Discord otrajā atlaišanas kārtā atlaiž 17 procentus darbinieku

Discord atlaiž 17 procentus sava darbaspēka jeb aptuveni 170 cilvēku, kas ir lielākais līdz šim pēc tam, kad ziņojumapmaiņas lietotne pagājušā gada augustā atlaida 4 procentus darbinieku. Šis solis, kas ir līdz šim lielākais ziņojumapmaiņas lietotnes atlaišana, tika veikts pēc darbinieku skaita samazināšanas par 4% pagājušā gada augustā.

Discord izpilddirektors Džeisons Citrons iekšējā piezīmē sacīja, ka lēmuma mērķis bija “asināt mūsu uzmanību un uzlabot veidu, kā mēs strādājam kopā, lai mūsu organizācijai nodrošinātu lielāku veiklību”. Citron atzina, ka darbinieku atlaišana bija nepieciešama uzņēmuma straujās paplašināšanās dēļ pēdējos gados.

“Mēs ātri augām un vēl straujāk paplašinājām savu darbaspēku, palielinoties 5x kopš 2020. gada,” rakstīja Citron. “Tā rezultātā mēs pieņēmām vairāk projektu un kļuvām mazāk efektīvi savā darbībā,” viņš piebilda.

Saskaņā ar The Verge saņemto iekšējo piezīmi, atlaišana ietekmēs darbiniekus dažādos departamentos. Discord lēmums samazināt savu darbaspēku ir pieņemts tikai deviņus mēnešus pēc tam, kad noraidīja Microsoft 10 miljardu dolāru pārdošanas piedāvājumu. Tā vietā uzņēmums izvēlējās piesaistīt 500 miljonus USD jaunā finansējuma, novērtējot to aptuveni 15 miljardu USD apmērā.

Lai gan šķiet, ka Discord nav nonācis nopietnās finansiālās grūtībās, tas joprojām strādā, lai panāktu rentabilitāti un atgūtu lietotāju skaita pieaugumu pēc pandēmijas izraisītā uzplaukuma. Citron piezīmē atzina, ka uzņēmums ir pārāk strauji audzis, kopš 2020. gada palielinot savu darbaspēku 5 reizes, izraisot darbības neefektivitāti.

Šī atlaišanas kārta veicina plašāku darba vietu samazināšanas tendenci tehnoloģiju nozarē. Arī citi ievērojami uzņēmumi, tostarp Amazon Twitch, ir paziņojuši par ievērojamu darbinieku skaita samazināšanu. Saskaņā ar Layoffs.FYI informāciju tehnoloģiju nozarē pēdējos mēnešos ir notikušas daudzas atlaišanas, un šogad vairāk nekā 35 uzņēmumi ir atlaiduši 5586 darbiniekus.

Discord ir vislabāk pazīstams ar savu bezmaksas pakalpojumu, kas ļauj spēlētājiem sazināties, izmantojot video, balsi un tekstu. Platforma pagājušajā gadā kļuva ļoti populāra, jo cilvēki, kuri pandēmijas laikā bija iestrēguši mājās, pievērsās Discord mācību grupām, deju nodarbībām, grāmatu klubiem un citām virtuālām sapulcēm. Discord platformā ir iekļauta arī vieta, kur var runāt tikai ar ielūgumiem.

Uzņēmums dibināts 2012. gadā, un 2022. gadā par savu finanšu direktoru nolīga Tomašu Marcinkovski1, īstenojot savu stratēģiju ieņēmumu palielināšanai pēc pandēmijas izraisītas izaugsmes gada.