Caurspīdīga koksne tālruņu ekrāniem varētu būt noderīga: pētniecība

Zinātne un tehnoloģijas mūs nepārsteidz. Pētnieki pieliek pūles, lai tālruņu ekrāniem izmantotu caurspīdīgu koku. Tas ir stingrāks un vieglāks nekā parasti lietojamais stikls. Un lūk, tas ir kicker: tas var arī saliekties, un tas nesadalās asos gabalos, bet gan sīkos gabaliņos. Turklāt masveida ražošana ir lēta. Kamēr tas joprojām ir agrīnā stadijā, caurspīdīgs koks ir milzīgs solījums tālruņu ekrānu nākotnei.

Caurspīdīga koksne tālruņu ekrāniem varētu būt nākotne

Larss Berglunds no KTH Karaliskā Tehnoloģiju institūta sadarbojās ar Merilendas universitātes pētniekiem, lai izpētītu caurspīdīgu koku. Pēc daudziem izmēģinājumiem pētnieki atklāja, ka to var izmantot daudzās jomās, ne tikai ekrāniem.

Šis īpašais koks varētu būt lieliski piemērots, piemēram, tālruņu vai datoru ekrāniem, jo ​​tas ir plāns un dzidrs. To var izmantot arī logiem. Tomēr tā vietā, lai būtu pilnīgi skaidrs kā mums pazīstamie logi, tas var atgādināt matētu stiklu. Daži no šiem logiem pat var mainīties no skaidra uz tonētu.

Pētnieki arī atklāja, ka plānas caurspīdīgas koksnes loksnes laiž cauri 80% līdz 90% gaismas. Bet, loksnei kļūstot biezākai, cauri iziet mazāk gaismas. Turklāt testi parādīja, ka šī koksne ir trīs reizes izturīgāka nekā plexiglass un 10 reizes izturīgāka nekā parastais stikls.

Kā zinātnieki padara koksni caurspīdīgu?

Šis precīzais jautājums iedvesa arī manu prātu. Nu, ir koka daļa, ko sauc par lignīnu, kas padara koksni stipru un piešķir tai brūnu krāsu. Zinātnieki noskaidroja, ka, mainot vai noņemot šo lignīnu un pievienojot kaut ko, ko sauc par epoksīda sveķiem, viņi var padarīt koksni dzidru.

Bet tur ir neliels loms. Pašlaik koksnes dzidrināšanai izmantotie materiāli, ko sauc par epoksīda sveķiem, nav īpaši videi draudzīgi, jo tie nāk no naftas. Tomēr zinātnieki jau meklē labākus un zaļākus veidus, kā to pagatavot, piemēram, izmantojot lietas no citrusaugļiem.