Canva tuvojas 1 miljarda dolāru akciju pārdošanai darbiniekiem un investoriem, ņemot vērā privāto darījumu pieaugumu

Tiek ziņots, ka Canva, projektēšanas programmatūras starta uzņēmums, ir pēdējā posmā sarunās par darījumu, kas ļautu ilgstoši strādājošiem darbiniekiem un investoriem pārdot vairāk nekā 1 miljardu ASV dolāru krājumus jauniem investoriem, ņemot vērā privāto darījumu pieaugumu. Šis solis tika veikts mazāk nekā sešus mēnešus pēc tam, kad Austrālijas uzņēmums organizēja līdzīgu, kaut arī mazāku darījumu, saskaņā ar The Information ziņojumu.

Šajā gaidāmajā darījumā Canva pati neveiks nekādus papildu līdzekļus. Paredzams, ka starta novērtējums būs 26 miljardi ASV dolāru, kas atspoguļo cenu, par kādu investori pārdeva akcijas iepriekšējā gadā.

Šis darījums ir viens no jaunākajiem līdzīgu privātu darījumu sērijā, ko veikušas ievērojamas privātas tehnoloģiju firmas, piemēram, OpenAI, CoreWeave un SpaceX, kur esošajiem akcionāriem un darbiniekiem ir iespēja izņemt naudu bez jaunu akciju emisijas. Vienlaikus šī akciju pārdošana sniedz jauniem investoriem iespēju ienākt šajos uzņēmumos, otrdien ziņoja The Information, atsaucoties uz cilvēkiem, kas ir pazīstami ar šo lietu.

“Dizaina programmatūras starta uzņēmums Canva tuvojas darījumam, kas ļauj uzņēmuma ilggadējiem darbiniekiem un investoriem pārdot vairāk nekā 1 miljardu ASV dolāru krājumos jauniem investoriem, sacīja cilvēki, kas ir pazīstami ar šo lietu.”

Canva, ko 2013. gadā dibināja izpilddirektore Melānija Pērkinsa, Klifs Obrehs un Kamerons Adamss, ir tīmekļa un mobilā platforma, kas ļauj cilvēkiem bez piepūles izveidot vizuāli pievilcīgu saturu, pat ja viņiem trūkst profesionālu dizaina prasmju. Tās funkcijas ietver ērtu vilkšanas un nomešanas saskarni, gatavas veidnes un plašu bibliotēku, kas piepildīta ar attēliem, fontiem un grafiku. Tas padara Canva par daudzpusīgu rīku, kas piemērots gan privātpersonām, gan uzņēmumiem, kas vēlas izveidot pārsteidzošu vizuālo saturu, neizmantojot papildu dizaina zināšanas.

Canva programmatūrai ir lietotājam draudzīgs vilkšanas un nomešanas interfeiss, kas piedāvā plašu veidņu klāstu prezentācijām, sociālo mediju grafikai, plakātiem, apģērbiem, videoklipiem un citam. Ar plašo bibliotēku, kurā ietilpst fonti, fonda fotogrāfijas, ilustrācijas, videomateriāli un audio klipi, Canva ļauj lietotājiem pārvērst savas idejas vizuāli satriecošos darbos.

Iegūstot ievērojamu daļu grafiskā dizaina tirgus, Canva ir kļuvusi par radošu darbu platformu. Canva kopiena ir devusi ieguldījumu vairāk nekā 7 miljardos dizainparaugu ar ievērojamu tempu – 120 jauni dizaini sekundē. Šo iespaidīgo rezultātu nodrošina Canva plašā bibliotēka, kurā ir vairāk nekā 800 000 veidņu un vairāk nekā 100 miljoni dizaina elementu, tostarp fotoattēli, videoklipi, uzlīmes, audio ieraksti un ilustrācijas.

Canva, kas ir pieejama visās galddatoru, tīmekļa, iOS un Android platformās, ir guvusi atbalstu no ievērojamām personām, tostarp bijušā Disney izpilddirektora Boba Igera.

Stāsts par Canva līdzekļu vākšanu ir patiesi iedvesmojošs, to raksturo noturība un apņēmība. Jāatzīmē, ka pirms Canva palaišanas dibinātāja, 35 gadus vecā Melānija Pērkinsa, saskārās ar 100 riska kapitālistu noraidījumu. Vēlāk dibinātāji atklāja savu izrāvienu 2013. gadā, kad Blackbird Ventures nodrošināja savu pirmo ieguldījumu. Kopš šī brīža Canva ir nodrošinājis vairāk nekā 870 miljonus ASV dolāru, izmantojot dažādas finansēšanas kārtas, gūstot atbalstu no tādiem ievērojamiem investoriem kā Sequoia Capital, General Catalyst un Bond.