Disney iegulda 1,5 miljardus dolāru Epic Games, lai radītu jaunu “Spēļu un izklaides Visumu”

Izklaides gigants Disney trešdien paziņoja, ka iegulda 1,5 miljardus dolāru Fortnite veidotājā Epic Games, padarot to par uzņēmuma visu laiku lielāko ieguldījumu spēlēs. Darījuma ietvaros abas kompānijas apvienos spēkus, lai izstrādātu jaunu spēli un plašu “izklaides visumu”, kurā iekļauti iemīļoti varoņi no Disney, Pixar, Marvel, Star Wars un Avatar.

Disneja iebrukums spēļu jomā pagātnē ir pieredzējis vairākus mēģinājumus, taču šī partnerība ar Epic Games ir tās līdz šim nozīmīgākais darbs. Papildus jaunajai spēlei Epic Games strādās, lai izveidotu plašu, atvērtu un sociālu Visumu, kas nemanāmi integrējas ar Fortnite. Šis visums ļaus faniem mijiedarboties ar ikoniskiem varoņiem un stāstiem no Disneja plašā franšīzes klāsta.

Disney izpilddirektors Bobs Igers pauda sajūsmu par partnerību, uzsverot tās izaugsmes un paplašināšanās potenciālu. Sadarbība starp Disney un Epic Games radās no Epic dalības Disney Accelerator programmā 2017. gadā.

Disneja Q1 FY24 peļņas zvana laikā tika atklāta informācija par partnerību, tostarp plāni izveidot jauno pieredzi pilnībā Unreal Engine. Šī iniciatīva ļaus spēlētājiem radīt savus stāstus un pieredzi Disneja Visumā, veicinot unikālu un aizraujošu vidi faniem.

Disneja izpilddirektors Roberts A. Igers uzsvēra sadarbības nozīmīgumu, norādot, ka tā ir lielākais Disney uzņēmums videospēļu pasaulē un sola ievērojamas izaugsmes iespējas gan uzņēmumam, gan tā fanu bāzei.

Tims Svīnijs, Epic Games izpilddirektors un dibinātājs, uzteica Disneja agrīno atzīšanu par iespējamo sinerģiju starp viņu pasaulēm Fortnite. Viņš uzsvēra, ka Disneja savā portfelī izmanto Unreal Engine, un izteica entuziasmu par sadarbību, uzsverot tās transformācijas potenciālu.

“Mūsu aizraujošās jaunās attiecības ar Epic Games apvienos Disney iecienītos zīmolus un franšīzi ar ļoti populāro Fortnite jaunās transformācijas spēļu un izklaides pasaulē,” sacīja Roberts A. Igers, The Walt Disney Company izpilddirektors (CEO). Šis būs Disney lielākais ienākums videospēļu pasaulē un piedāvās ievērojamu izaugsmi un paplašināšanos gan uzņēmumam, gan tā fanu bāzei.

“Disney bija viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas ticēja potenciālam apvienot savu pasauli ar mūsu pasauli Fortnite, un viņi izmanto Unreal Engine visā savā portfelī,” sacīja Epic Games izpilddirektors un dibinātājs Tims Svīnijs. “Tagad mēs sadarbojamies ar kaut ko pilnīgi jaunu, lai izveidotu noturīgu, atvērtu un sadarbspējīgu ekosistēmu, kas apvienos Disney un Fortnite kopienas.”

Zemāk ir paziņojuma video.