Briseles lidosta liek likmes uz AAM un iegūst 30% DronePort akciju

Dronu un modernās gaisa mobilitātes nozare strauji attīstās un piedāvā jaunas attīstības iespējas aviācijas nozarei. Tāpēc Briseles lidosta vēlas investēt DronePort, unikālā ekosistēmā, kas vērsta uz pētniecību, inovācijām un izstrādi dronu un Advanced Air Mobility tirgū. Ar šo ieguldījumu Briseles lidosta vēlas turpināt atbalstīt inovācijas un attīstību dronu jomā.

AAM ekosistēma

DronePort atrodas bijušajā Sint-Truiden gaisa spēku bāzē un ir Limburg Investment Company LRM, Sint-Truiden pilsētas, POM Limburg un JK Invest iniciatīva. Vietnes izstrāde sākās 2013. gadā, un DronePort mērķis ir stimulēt pētniecību un inovācijas, izveidojot ekosistēmu bezpilota lidaparātu un Advanced Air Mobility sektoram. Šī ekosistēma ietver reģionālo lidostu, kā arī dažādus pakalpojumus, tostarp pilsētiņu, dronu testēšanas vietu un inkubatoru, kas veido izaugsmes platformu uzņēmumiem, kuri vēlas turpināt attīstīt šo jauno tirgu.

Briseles lidostai ir ambīcijas ieņemt vadošo lomu inovatīvu risinājumu izstrādē un pielietošanā, kuru pamatā ir dronu izmantošana. Līdz ar to 2021. gadā Briseles lidosta jau ir kļuvusi par SkeyDrone akcionāru, kas ir pionieri dronu pakalpojumu un dronu vadības sistēmu jomā. Sakarā ar šo iecerēto kapitāla ieguldījumu DronePort, Briseles lidosta tagad kļūtu arī par līdzakcionāru.

“Iegādājoties 30% DronePort akciju, mums būs iespēja ieņemt unikālu pozīciju šajā jaunajā nozarē,” skaidro Brussels Airport Company izpilddirektors Arnauds Feists. “Arvien vairāk investējam inovatīvu tehnoloģiju attīstībā un strādājam pie dažādiem bezpilota lidaparātu projektiem, tostarp lidostu drošības un darbības efektivitātes paaugstināšanā. Ar šo dalību DronePort Briseles lidosta vēlas stiprināt savu lomu risinājumu un pakalpojumu izstrādē, kuru pamatā ir dronu tehnoloģijas.

Mērogošana

Šis iecerētais kapitāla palielinājums ļaus DronePort turpināt un paātrināt savas infrastruktūras un ekosistēmas attīstību. Akcionāru partnerība ļauj paātrināt kopradīšanu un veicināt dronu kopienu un tās attīstību Beļģijā un ārpus tās. Partneriem ir kopīgas ambīcijas attīstīt DronePort par dronu lidostu ar starptautisku reputāciju.

“DronePort tika dibināts pirms dažiem gadiem, jau reaģējot uz plaukstošo dronu industriju un apsteidzis savu laiku, pateicoties unikālajām testēšanas iekārtām, inkubācijas darbībai un infrastruktūrai. Briseles lidostas uzņēmuma ienākšana vēstīs par jaunu DronePort nodaļu, kas ir nākamais solis uzņēmuma dzīves ciklā. Briseles lidosta ir spēcīgs stratēģiskais partneris ar stabilām zināšanām aviācijas jomā, skaidrām ambīcijām un starptautisku tīklu, kas palīdzēs DronePort sasniegt Eiropas līmeņa standartu bezpilota lidaparātu nozarē,” saka Toms Vanhems, LRM ģenerāldirektors.

Darījums tiek pabeigts

Darījums ir jāpabeidz un jāapstiprina attiecīgajām konkurences iestādēm un attiecīgajām vadības struktūrām, un ir paredzēts, ka tas tiks slēgts 2023. gada vidū.