažījas par cenzūru. Šī gada sākumā Musks paziņoja par plāniem izveidot uz patiesību orientētu mākslīgo intelektu, kas izstrādāts, lai izprastu Visuma pamatpatiesības, radot pamatu konkurencei ar Google Bard un Microsoft Bing AI.