Bitcoin potenciāla atraisīšana: Iepazīstinām ar Merlin Chain, vietējo L2 risinājumu

Ņujorka, Amerikas Savienotās Valstis, 2024. gada 31. janvāris, Chainwire

Šonedēļ ļoti gaidītais Bitcoin L2 risinājums Merlin Chain sāka darboties savā testtīklā, savukārt tā galvenā tīkla palaišana ir plānota arī mēneša laikā.

Bitcoin tīkla sastrēgumu dilemma un mērogošanas risinājumi

Ordinals attīstība pēdējā gada laikā ir atkal pievērsusi uzmanību Bitcoin ekosistēmai pēc ilga laika. Pastiprinot bitcoin ekosistēmas satraukumu, tas ir arī palielinājis tīkla resursu izsīkumu. Aizvien augstākās darījumu izmaksas kopā ar pašas Bitcoin cenas pieaugumu ir radījušas papildu sastrēgumus tīklā un atturējušas jaunus lietotājus no intereses par Bitcoin.

(Bitcoin ikdienas vidējā transakcijas maksa USD: YCharts)

Ideja izstrādāt ar EVM saderīgu L2 tīklu ir atzīta par tādu, kas vispirms sniegtu rezultātus tā ieviešanas ceļa vienkāršības dēļ.

Merlin Chain ir arī viena no ar EVM saderīgām L2 ķēdēm, ko izstrādā Bitmap Tech (iepriekš Recursiverse) — komanda, kas izveidoja BRC-420 protokolus un Bitmap.game, un sabiedrība to augstu novērtē, pateicoties komandas pagātnes panākumiem.

BRC-420

Protokols BRC-420 atbalsta jebkura faila formāta kombināciju/rekursiju, lai izveidotu sarežģītāku uzrakstu. Neatkarīgi no tā, vai tas ir varoņa attēls, spēles skripts, virtuālā mašīna vai AI modelis, tas var kļūt par Bitcoin aktīvu.

Tās galvenais aktīvs Blue Box ir pieaudzis no 0,15 USD līdz ATH minimālajai cenai 26 000 ASV dolāru apmērā, un citi aktīvi, piemēram, Mineral un This Song About NFT, ir vieni no visaktīvāk tirgotajiem aktīviem OKX tirgū. Tagad tai ir vairāk nekā 1000 izstrādātāju un 600+ kolekcijas, un tas ir bijis izcils sniegums pat lāču tirgus laikā, cenai tikai pieaugot un nekad nekrītot.

Bitmap.Game

Bitmap.Game ir pilnībā ķēdē, pilnībā decentralizēts, godīgas palaišanas metaverse projekts. Tā ir balstīta uz digitālo vielu teoriju, kas ir Bitcoin pamatā, un ir atvērta pirmkoda, lai to varētu palaist vai pārbaudīt jebkurš klients, atspoguļojot “klienta agnosticisma” jēdzienu pilnībā onchain spēlēs.

Šajā laikā Bitmap tirgus kapitalizācija ir pieaugusi no 3 miljoniem ASV dolāru līdz 290 miljoniem ASV dolāru. Ar vairāk nekā 30 000 turētāju Bitmap ir pārspējis Sandbox kā metaversu īpašumu ar vislielāko turētāju skaitu visās blokķēdes.

Bitcoin potenciāla atraisīšana, izmantojot novatorisku maģiju

Merlina ķēde uzskata, ka Bitcoin L2 nevajadzētu būt tikai par lētu naudas pārskaitījumu vai tikai par iespēju izmantot DApps, bet arī par turpmākiem jauninājumiem, lai atraisītu Bitcoin potenciālu, izmantojot tā vietējos līdzekļus, lietotājus un protokolus.

Piemēram, tā kā Bitmap ir pilnībā decentralizēts aktīvs, kā uz tā bāzes izveidot spēles, lai Bitmap lietotāji par zemām izmaksām varētu iekļūt dažādos metavisumos; vai DeFi protokoliem, kuru pamatā ir BRC-420, kā piešķirt divvirzienu pilnvaras NFT un FT; un uzrakstu kalšanai, kā izmaksu ziņā efektīvāk un elastīgāk kalt L1 aktīvus L2. Tikai šie “Bitcoin vietējie” jauninājumi var turpināt stiprināt ekosistēmu, nevis atkārtot Ethereum darbību.

Līdz šim Merlin Chain ir izveidojusi spēcīgu DApp ekosistēmu, likviditātes problēmas ir efektīvi risinātas un plāno turpmāku paplašināšanos.

ZK-Rollup izmantošana efektīvai un drošai mērogošanas nodrošināšanai

Daudzveidīgā ekosistēma un līdzekļi nozīmē arī augstākas caurlaidspējas prasības un dažus drošības riskus. Lai atrisinātu šo problēmu, Merlin Chain ir pieņēmis ZK-Rollup, kas ļauj saspiest lielu skaitu darījumu pierādījumu vienkāršā kontrolsummā, lai uzlabotu darījumu efektivitāti un mērogojamību.

Merlin Chain sekvencēra mezgli ir atbildīgi par darījumu apkopošanu un pakešu kārtošanu, saspiestu darījumu datu, ZK stāvokļa sakņu un pierādījumu ģenerēšanu, izmantojot zkEVM. Saspiestie darījumu dati un ZK Proofs pēc tam tiek augšupielādēti caur decentralizēto Oracle tīklu uz Bitcoin L1 saknes sakni, kas ir pieejams visam tīklam, lai nodrošinātu pārredzamību un drošību.

Decentralizētajiem Oracle tīkla mezgliem būs jāiegulda $BTC, lai novērstu nepareizas darbības. Lietotāji var ierosināt izaicinājumus ZK apkopojumam, pamatojoties uz saspiestiem datiem, ZK stāvokļa saknēm un ZK Proof. Veiksmīgu izaicinājumu rezultātā tiek atjaunots pēdējais verificētais stāvoklis un Oracle mezgla bloķētais $BTC tiek zaudēts, nodrošinot sistēmas drošību un uzticamību.

Pateicoties šo tehnoloģiju integrācijai, Merlin Chain ir parādījis savas izcilās tehniskās iespējas un ir ceļā, lai izveidotu efektīvu, drošu un vietējo Bitcoin L2 risinājumu.

Vietējā integrācija – Merlin ķēdes Bitcoin-centriskā pieeja

Salīdzinot ar citiem Bitcoin L2, kas pašlaik mēģina, viena no Merlin Chain galvenajām iezīmēm ir tā, ka tā ir “Bitcoin Native”.

Kā daudzus gadus spēcīga ticība Bitcoin, Merlin Chain ir ārkārtīgi apņēmusies attīstīt Bitcoin ekosistēmu un cenšas ar savu darbu piesaistīt Bitcoin vairāk lietotāju un aktīvu, nevis apkalpot citas ekosistēmas Bitcoin vārdā. Tādējādi Merlin Chain lielu nozīmi piešķir savas ekosistēmas projektu un lietotāju dabiskajam bitkoinam.

Merlin Chain atbalsta bitcoin vietējos makus. Pateicoties Daļiņu tīkla konta abstrakcijai, lietotāji var izmantot savus bitcoin makus, lai nemanāmi pārslēgtos starp L1 un L2. Lietotāji jebkurā laikā var veikt arī $BTC mijmaiņas darījumus ar citiem žetoniem, piemēram, stabilām monētām, nepārslēdzoties uz EVM maku.

Turklāt Merlin Chain atbalstīs lielāko daļu lielāko Bitcoin L1 protokolu, tostarp, bet ne tikai, BRC-20, Bitmap, BRC-420, Atomicals, SRC20 un Pipe. Visus L1 uzrakstus automātiski iekļaus Merlin Chain baltajā sarakstā, ļaujot lietotājiem droši un izdevīgi tirgoties ar to.

Atbilstoši “Bitcoin Native” centieniem Merlin Chain plāno pieņemt BRC-20 kā savu pārvaldības zīmi. Tam ir daudz lielāka jēga nekā citiem Bitcoin L2, kas pašlaik izmanto Ethereum standarta marķierus kā pārvaldības marķierus. Tokens tiks izlaists godīgas palaišanas ceļā, izņemot nelielu daļu, kas tiks izplatīta riska kapitāla uzņēmumiem un komandai, kurai tiks piešķirts 48 mēnešu izlaišanas periods, kas nesāksies divu gadu laikā, demonstrējot komandas un investoru ‘ uzticība Merlin Chain.

Atšķirības pārvarēšana — Bitcoin ieviešanas un degvielas pieauguma vienkāršošana

Vēl viens sarežģīts jautājums Bitcoin ekosistēmas veidotājiem ir jaunu lietotāju un jaunas naudas trūkums. Kamēr Ordinals lietas turpināja degt, aktīvo adrešu skaits nav pieredzējis ievērojamu pieaugumu. Tā ir tikai viena un tā pati cilvēku grupa, kas iesaistīta dažādos projektos. Ļoti būtisks iemesls tam ir Bitcoin sarežģītība. Tāpat kā nepieciešamība lejupielādēt Bitcoin maku, ierakstīšana arī nav īpaši viegli saprotama, un lietotājiem būs jāpavada vismaz divi sava laika bloki ierakstīšanai, kā arī trīs bloki sava laika apstiprināšanai, kas ir sarežģīti un laikietilpīgs.

(Ikdienas aktīvā Bitcoin adrese: Glassnode)

Merlin Chain atrisinās šo problēmu. Pašlaik Merlin Chain ir savienots ar 40 Ethereum ķēdēm, tāpēc tie lietotāji, kuri nav pazīstami ar Bitcoin, var izmantot savus pazīstamos makus, piemēram, MetaMask, un savus pazīstamos aktīvus, piemēram, stabilās monētas, $ ETH, $ BNB utt. mijiedarboties Merlin ķēdē. Lietotājiem nav jāzina principi, kas ir pamatā Bitcoin, vai pat kas ir BRC-20 un Atomicals, lai viņi varētu piedzīvot Bitcoin tā sākotnējā veidā savā pazīstamajā veidā.

Šim nolūkam Merlin Chain gatavojas integrēt pirmo vairāku ķēžu uzrakstu DApp, kas lietotājiem ļaus Merlin ķēdē ierakstīt līdzekļus citos slāņos, tostarp Bitcoin L1. Tas prasīs tikai vienu bloku, lai gaidītu. Tajā pašā laikā Merlin Chain būs pieejams arī palaišanas panelis ar mehānismu, kas ļauj katru uz tā palaito uzrakstu novērtēt 100 000 FDV, ļaujot vairākiem lietotājiem viegli iegādāties tādus aktīvus kā BRC-20/BRC-420/. Atomicals/Rūnas par ļoti zemu cenu. Turklāt Merlin Chain, īstenojot decentralizācijas apņemšanos, lielāko daļu savu pārvaldības žetonu izdos sabiedrībai.

Lietotāji var sekot līdzi gaidāmajai galvenā tīkla palaišanai — Bitcoin nākotne gatavojas atklāties ar Merlin Chain priekšgalā.

Par Merlin ķēdi

Merlin Chain ir Bitcoin Layer2, kas integrē ZK-Rollup tīklu, decentralizētu Oracle tīklu un ķēdē esošos BTC krāpšanas drošības moduļus. Merlin Chain ir apņēmies nodrošināt Bitcoin vietējos aktīvus, protokolus un produktus Layer1, izmantojot savu Layer2 tīklu, lai atkal padarītu Bitcoin jautru. Merlin Chainis ir Bitmap Tech meitas produktu līnija, vadošā OG komanda, kuras kopējā tirgus vērtība pārsniedz 500 miljonus USD. BRC-420 “Blue Box” kolekcija saskaņā ar Bitmap Tech ir kļuvusi par vienu no karstākajiem līdzekļiem Ordinals.

Lietotāji var sākt sekot Merlin Chain’s Twitter lai iegūtu vairāk atjauninājumu.

Sazināties

Džefs
Merlin ķēde
[email protected]