Dibinātāja stāsts: intervija ar Fredu Hsu, D3 līdzdibinātāju un izpilddirektoru Web3 domēnos

Laipni lūdzam mūsu sērijas Dibinātāju stāsti pirmajā izdevumā! Pagājušajā mēnesī uzsāktajā programmā Founder Stories tiek demonstrētas intervijas ar īstiem dibinātājiem un uzņēmējiem, kā arī diskusijas ar vadītājiem, kas veido tehnoloģiju nākotni un rada globālu ietekmi.

Šodien mums ir prieks runāt ar Fredu Hsu, D3 dibinātāju un izpilddirektoru. D3 ir novatorisks Web3 starta uzņēmums, kas virza domēna vārdu attīstību nākamajā paaudzē. D3 ienes Web3 augstākā līmeņa domēnus (TLD) un drošas, decentralizētas identitātes interneta centrā — domēna nosaukumu sistēmā (DNS).

Freds Hsu ir pieredzējis uzņēmējs un eņģeļu investors, kas ir dziļi iesaistīts Web3 telpā. Pirms D3 palaišanas viņš spēlēja galvenās lomas vairākos veiksmīgos pasākumos. Būdams vietnes Manage.com līdzdibinātājs un izpilddirektors, viņš palīdzēja to iegādāties Criteo. Iepriekš viņš bija līdzdibinātājs un CTO vietnē Oversee.net, ko Oak Hill Capital Partners iegādājās pēc ievērojamā 150 miljonu ASV dolāru A sērijas finansējuma kārtas. Freds ir Kalifornijas Universitātes Losandželosas absolvents.

Paldies, Fred, ka pievienojies mums, lai iedziļināties Web3 domēnu pasaulē.

Vai varat, lūdzu, sākt, pastāstot par savu pieredzi Web2 domēna apgabalā un kā tas ir ietekmējis jūsu vadību D3?

Paldies, ka esat mani. Esmu aktīvi darbojies domēnu nozarē kopš 2000. gadiem un esmu patentējis domēna monetizāciju (autostāvvietu), īpašumā esošu un pārvaldītu domēnu pēcpārdošanas tirgu, izsoles un tveršanas pakalpojumus, trafika tirgus un pat domēnu konferences (DomainFest). Es biju Oversee.net līdzdibinātājs, kur biju CTO, Manage.com (Criteo) un Ember Entertainment (Gala), un gadu gaitā esmu pārvaldījis domēnu portfeļus, kas sastāv no miljoniem domēnu un vairāk nekā 200 miljoniem unikālu apmeklētāju mēnesī. Kopā ar maniem līdzdibinātājiem Shayan Rostam un Paul Stahura mums ir vairāk nekā četras desmitgades ilgas domēna un DNS īpašas zināšanas, kuras mēs izmantojam, lai Web3 ieviestu reālus domēnus.

Kāda, jūsuprāt, ir galvenā problēma, ar kuru mūsdienās saskaras Web2 domēni tiem, kam ir potenciāli vērtīgas adreses?

Izplatīts nepareizs uzskats ir tāds, ka pastāv Web2 un Web3 domēni. Tas tā nav. Ir domēni, kas tiek izdoti un integrēti ar domēna nosaukumu sistēmu (DNS), un pēc tam ir alt-DNS domēni, kurus daži dēvē par Web3 domēniem, taču tas attiecas tikai uz blokķēdes mijiedarbību, grafiku un iedomību, maku adresēm un bez vietējā DNS integrācija vai atbalsts. Pārlūkprogrammā ierakstiet šos Web3 nosaukumus, piemēram, FRED.ETH, vai mēģiniet uz to nosūtīt e-pasta ziņojumu, un jūs gaida vilšanās.

Pašlaik viena no lielākajām problēmām, ar ko saskaras reālie domēni, ir otrreizējais tirdzniecības tirgus, kurā ir grūti orientēties un kas joprojām ir iestrēdzis pagātnē. Es joprojām saņemu e-pasta piedāvājumus par savu .AI un .COM portfeli. Tas mani sarūgtināja un turpina neapmierināt bez gala. Lielākā daļa tradicionālo .com un pēdējā laikā arī .ai domēnu pārdošanas ir nereģistrēti privātu pušu darījumi, kas sasniedz simtiem miljonu dolāru gadā. Mūsu plāni piedāvāt domēna tokenizāciju ļaus domēna īpašniekiem piekļūt daudz efektīvākai ekosistēmai, kas ļaus veikt tūlītējus pārskaitījumus un tūlītējus norēķinus, lielāku likviditāti un lietotāja saskarni, kas priekšplānā izvirzīs pieejamību un lietojamību.

Vai varat īsi apspriest domēna likviditātes jēdzienu un to, kā tokenizācija var to radīt īpašniekiem? Kādi citi modeļi mums ir, kas arī izmanto reālo aktīvu tokenizāciju, lai radītu likviditāti?

Protams, likviditāte pamatā attiecas uz aktīva, šajā gadījumā domēnu, “pārdodamību”. Ja tam ir laba likviditāte, to var viegli pirkt un pārdot, un nelikviditāte vai slikta likviditāte nozīmē, ka tam būs grūti pārdot ar ļoti plašām starpībām starp pirkšanas un pārdošanas cenu. Uzziņai — visā pasaulē ir reģistrēti vairāk nekā 350 miljoni domēnu, taču vairāk nekā puse no tiem vai nu netiek izmantoti, vai ir reģistrēti tikai kā ieguldījumi. Tā kā miljoniem domēnu beidzas katru gadu, daudzus no tiem burtiski pārņem privātpersonas, iestādes vai pat reģistratūras tīkls. Pašreizējais domēnu sekundārais tirgus ir diezgan sadrumstalots, lēns, labākajā gadījumā nepārskatāms, pilns ar vājajām vietām, un likviditāte ir ierobežota ar noteiktiem tirgiem, atslēgvārdiem un auditorijām. Kad CHAT.COM pārdeva par 10 miljoniem USD, kurš pat zināja, ka tas ir pārdošanā? Es noteikti ne.

Tokenizējot šos līdzekļus, mēs padarām tos likvīdākus un izvirzām tos mūsu tradicionālo zīmolu un uzņēmumu, domēnu vai “domēna” OG (fizisku personu un iestāžu), tirgotāju un Web3 degenu tīklā. Pieejamība, mērogojamība un ātrums ir prioritātes un unikālas funkcijas, kuras nodrošinās blokķēdes tehnoloģija un marķieri. Kāpēc gaidīt nedēļu vai pat divas, lai pabeigtu darījumu, ja to var izdarīt gandrīz uzreiz?

Par nekustamo īpašumu, finanšu instrumentiem un dārgmetāliem ir ievērojami palielinājusies interese par tokenizāciju. Tokenizētā nekustamā īpašuma tirgus vien jau ir vērts kaut kur ap 200 miljoniem USD, un nekustamais īpašums tradicionāli ir bijis salīdzinoši likvīds, tāpēc pat nepārprotami ir apetīte pēc visa, kas ir RWA.

Piezīme: Šis ir interesants gabals, ko lasīt kontekstam: https://cointelegraph.com/news/token-adoption-real-world-assets-blockchain

Jūs jau iepriekš minējāt, ka galvenais, lai izveidotu jaunus Web3 augstākā līmeņa domēnus, ir ICANN apstiprinājums. Kāda stratēģija būtu jāizmanto D3 un citiem, lai tas notiktu?

Pēdējo 40 gadu laikā ir bijis tikai viens pieteikumu logs jauniem augstākā līmeņa domēniem, un tas bija 2012. gadā. Mūsu komandai ir gadu desmitiem ilga apvienotā pieredze domēnu pārvaldībā, tostarp pieteikšanās jauniem TLD 2012. gadā, kā arī daudzu domēnu palaišana un pārvaldīšana. TLD, piemēram, .xyz, .tv, .game un citi. Mēs izmantojam šīs zināšanas un piedāvājam Web3 ekosistēmā esošajiem projektiem iespēju īstenot savus specializētos TLD, kas galu galā piedāvās lietotājiem reālus domēnus un labāko no interneta un Web3.

Kā ICANN ir reaģējusi uz D3 centieniem izveidot Web3 domēnus?

Bez komentāriem. (Neviens nav saņemts, vēl nav izveidots.)

Shiba Inu strādā ar D3, lai izveidotu autorizētu “.shib” augstākā līmeņa domēnu. Vai šajā brīdī ir kādi lieli šķēršļi, un kā jūs plānojat tos atrisināt?

Web3 nozarē trūkst izpratnes par to, kas ir īsts domēns. Vietnē Web3 ir daudz alt-DNS domēna pakalpojumu, kas ne tikai rada ievērojamus riskus saviem lietotājiem, bet arī plašākai ekosistēmai. Mēs sadarbojamies ar saviem partneriem, lai izglītotu viņu kopienas, kam savukārt vajadzētu būt viļņojošam efektam tirgū, izglītojot lietotājus par reāliem vai alt-DNS domēniem un DNS piedāvātajām priekšrocībām.

Ir arī citas grupas, kas strādā, lai izveidotu augstākā līmeņa domēnus bez ICANN apstiprinājuma. Vai, jūsuprāt, pastāv risks, ka šie centieni radīs reputācijas problēmu likumīgiem Web3 domēniem?

Problēma ir mazāka par reputāciju, bet vairāk par riskiem lietotājiem. Viņiem tiek solīti “domēni” bez vietējā DNS funkcionalitātes. Bieži vien tie ir tikai slavināti Jpeg faili un iedomības maka adreses, un, neskatoties uz decentralizācijas ētikas izvairīšanos, tās lietotājiem paver neskaitāmus iespējamos riskus, piemēram, vārdu sadursmes un novecošanos; potenciāli ļaunprātīgu viedo līgumu iedarbība; ierobežota integrācija un nav atpakaļsaderības ar kritisko tīmekļa infrastruktūru.

Vai jūs domājat, ka korporācijas ar saviem domēna nosaukumiem būtu ieinteresētas palielināt likviditāti, izmantojot tokenizāciju? Vai esat saņēmis atsauksmes no uzņēmumiem par to?

Mēs esam runājuši ar daudzām ieinteresētajām personām, kuras ir paudušas sajūsmu par mūsu plāniem attiecībā uz domēna marķieri. Es šobrīd nevaru atklāt pārāk daudz, taču mēs ļausim produktam runāt pats par sevi, un mēs koncentrējamies uz patiesi unikālas lietotāja pieredzes sniegšanu.

Pieņemot, ka ICANN sadarbojas ar Web3 kopienu jaunos domēnos, vai, jūsuprāt, pastāv telpas pārsātinājuma risks, ja katra blokķēde vēlas izveidot savu pielāgoto augstākā līmeņa domēnu?

Nepavisam. Šīm kopienām ir liela, lojāla lietotāju bāze, kuras centrā ir viņu zīmola identitāte. Pastāv ievērojama atšķirība identitātes lietojuma gadījumos starp internetu un Web3. Internetā vidusmēra patērētājam īsti nav nepieciešams domēns, taču Web3 unikāla digitālā identitāte atrisina tik daudzas problēmas, sākot no sarežģītu maku adrešu aizstāšanas līdz lietotāju aizsardzībai pret krāpniecību, piemēram, adrešu saindēšanu, starpliktuves nolaupīšanu un, protams, vienkāršiem lietotājiem. kļūda.

Vai jūs domājat, ka D3 centieni domēna pilnvarošanā var virzīties atpakaļ uz Web2? Kā, jūsuprāt, darbojas domēna marķieris?

Lai gan es neatklāšu pārāk daudz par mūsu plāniem, es uzskatu, ka mēs noteiksim standartu domēna tokenizēšanai. Neviens no vadošajiem domēnu reģistratoriem nav publiski izteicis interesi vai plānus tokenizācijai, taču mēs saskatām tirgū lielu potenciālu un uzskatām, ka viņi izmantos, tiklīdz vērtības piedāvājums, kritiskā masa un mūsu risinājums kļūs redzamāki.