Bitcoin pārsniedz USD 45 000, sasniedzot jaunu maksimumu kopš 2022. gada aprīļa

Bitcoin, pasaulē lielākā kriptovalūta, otrdien atkal atdzīvojās, pirmo reizi kopš 2022. gada aprīļa pārsniedzot 45 000 USD atzīmi. Šis ievērojamais pieaugums liecina par vērā ņemamu pavērsienu kriptovalūtas atdzimšanā pēc konsolidācijas perioda iepriekšējā gada otrajā pusē. .

Bitcoin, otrdien pārsniedza USD 45 000, iezīmējot pirmo šādu pieaugumu kopš 2022. gada aprīļa. Jaunā gada sākumā bija vērojams spēcīgs sniegums, ko veicināja optimisms, kas saistīts ar iespējamo biržā tirgoto bitcoin fondu apstiprināšanu.

Sasniedzot 21 mēneša maksimumu — 45 532 $, Bitcoin pagājušajā gadā ieguva ievērojamu 156% pieaugumu, padarot to par spēcīgāko gada sniegumu kopš 2020. gada. Lai gan pašlaik tā ir 45 727 $, tā joprojām atpaliek no rekordaugstā līmeņa 69 000 $ 2021. gada novembrī.

Bitcoin nav vienīgā kriptovalūta, kas aug; Ether, kas saistīts ar Ethereum blokķēdes tīklu, otrdien pieauga par 2,6% līdz 2414 ASV dolāriem, kas lepojas ar 91% pieaugumu 2023. gadā.

ASV pirmstirgus tirdzniecībā kriptovalūtu akcijas, kas cieši atspoguļo bitkoinu cenas, piedzīvoja kāpumu. Riot Platforms, Marathon Digital un CleanSpark pieauga par 11,3% līdz 14,8%, atgūstoties no straujā krituma 2022. gada pēdējās tirdzniecības dienās. ASV kriptovalūtu birža Coinbase pieauga par 6,3%, bet programmatūras firma un bitkoinu investors MicroStrategy palielināja par 9,4%, ziņo Reuters. .

Analītiķi neseno augšupejošo tendenci saista ar dažādiem faktoriem, tostarp optimismu par iespējamo Bitcoin biržā tirgoto fondu (ETF) apstiprināšanu Vērtspapīru un biržu komisijas (SEC) līdz 2024. gada pirmajam ceturksnim, kā arī cerības uz brīvāku monetāro politiku no lielākās centrālās puses. bankas.

Investoru uzmanība tiek pievērsta tam, vai ASV vērtspapīru regulators apstiprinās spot bitcoin ETF, kas varētu atvērt tirgu miljoniem vairāk investoru un piesaistīt miljardu investīcijas. Neraugoties uz iepriekšējiem noraidījumiem, atsaucoties uz kriptovalūtu tirgus neaizsargātību pret manipulācijām, ir pazīmes, ka regulatori varētu apstiprināt dažus no 13 ierosinātajiem spot bitcoin ETF, un lēmums tiks pieņemts janvāra sākumā.

Ilgstošā augšupejošā kustība izceļ Bitcoin tīkla noturību un tā ilgstošo pievilcību investoriem, kuri meklē alternatīvus aktīvus. Tomēr šī impulsa ilgtspējība ilgtermiņā joprojām ir neskaidra, jo būtiskus šķēršļus rada iespējamās regulatīvās problēmas un plašāka tirgus nestabilitāte.

Tikmēr Bernstein analītiķis Gautams Chhugani prognozēja, ka Bitcoin varētu sasniegt 150 000 USD līdz 2025. gadam. Šī bullish prognoze ir aptuveni piecas reizes lielāka par pašreizējo Bitcoin vērtību, kas pašlaik svārstās ap USD 34 000, un vairāk nekā divas reizes pārsniedz kriptovalūtas maksimālo vērtību, kas 2. novembrī pārsniedza 67 000 USD.