Duolingo strauji pieaug tiešsaistes mācību uzplaukums un mākslīgā intelekta stimuls, palielinot tirgus vērtību 1,68 miljardu dolāru apmērā.

Duolingo, ko veicināja ChatGPT aizsāktais mākslīgā intelekta uzplaukums, ir gatavs ievērojamai atdzimšanai pēc tam, kad pagājušā gada augustā tika atklāts datu pārkāpums, kas apdraud vairāk nekā 2,6 miljonu lietotāju privāto informāciju.

Ceturtdien pirmstirdzniecības kāpumā Duolingo akcijas pieauga par vairāk nekā 20%, jo uzņēmums atklāja savas 2024. gada ieņēmumu prognozes, ko veicināja seismiska pāreja uz tiešsaistes izglītību un AI integrāciju savā platformā. Ja šie ieguvumi saglabāsies, Duolingo tirgus vērtība palielināsies par satriecošiem USD 1,68 miljardiem.

Duolingo atklātās prognozes par saviem 2024. gada ieņēmumiem, kas svārstās no 717,5 miljoniem līdz 729,5 miljoniem dolāru, ir ievērojami pārsniegušas analītiķu prognozes, vidēji 699,3 miljonus USD, ziņo Reuters, atsaucoties uz LSEG datiem.

Novērotāji atzīmē izteiktu noslieci uz tiešsaistes valodu apguvi, Duolingo kļūstot par neapstrīdamu līderi, pateicoties tā novatoriskajam “freemium” modelim, kā uzsvērts Seaport Global instruktāžā.

Turklāt analītiķi slavē Duolingo prasmīgo ģeneratīvā mākslīgā intelekta (GenAI) izmantošanu savos piedāvājumos. Duolingo Max, abonēšanas līmeņa, kurā integrētas GenAI funkcijas, ieviešana iepriekšējā gada martā ir guvusi ievērojamu atsaucību, par ko liecina paaugstināts pieprasījums pēc augstākās cenas pozīcijām, kā finanšu direktors Mets Skaruppa teica sarunā ar pēcpeļņas gūšanu.

“Mēs redzējām lielu pieprasījumu par augstākām cenām mūsu Max piedāvājumam,” sacīja Skaruppa.

Lai gan Duolingo joprojām ir pieejams bez maksas, tā premium klases abonementu piedāvājumi un pirkumi lietotnēs ir uzlabojuši uzņēmuma finanses, un kopējais rezervāciju apjoms pagājušā gada pēdējā ceturksnī pieauga līdz rekordlielam 191 miljonam USD, kas iezīmē ievērojamu pieaugumu par 51%. Vienlaikus maksas abonenti piedzīvoja milzīgu pieaugumu par gandrīz 60%, kas ceturtajā ceturksnī pieauga līdz rekordlielam 6,6 miljoniem. Pirmstirgus tirdzniecībā akcijas pieauga virs USD 235, kas ir vairāk nekā 6% atlaide salīdzinājumā ar vidējo cenu mērķi 251,50 USD, kā norādījuši trīspadsmit analītiķi.

Uzņēmuma stabilo sniegumu ceturtajā ceturksnī apliecina ikdienas aktīvo lietotāju skaita pieaugums par 65% un ikmēneša aktīvo lietotāju pieaugums par 46% gadā, uzsverot uzņēmuma stabilo izaugsmes trajektoriju.

Dan Coatsworth, AJ Bell investīciju analītiķis, atzinīgi novērtēja Duolingo iespaidīgos rādītājus, pozitīvo akciju cenas reakciju attiecinot uz ievērojamu ieņēmumu pieaugumu, lietotāju paplašināšanos un augošo abonentu skaitu.

Sākot ar savu pazemīgo izcelsmi 2009. gadā kā bezmaksas valodu apguves lietotne, Duolingo ir piedzīvojusi strauju attīstību. Saskaņā ar SEC pirmdien iesniegtajiem pieteikumiem, uzņēmums piedzīvoja satriecošu ieņēmumu pieaugumu par 97% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, lai gan kopā ar seškārtīgu tīro zaudējumu pieaugumu, sasniedzot 13,5 miljonus ASV dolāru ceturksnī, kas beidzās 31. martā.

2019. gadā, kad mēs pirmo reizi apskatījām uzņēmumu, valodu apguves lietotnei bija 300 miljoni reģistrētu lietotāju visā pasaulē. Šobrīd Duolingo ir vispopulārākā valodu apguves platforma ar vairāk nekā 500 miljoniem reģistrētu lietotāju un 42 miljoni ir aktīvi reizi mēnesī. Duolingo ir arī visvairāk lejupielādētā izglītības lietotne visā pasaulē.

Sakņojas Kārnegija Melona datorzinātņu profesora Luisa fon Ahna un viņa doktora grāda vīziju meklējumos. students Severins Hakers, Duolingo ģenēze aizsākās inovāciju meklējumos pēc fon Ahn veiksmīgajiem pasākumiem, tostarp divu uzņēmumu reCAPTCHA pārdošanu uzņēmumam Google viņa divdesmito gadu sākumā. Apzinoties iespēju mainīt valodu apguves paradigmu, Duolingo tika iecerēts un kopš tā laika ir pārveidojis izglītības ainavu ar savu novatorisko pieeju.