eBay likvidēs 1000 darbavietu, jo tehnoloģiju uzņēmumi 2024. gadā atlaida tūkstošiem cilvēku

eBay otrdien paziņoja, ka atcels aptuveni 1000 darbavietu jeb aptuveni 9% no pašreizējā darbaspēka, jo e-komercijas mazumtirgotājs pievienosies pieaugošajam tehnoloģiju uzņēmumu sarakstam, kas janvārī samazina darbinieku skaitu. Līdztekus darba vietu samazināšanai uzņēmums paziņoja, ka nākamajos mēnešos samazinās līgumu skaitu ar savu alternatīvo darbaspēku, kā norādīja Iannone.

Šīs ziņas nāk gandrīz gadu pēc tam, kad eBay paziņoja par plānu atlaist 500 darbiniekus visā pasaulē, kas veido 4% no kopējā darbaspēka. Vēstulē, kas dalīta ar darbiniekiem, eBay izpilddirektors Džeimijs Ianone sacīja: “Lai gan mēs virzāmies uz priekšu attiecībā uz mūsu stratēģiju, mūsu kopējais darbinieku skaits un izdevumi ir pārsnieguši mūsu biznesa izaugsmi.”

“Visnozīmīgākais un grūtākais no šiem lēmumiem ir samazināt mūsu pašreizējo darbaspēku par aptuveni 1000 lomām jeb aptuveni 9% pilnas slodzes darbinieku. Turklāt mēs plānojam tuvāko mēnešu laikā samazināt mūsu alternatīvā darbaspēka līgumu skaitu. Mēs neveicam šīs darbības vieglprātīgi, un mēs apzināmies to ietekmi uz visiem eBayers. Mums ir jāatvadās no cilvēkiem, kuri ir devuši tik daudz nozīmīgu ieguldījumu eBay sabiedrībā un kultūrā, un tas nav viegli, ”sacīja Džeimijs.

Džeimijs piebilda, ka uzņēmums ievieš izmaiņas organizācijā, kas ietver noteiktu komandu apvienošanu un racionalizēšanu, lai uzlabotu vispārējo pieredzi no sākuma līdz beigām, koncentrējoties uz labāku klientu vajadzību apmierināšanu visā pasaulē.

“Lai risinātu šo problēmu, mēs ieviešam organizatoriskas izmaiņas, kas saskaņo un konsolidē noteiktas komandas, lai uzlabotu pilnīgu pieredzi un labāk apmierinātu mūsu klientu vajadzības visā pasaulē,” sacīja Ianone.

Atlaišana ir daļa no nesenās tendences ASV tehnoloģiju sektorā, kurā pandēmijas laikā tika pieņemts ievērojams darbinieku skaits, un vadošie spēlētāji bija tādi lieli spēlētāji kā Amazon un Google.

Saskaņā ar atlaišanas izsekošanas vietni Layoffs.fyi, šogad 72 tehnoloģiju uzņēmumi kopumā ir atlaiduši 13 240 darbiniekus. eBay nav viens. Tehnoloģiju giganti, tostarp Google, Amazon, Discord un Unity Software, jau ir paziņojuši par atlaišanu.