DOJ un FTC izmeklē Apple bloķēšanu Beeper Mini

Pēc visu pēdējo nedēļu Beeper Mini drāmas ir dažas labas ziņas. Tieslietu ministrija un Federālā tirdzniecības komisija acīmredzot sāk izmeklēšanu par Apple iespējamo pret konkurenci vērsto praksi. Tas seko nesenajam aicinājumam no divpartiju Kongresa locekļu grupas, kurā tika lūgts DOJ sākt izmeklēšanu.

Tomēr Tieslietu ministrija jau ir iesaistīta četrus gadus ilgā izmeklēšanā par Apple iespējamo pret konkurenci vērsto rīcību. Arī laikraksts New York Times norāda, ka FTC ir iesaistīta šajā izmeklēšanā, norādot uz vakar publicēto komisijas emuāra ierakstu. Tā brīdina, ka izvērtēs “privātuma un drošības” pamatojumus atteikumam sadarboties ar citu uzņēmumu tehnoloģijām.

Beeper Mini tika palaists šā mēneša sākumā, nodrošinot iMessage operētājsistēmā Android

Jau gadiem ilgi uzņēmumi ir guvuši panākumus, ieviešot iMessage operētājsistēmā Android. Lielāko daļu laika tam trūka drošības, un jums bija arī jāpiesakās ar savu Apple ID Mac Mini datorā, kuram jums nebija piekļuves. Tas ir diezgan biedējoši. Tomēr Beeper Mini bija atšķirīgs. Tas varēja mainīt iMessage inženieriju un ļāva jūsu Android tālrunim reģistrēties iMessage serveros, nemaz neprasot jūsu Apple ID. Tas bija diezgan iespaidīgi, lai neteiktu vairāk.

Tomēr Apple prasīja visas 24 stundas, lai atrastu šo ekspluatāciju un to izlabotu. Neļauj Beeper Mini darboties. Pēc tam Apple un Beeper Mini sākās kaķa un peles spēle. Līdz galu galā Beeper Mini vakar to pārtrauca. Beeper Mini izlaida pēdējo lietotnes atjauninājumu, kam, cerams, tā turpinās darboties, taču tam ir nepieciešams jailbreakēts iPhone vai vecāks Mac dators, kuram visu laiku jāpaliek ieslēgtam, lai reģistrētos iMessage.

Un tas viss ir tāpēc, ka Apple vēlas, lai visi būtu bloķēti pakalpojumā iMessage un iPhone. Apple nākamgad pievienos RCS atbalstu, lai nomierinātu Eiropas Savienību. Tomēr tas neatrisinās problēmas, kas saistītas ar īsziņu sūtīšanu un īsziņu saņemšanu no Android lietotājiem iPhone tālrunī. Pirmkārt, Android lietotāji joprojām būs zaļi burbuļi, tā arī būs visvienkāršākā RCS versija. Tas nozīmē, ka tajā nebūs visas funkcijas, kuras Android lietotājiem pašlaik ir ar RCS.