Eiropas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums Pleo ieceļ jaunu finanšu direktoru, veicinot spekulācijas ar IPO

Dānijas fintech jaunuzņēmums Pleo tikko paziņoja par Sorena Vesta Loninga iecelšanu par savu jauno finanšu direktoru, trešdien ekskluzīvā intervijā CNBC paziņoja Eiropas finanšu tehnoloģiju uzņēmums 4,7 miljardu ASV dolāru vērtībā. Šis solis tiek uzskatīts par stratēģisku soli Pleo vadības komandas stiprināšanā, kas liecina, ka uzņēmums gatavojas potenciālajam sākotnējam publiskajam piedāvājumam (IPO).

Lonningam ir vairāk nekā divu gadu desmitu pieredze finanšu pakalpojumu jomā, strādājot ar tādiem ievērojamiem uzņēmumiem kā Dānijas biozinātņu uzņēmums Chr Hansen, dzirdes aparātu uzņēmums WS Audiology un Danish Endurance, sporta un āra apģērbu uzsācējs. Konkrēti, Lonings strādāja par finanšu direktoru Chr Hansen, kas ir nozīmīgs spēlētājs Dānijas biržā ar tirgus maksimālo apjomu, kas pārsniedz 10 miljardus USD. Nesenā Chr Hansen un konkurenta Novozymes apvienošanās 22 miljardu dolāru apstiprināšana vēl vairāk uzsver Loninga plašo finansiālo stāvokli.

Lonnings dalījās ar CNBC par savām galvenajām prioritātēm kā Pleo jaunajam finanšu direktoram, uzsverot, cik svarīgi ir virzīt uzņēmumu uz rentabilitāti un briedumu. Viņš arī uzsvēra izaicinājumus, kas saistīti ar navigāciju pašreizējā makroekonomiskajā vidē, un pauda apņemšanos izmantot datus, lai uzņēmumā pieņemtu apzinātus lēmumus, ziņoja CNBC.

Lonnings atzina kopējo cīņu par tādiem uzņēmumiem kā Pleo, kas atrodas starp izaugsmes, efektivitātes un rentabilitātes mērķiem. Viņš uzsvēra, ka ir jāpielāgojas mainīgajai videi, jo īpaši Pleo unikālā dzīvesveida un plašākas tehnoloģiju nozares kontekstā.

Lai gan Pleo ir teicis, ka tas nesteidzas ar publiskošanu, Loninga iecelšana amatā simbolizē stratēģisku soli, lai uzlabotu uzņēmuma grāmatvedības un atbilstības spējas, kas ir sagatavošanās solis potenciālajam biržas sarakstam nākotnē.

Pleo izpilddirektors Jeppe Rindom teica, ka uzņēmums aktīvi pēta dažādas iespējas, lai atbalstītu savu paplašināšanos, un IPO ir būtisks apsvērums.

Pleo “nepārtraukti izvērtē dažādas degvielas paplašināšanas iespējas, kas vislabāk kalpo mūsu klientiem.” Viņš sacīja, ka IPO ir “svarīgs apsvērums”, taču “nav noteikti galīgi plāni”, sacīja Rindoms.

Tomēr viņš paskaidroja, ka galīgi plāni nav iedarbināti, uzsverot atbildīgu lēmumu pieņemšanas pieeju, kurā ņemti vērā tirgus apstākļi un Pleo un tā ieinteresēto pušu intereses.

“Daļa no atbildīgās lēmumu pieņemšanas, kas mūs noveda pie pašreizējās situācijas, ir izpratne par to, kā tirgus apstākļi ietekmē publiskos tehnoloģiju uzņēmumus, un izpratne par to, vai šāds lēmums būtu Pleo un mūsu ieinteresēto pušu interesēs,” viņš piebilda.

Rindom uzskata, ka Loninga pievienošana komandai ir Pleo finanšu stratēģiju pastiprinājums, kas notiek laikā, kad strauji pieaug tirgus paplašināšanās un investīcijas, kuru mērķauditorija ir vidēja tirgus klienti.

“Sērena pievienošana mūsu komandai ir mūsu finanšu stratēģijas stiprināšana, un tas notiek laikā, kad Pleo strauji pieaug, ko veicina tirgus paplašināšanās un investīcijas, lai piesaistītu vidēja tirgus klientus,” viņš piebilda.

Dānijā, Kopenhāgenā bāzētais uzņēmums Pleo, ko 2015. gadā nodibināja Džeps Rindoms un Nikolo Perra, piedāvā viedās maksājumu kartes darbiniekiem, lai iegādātos darbam nepieciešamās lietas, vienlaikus saglabājot uzņēmumu kontroli pār tēriņiem. Mēs aptvērām Pleo 2021. gada vasarā pēc tam, kad jaunuzņēmums piesaistīja 150 miljonu dolāru pašu kapitāla finansēšanas kārtu par 1,7 miljardu dolāru novērtējumu, padarot to par ļoti iekārotā vienradža kluba biedru. Kārtu vadīja Bain Capital Ventures un Thrive Capital.