Eiropas mērķis tagad ir fotoattēli

Margrētes Vestageres vadītā Eiropas Komisija nav apmierināta ar Apple reakciju uz DMA (digitālo tirgu likumu), un tagad šķiet, ka Kā mērķis būtu piedāvāta lietotne Photos operētājsistēmai iOS un macOS.

Dažkārt lietas tiek novestas līdz neparedzamām robežām, un, runājot par Eiropas Savienību un tās vēlmi regulēt, tā ir gandrīz norma. Mēs jau esam padziļināti runājuši par visām izmaiņām, kas Apple bija jāpaziņo, lai izpildītu DMA, digitālo tirgu likumu, kas cita starpā pieprasa, lai App Store nav ekskluzīvs, ka mēs varam izmantot citus maksājumu veidus. mūsu iPhone, kas nav Apple Pay, vai ka mēs varam veikt pirkumus lietojumprogrammās, Apple nezaudējot to. Nu tad Eiropa nešķiet apmierināta ar šiem Apple paziņotajiem pasākumiem un pieprasa, lai tie būtu daudz dziļākiun saskaņā ar konkurences komisāra Vestager vārdiem, Apple varētu ļaut mums izdzēst lietojumprogrammu Photos no mūsu iPhone.

Paziņojums ir pārsteidzošs, jo šķiet, ka tas ir izteikts, padziļināti nezinot, ko Apple operētājsistēmā nozīmē fotoattēli. Mēs nerunājam par interneta pārlūkprogrammu vai e-pasta aplikāciju, mēs runājam par vietu, kur tiek glabātas mūsu fotogrāfijas, kur tās tiek pārvaldītas un no kurienes tiek kontrolēta jebkuras citas lietojumprogrammas piekļuve tām. Fotoattēli nav tikai vēl viens iOS vai macOS elements, tā ir būtiska tās pašas sistēmas sastāvdaļa maksimāli aizsargāti, saglabājot vienu no vissvarīgākajiem un privātākajiem elementiem, kas ir mūsu ierīcē: fotoattēlus un videoklipus, ko mēs glabājam. Ļaut dzēst lietotni Fotoattēli nav tik vienkārši kā pasta vai Safari dzēšana, tas ir kaut kas daudz sarežģītāks, un šķiet ļoti sarežģīti pārvaldīt. Šķiet, ka Eiropas Komisija ir aizgājusi pārāk tālu, un mums būs jāsaglabā vērība pret nākamajām izmaiņām.