Digitālo ziņu jaunuzņēmums The Messenger tiek slēgts mazāk nekā gadu pēc 50 miljonu dolāru iztērēšanas

Mediju vadītāja Džimija Finkelšteina dibinātais digitālo ziņu jaunuzņēmums Messenger tiek slēgts pēc nepilna gada, iezīmējot ievērojamu neveiksmi interneta mediju vidē, ziņoja Axios, atsaucoties uz iekšēju informāciju.

Šis paziņojums seko nesenajiem ziņojumiem, kas liecina par darbinieku atlaišanu uzņēmumā, kurā pirms slēgšanas strādāja aptuveni 300 cilvēku. Maijā uzsākot darbu ar sākotnējiem ieguldījumiem 50 miljonu ASV dolāru apmērā, The Messenger izpelnījās uzmanību, koncentrējoties uz politiku, vispārīgām ziņām un sporta atspoguļojumu. Neskatoties uz izpilddirektora un dibinātāja Džimija Finkelšteina centieniem nodrošināt papildu finansējumu darbības uzturēšanai, tostarp diskusijām par uzņēmuma skrejceļa paplašināšanu, neviens dzīvotspējīgs darījums netika īstenots, atklāja Axios.

Jaunuzņēmums septembrī sasniedza ievērojamu pavērsienu, cita starpā iegādājoties tādas ievērojamas sporta personības kā Sets Deiviss, Džefs Gudmens, Raiens Nanni, Arass Markazi, Maiks Tanjē, Nīls Peins, Kaelens Džounss un Kristians Reds.

Neskatoties uz šiem centieniem, Finkelšteina pēdējā brīža līdzekļu vākšanas centieni nespēja iegūt pietiekamu atbalstu, padarot The Messenger neaizsargātu sarežģītos nozares apstākļos. Axios iegūtajā personāla piezīmē nespēja nodrošināt nepieciešamos līdzekļus tika attiecināta uz plašākām mediju nozares problēmām.

“Diemžēl mēs kā jauns uzņēmums saskārāmies ar vēl nozīmīgākiem izaicinājumiem nekā citi un nevarējām izturēt šos pretvējus.”

Finkelšteins trešdien īsi pēc pulksten 16 pēc ET vecākajiem redaktoriem paziņoja par vietnes pēkšņo slēgšanu. Tomēr darbinieki, kas nav vecākie darbinieki, palika neziņā līdz pulksten 17:00 ET, kad Finkelšteina e-pasts jau bija noplūdis un izplatījies sociālo mediju platformās un pašā uzņēmumā.

Pēc New York Times stāsta publicēšanas vietnē X (iepriekš Twitter), darbinieki ātri meklēja skaidrojumu kanālā Slack. Tomēr galvenais redaktors Dens Veikfords informācijas vākšanas procesā atbildēja, ka vēl nav saņēmis nekādus atjauninājumus.

Tālāk ir sniegts ziņojums, ko Veikfords vēlāk nodeva The Messenger darbiniekiem ap pulksten 16:38 ET:

“Esmu satriekts, ka esam šādi beigušies, un man žēl, ka pēdējās nedēļas ir bijušas mokošas.

Lūdzu, sazinieties ar mani, ja es varu kaut ko darīt, lai palīdzētu, piemēram, atsauces, darba ieteikumus vai padomu. JEBKO. Es esmu šeit katram no jums.

Redakcijas komanda īsā laikā izveidoja zīmolu no nulles un sasniedza savu mērķi izveidot neitrālu ziņu zīmolu, kas lieliski iekļaujas vidējā joslā, pievilcīgi gan iekšējām, gan nepiederošām personām.

Jums vajadzētu lepoties ar savu darbu. Šī komanda ir bijusi pārsteidzoša, un gala rezultāts nav jūsu izcilā darba dēļ. Komanda sastāv no dažiem labākajiem žurnālistiem šajā biznesā, un tā ir radījusi savā klasē labāko izrāvienu un precīzu, neitrālu rakstīšanu, reportāžu un rediģēšanu.

Mēs nodrošinājām rezultātus, pārsniedzot cerēto, tikai septiņu mēnešu laikā — par to liecina satiksmes rezultāti.

Vēlreiz es atvainojos. Es esmu šeit jums un vēlos, lai tas varētu beigties savādāk.

Tikmēr, papildinot The Messenger nepatikšanas, The New York Post arī ziņoja, ka grūtībās nonākušā startup prezidents Ričards Bekmens otrdien ir paziņojis par savu aiziešanu no uzņēmuma, jo tas ierosina vēl vienu atlaišanas kārtu.

Bekmenam, bijušajam Conde Nast izpilddirektoram, kurš pazīstams ar savu pārliecinošo biznesa pieeju un ar iesauku “Mad Dog”, bija galvenā loma ieņēmumu gūšanā vietnei, kas tika atvērta maijā. Pirms starta debijas Bekmens savā New York Times profilā bija pārliecinoši prognozējis, ka vietne 2024. gadā sasniegs vairāk nekā 100 miljonus ASV dolāru, piesaistīs 100 miljonus lasītāju mēnesī un nodarbinās simtiem reportieru visā valstī.

Kādreiz vietne Messenger bija pārpildīta ar jaunākajiem stāstiem un aizraujošiem rakstiem, tagad tajā tiek rādīta tukša lapa, kuru rotā tikai uzņēmuma logotips un saziņas e-pasta adrese.