DOJ nosaka, ka eBay ir jāmaksā 3 miljoni ASV dolāru saistībā ar uzmākšanās lietu

eBay ir piekritis samaksāt 3 miljonus dolāru par 2019. gada eBay uzmākšanās lietu, kas vērsta pret Masačūsetsas pāri, kas kritizēja e-komercijas uzņēmumu. ASV Tieslietu ministrija (DOJ) ceturtdien paziņoja par savu lēmumu, norādot, ka eBay pastrādājis sešus smagus noziegumus. DOJ izvirzīja eBay apsūdzību divos apsūdzības punktos par izsekošanu štatos, divos apsūdzībās par izsekošanu, izmantojot tiešsaistes ziņojumus, vienu apsūdzību par viltošanos ar liecinieku un vienu par tiesas kavēšanu. Konkrēti, septiņi eBay darbinieki, tostarp daži priekšnieki, bija daļa no šī satraucošā plāna.

eBay bijušie darbinieki uzmācās pārim, kas kritizēja uzņēmumu

2019. gadā šie strādnieki centās nodarīt pāri Inai un Deividam Steineriem, kuri uzrakstīja biļetenu, “EcommerceBytes” kritizējot eBay. Viņi tiešsaistē sūtīja ļaunas ziņas un vēroja pāra mājas. Turklāt viņi nosūtīja arī rāpojošus priekšmetus, piemēram, asiņainu cūku masku, bēru vainagu, dzīvus kukaiņus un grāmatu par laulātā nāves gadījumiem. 2022. gadā varas iestādes diviem bijušajiem eBay darbiniekiem piesprieda cietumsodu, bet pārējiem pieciem pašlaik tiek izvirzītas apsūdzības.

Prokurori sacīja, ka eBay augstākajiem vadītājiem nepatika Steinera informatīvais izdevums, jo tas kritizē uzņēmumu. 2019. gada augustā toreizējais izpilddirektors Devins Venigs nosūtīja īsziņu citai izpilddirektorei. Viņš teica, ka ir pienācis laiks viņu “noņemt”, atsaucoties uz Inu Steineri.

eBay uzmākšanās upuri tika pakļauti “tīrai ellei”

ASV advokāta pienākumu izpildītājs Džošua S. Levijs sacīja, ka eBay paveica briesmīgas lietas. Viņš minēja, ka strādnieki gribēja nobiedēt Šteinerus un likt eBay izskatīties labi. “Uzņēmuma darbinieki un darbuzņēmēji, kas iesaistīti šajā kampaņā, izveda upurus cauri ellei, pārakmeņojošā kampaņā, kuras mērķis bija apklusināt viņu ziņošanu un aizsargāt eBay zīmolu,” viņš teica. Tas notiek laikā, kad arī eBay ir atradis sevi starp tām lietotnēm, kas pēdējā laikā apkopo visvairāk datu no lietotājiem.

eBay ir atzinis savu pārkāpumu un piekritis, ka neatkarīgs uzraugs uzraudzīs tās darbības trīs gadus, reaģējot uz eBay uzmākšanās lietu. Līdz ar to arī ir jāveic izmaiņas, kā tas ievēro noteikumus. Ja tā to darīs trīs gadus, apsūdzības pret to tiks atceltas.

Izpilddirektors Džeimijs Ianone atzina, ka tas, ko viņa uzņēmums darīja 2019. gadā, bija “nepareizs un nosodāms”. Viņš solīja, ka eBay centīsies ievērot augstus uzvedības un ētikas standartus. Turklāt uzņēmuma mērķis ir pēc iespējas labot situāciju ar Steiners.