Blūskis atkārto visas Twitter kļūdas, saka Džeks Dorsijs

Blūskis nesen apstiprināja, ka Džeks Dorsijs vairs nav uzņēmuma valdē. Tagad Dorsijs ir atklājis sīkāku informāciju par to, tostarp savu redzējumu par uzņēmuma pašreizējo situāciju attiecībā uz tā sākotnējo ideju. Twitter līdzdibinātājs uzskata, ka Bluesky atkārto tās pašas kļūdas, kuras pieļāva Twitter.

Dorsey sākotnējā ideja par Bluesky ir tālu no uzņēmuma pašreizējās realitātes

Nesenā intervijā ar Maiku Solanu Dorsijs skaidri norādīja, cik viņa sākotnējā ideja atšķiras no Blūska pašreizējā stāvokļa. Viņš vēlējās atgriezties pie idejas, kas viņam bija Twitter pirmsākumos: atvērtā pirmkoda sociālā platforma bez stingras korporatīvās kontroles. Izmantojot Twitter, tas kļuva neiespējams, ja tas vēlējās turpināt augt kā uzņēmums. Tātad 2019. gadā viņam bija galvenā loma Bluesky projekta izveidē.

Dorsijs vēlējās, lai Bluesky būtu atvērtā pirmkoda protokols, necenšoties gūt peļņu, un Twitter būtu pirmais, kas to izmantotu. Viņš nevēlējās, lai projekts kļūtu par neatkarīgu uzņēmumu, jo tas parasti ietver akcionāru kontroli un citas lietas, kas izriet no korporatīvās pasaules. Viņš bija arī pret moderēšanas sistēmām, kas tika ieviestas, pakalpojumam kļūstot populārākam.

Moderācijas rīku ieviešana bija Bluesky kļūda, apgalvo Twitter līdzdibinātājs

Šķiet, ka Dorsija dalās ar Musku idejā par vārda brīvības saglabāšanu sociālajās platformās. Ar Bluesky viņš gribēja to novest līdz vietai, kur tas vairs nebija iespējams Twitter. Tātad tie, kuri tviterī vairs nejutās laimīgi, varēja vērsties pie alternatīvām, kas balstītas uz protokolu. Tomēr saistībā ar to viņš teica, ka “pamazām tā sāka lūgt Džejam (Greiberam, Bluesky izpilddirektoram) un komandai moderēšanas rīkus un atlaist cilvēkus. Un diemžēl viņi tam sekoja. Tas bija otrais brīdis, kad es domāju, nē, nē. Tas burtiski atkārto visas kļūdas, ko esam pieļāvuši kā uzņēmums.

Iepriekš Dorsijs ir atkārtojis, ka Twitter problēma ir saistīta ar uzņēmumu un reklāmdevēju interesēm. Viņš to vairākas reizes nosauca par Twitter “sākotnējo grēku”. Bluesky ir dzimis, lai piedāvātu alternatīvu šai situācijai. Bet laika gaitā viņi iet to pašu ceļu, no kura viņš gribēja “aizbēgt”. Pēc Twitter līdzdibinātāja teiktā, moderēšanas rīku ieviešana bija vēl viena Bluesky kļūda.

Pat tad, kad viņš bija Twitter dalībnieks, Dorsijs nebija apmierināts ar visiem mērenības pasākumiem, ko viņi no viņa prasīja. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc viņš atbalstīja Elonu Masku Twitter iegādē.

Bluesky inženieris skarbi atbildēja uz Dorsija vārdiem

Twitter līdzdibinātāja komentāri par Bluesky kļūdām sasniedza pašreizējās izstrādātāju komandas ausis. Kā gaidīts, tos neuztvēra vislabākajā veidā, it īpaši Pols Freizijs, Blūska protokola inženieris. Pēc viņa teiktā, tieši Musks nogalināja ideju, ka Twitter ir pirmā platforma, kas izmantoja Bluesky protokola priekšrocības.

Frazee ir arī skarbs viedoklis par ideju par neregulētu sociālo platformu. Precīzāk, viņš to uzskata par “smieklīgu ideju”. Viņš izmanto argumentu, ka lietotņu veikali un regulatori noteikti nepieņemtu uz Bluesky balstītas lietotnes. Tomēr tas atbilst Dorsija sākotnējai idejai, ka Bluesky nedrīkst būt peļņas meklētājs.

Dorsijs finansē projektus, kas ir līdzīgi viņa sākotnējai idejai

Pašlaik Džeks Dorsijs finansē Nostr, decentralizētu sociālo platformu, kas, šķiet, atbilst viņa sākotnējai idejai. Lai gan viņš atzīst, ka tā nav pati intuitīvākā vai skaistākā pieejamā sociālā platforma, viņš saka, ka “ja jūs patiesi ticat cenzūras pretestībai un vārda brīvībai, jums ir jāizmanto tehnoloģijas, kas to faktiski nodrošina, un jāaizstāv savas tiesības.”