Elons Masks varētu aizliegt Apple produktus saviem uzņēmumiem

Apple tikko, iespējams, sarīkoja savu līdz šim lielāko WWDC, un visi Apple lietotāji gaida, kad varēs izmantot jaunos AI rīkus, kas tiks piedāvāti iOS. Tomēr viens miljardieris par to nav apmierināts. Elons Masks draudēja ar Apple aizliegumu visos savos uzņēmumos iOS 18 ChatGPT integrācijas dēļ.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par WWDC 2024, pirms piedalīšanās, varat iepazīties ar mūsu pārklājumu. Uzņēmums paziņoja par jauniem piedāvājumiem, kas tiks piedāvāti operētājsistēmā iOS 18, kā arī iPadOS 18 papildinājumiem. Tāpat, ja vēlaties uzzināt, kā instalēt WatchOS 11 beta versiju, mums ir ceļvedis.

Elons Masks nav apmierināts ar Apple AI

Drīz pēc tam, kad Apple ieviesa savus AI rīkus, internetu ātri pārpludināja komentāri par tiem. Daudzi no viņiem bija pozitīvi un cerīgi, bet ne visi bija pārsteigti. Īlons Masks savas dusmas uz uzņēmumu pauda pāris tviterī. Viņš nebija apmierināts ar to, ka uzņēmums sadarbojas ar OpenAI, lai ieviestu ChatGPT operētājsistēmā iOS.

Lai jūs uzzinātu, iOS 18 AI rīki tiek darbināti ar saviem modeļiem, un vajadzības gadījumā var izmantot arī ChatGPT. Apple AI nevarēja laicīgi izstrādāt liela mēroga modeļus, jo tas bija lēns, lai ielektu AI vilcienā. Tātad, tam bija nepieciešama palīdzība. Tālrunis lielāko daļu sava AI veic ierīcē, taču tas sazināsies ar GPT-4o, kad tam būs nepieciešams lielāks valodas modelis.

Nu, Muskam nepatīk, ka uzņēmums izvēlējās to darīt. “Apple nav ne jausmas, kas patiesībā notiek, kad viņi nodod jūsu datus OpenAI.” Viņš atsaucas uz faktu, ka OpenAI varētu piekļūt lietotāju datiem, kad viņiem ir jāsazinās ar mākoni. Tas atgriežas pie mūžsenā jautājuma “Kas notiek ar maniem datiem, kad es tos nododu mākonī?”

Viņš arī pievērsa lielāku uzmanību Apple, sakot, ka ir “apšaubāmi absurdi, ka Apple nav pietiekami gudrs, lai izveidotu savu AI, tomēr kaut kādā veidā spēj nodrošināt, ka OpenAI aizsargās jūsu drošību un privātumu!” Pašlaik mēs nezinām, kā OpenAI pārvalda datus. Acīmredzot tādi uzņēmumi kā Meta, Google un Amazon izturas pret jūsu datiem. Tātad, izmantojot JEBKURU viņu produktu, tiek mainīta visa jūsu identitāte. Tomēr mēs nezinām, kā ir OpenAI.

Mēs zinām, ka uzņēmumam ir zināma vēsture. Tas ir bijis iesaistīts dažos drošības pārkāpumos. Tātad, Muskam ir sava jēga.

Elons Masks varētu aizliegt Apple produktus saviem uzņēmumiem

Atsevišķā ierakstā Musks sacīja, ka, ja Apple ieviesīs OpenAI modeļus OS līmenī, Apple produkti varētu tikt aizliegti visos viņa uzņēmumos. Miljardierim pieder vairāki uzņēmumi, tostarp X, Tesla, Space X, The Boring Company utt. Tātad neviens no šiem uzņēmumiem nevarētu izmantot savus iPhone tālruņus.

Īlons Masks tvītoja apple chatgpt (1)

Tas varētu būt slikts solis no viņa puses, jo iPhone ir…. diezgan populārs. Mēs mīlam Android ierīces, taču jāatzīst, ka iPhone lietotāji veido ievērojamu daļu no jebkuras cilvēku grupas. Turklāt jebkurš uzņēmums var gūt labumu no daudzveidīgas tehnoloģiju lietotāju kolekcijas no abām OS dīķa pusēm. Apple ierīču aizliegšana varētu negatīvi ietekmēt šos uzņēmumus.

Īlons Masks tvītoja apple chatgpt (2)Īlons Masks tvītoja apple chatgpt (2)

Īlonam Muskam par to ir jādomā pirms šo kraso izmaiņu veikšanas. Tam būs liela ietekme uz cilvēkiem, kas strādā šajos uzņēmumos. Daudzas darbavietas jau ir apdraudētas mākslīgā intelekta un slikto ekonomisko apstākļu dēļ. Strādniekiem vairs nav nepieciešams iemesls baidīties par savu darbu.

Bet tas var būt tikai sliktu asiņu dēļ

Kā daudzi cilvēki var nezināt, Elonam Muskam bija dažas dziļas saites ar OpenAI; viņš bija līdzdibinātājs. Viņš pirms gadiem pārtrauca saites ar uzņēmumu, taču kopš tā laika ir izraisījis strīdu ar uzņēmumu. Tikai pirms dažiem mēnešiem Elons pārcēlās iesūdzēt OpenAI, jo uzskata, ka tā pašreizējā trajektorija ir pretrunā tās sākotnējam redzējumam.

OpenAI tika dibināta, pamatojoties uz sapni radīt AI cilvēcei, nevis peļņai. Tomēr uzņēmums kopš tā laika ir pārgājis uz peļņas modeli. Ne tikai tas, bet tas ir kļuvis par Microsoft AI spēku. Elons uzskata, ka OpenAI ir kļuvis par Microsoft bezpeļņas meitasuzņēmumu. Viņš iesūdz uzņēmumu, lai piespiestu to publiskot savu pirmkodu.

Lietas laikā mēs saņēmām dažus diezgan nosodošus pierādījumus, kas norāda uz pašu Elonu, kurš vēlas mudināt uzņēmumu kļūt par Tesla meitasuzņēmumu. Turklāt e-pasts apstiprināja, ka Musks arī vēlējās turēt OpenAI pirmkodu aiz slēgtām durvīm. Tātad vēstījumi norāda uz kādu ārkārtēju Muska liekulību.

Tātad pastāv iespēja, ka Īlons pieņems šo lēmumu viņa nesaskaņas ar uzņēmumu dēļ. Jebkurā gadījumā Muska viedokļi vai Apple AI šajā jautājumā nav svarīgi. Strādnieku darbs ir svarīgs. Cerēsim, ka Musks un Apple spēs panākt kaut kādu vienošanos, kas neizraisīs strauju satricinājumu. Uz spēles jau ir liktas darba vietas.