Dell atsvaidzina XPS klēpjdatoru klāstu ar jaunām AI funkcijām

Dell šodien CES izstādē iepazīstina ar XPS klēpjdatoru klāsta atsvaidzināšanu, un ir viena galvenā tēma, kas, šķiet, savienos visus klēpjdatorus, kas tiks izlaisti 2024. gadā, un tas ir AI.

AI ir jauno Dell XPS klēpjdatoru pamatā, pateicoties Intel jaunajiem Core Ultra procesoriem. Šie jaunie CPU ir aprīkoti ar neironu apstrādes bloku, kas palīdz atslogot daļu no darba, kas parasti tiktu novietots uz CPU vai GPU. Gala mērķis ir panākt, lai lietotājs iegūtu viedāku datoru, kas darbojas tikpat efektīvi, ja ne vairāk. Tas viss, malkojot jaudu salīdzinājumā ar iepriekšējām paaudzēm. Īsāk sakot, jaudīgāki klēpjdatori, kuriem ir ilgāks darbības laiks.

Visiem Dell 2024 XPS portfelī esošajiem klēpjdatoriem ir Intel Core Ultra CPU. Tas ietver XPS 16 un XPS 14, kas ir jauni ekrāna izmēri klēpjdatoru saimei. Kā arī XPS 13, ko Dell mainīja no XPS 13 Plus, ko tas izlaida 2022. gadā. Jūs meklējat līdzīgas funkcijas un specifikācijas, taču katrs klēpjdators piedāvā arī kaut ko nedaudz atšķirīgu. Piemēram, Dell XPS 16 var būt aprīkots ar līdz pat NVIDIA GeForce RTX 4070 GPU grafikai. Tikmēr XPS 14 ir aprīkots ar NVIDIA GeForce RTX 4050 GPU, un XPS 13 darbojas ar Intel Arc grafiku.

Visiem trim klēpjdatoru modeļiem var būt arī līdz 64 GB RAM. Ar lielu krātuvi līdz 4 TB vietas PCIe Gen4 SSD (tas būs pieejams XPS 13 pēc palaišanas). Dell arī pieturas pie lielā bezšuvju stikla skārienpaliktņa.

Jaunos Dell XPS klēpjdatorus darbina AI

Dell Media Tour NYC
Dell XPS 16 (3)
Dell XPS 16 (4)
Dell XPS 16 (5)
Dell XPS 16 (6)
Dell XPS 16 (7)
Dell Media Tour NYC
Dell Media Tour NYC
Dell XPS 16 (3)
Dell XPS 16 (4)
Dell XPS 16 (5)
Dell XPS 16 (6)
Dell XPS 16 (7)

Neatkarīgi no tā, vai mums tas patīk vai nē, AI kļūst arvien nozīmīgāka mūsdienu tehnoloģijā. Klēpjdatori un galddatori nav atbrīvoti no šiem uzlabojumiem. Izmantojot jauno XPS portfeli, Intel Core Ultra CPU neironu apstrādes vienība nav vieta, kur AI apstājas. Tā noteikti ir liela daļa no AI ietekmes. Tomēr lietotāji redzēs vairāk AI funkciju, kas ir savienotas visā aparatūrā. Uzņēmumam Dell tas izpaužas kā Microsoft Copilot funkcija, kas ir iekļauta operētājsistēmā Windows 11. Un, lai mijiedarbība ar to būtu pēc iespējas vienkāršāka, Dell ir pievienojis īpašu Copilot taustiņu katra klēpjdatora tastatūrai.

Displeja ziņā Dell piedāvā dažas iespējas katram modelim. XPS 13 iegūs FHD+, QHD+ un 3K+ displeja opcijas, un 3K+ displejs būs OLED panelis. Tikmēr XPS 14 būs iespējas gan FHD+, gan 3,2K+ izšķirtspējas displejiem. Augstākās klases displeja izšķirtspēja atkal būs OLED. Dell izmanto to pašu formulu ar XPS 16. Piedāvājot OLED paneli ar augstākās klases izšķirtspēju 4K+, vienlaikus piedāvājot arī FHD+ opciju tiem, kas vēlas tērēt nedaudz mazāk naudas.

Dell plāno drīzumā laist klajā visus trīs jaunos XPS klēpjdatorus. Tas vēl nav paziņojis palaišanas datumus, bet tas ir paziņojis par cenām. XPS 13 cena būs no 1299 ASV dolāriem, bet XPS 14 cena būs no 1699 ASV dolāriem, bet XPS 16 – no 1899 ASV dolāriem.