Baumas liecina, ka NVIDIA tiek izstrādāta datora spēļu rokas ierīce

Rokas datoru spēļu sacensības turpina uzkarst, jo arvien vairāk uzņēmumu vēlas ienākt telpā, un šķiet, ka NVIDIA varētu būt nākamais uzņēmums, kas to darīs. Šī nebūtu pirmā reize, kad NVIDIA nāk klajā ar rokas datoru. Pirms gadiem tas piedāvāja kaut ko tādu, par ko daudzi, iespējams, bija aizmirsuši, ko sauca par SHIELD Portable. Tā bija atvāžamas stila rokas ierīce, kurai bija nolaižams ekrāns, kas pārklāja kontroliera augšdaļu. Tas nebija īsti personālais dators, piemēram, Steam Deck vai ROG Ally, vai kāda no GPD vai Ayaneo iespējām.

Tā vietā tas darbojās operētājsistēmā Android un ļāva piekļūt Android spēlēm. Kā arī (tajā laikā) ļoti agrīnā GeForce NOW versija. Kopš tā laika NVIDIA vispār nav izmantojis rokas datoru. Galvenokārt koncentrējoties uz citiem pasākumiem, piemēram, tā ilgstošo GPU biznesu un augošo AI tirgu. Kas tam nesen ir palīdzējis kļūt par 2 triljonu dolāru lielu uzņēmumu.

Tomēr šķiet, ka NVIDIA varētu būt ieinteresēts izveidot rokas spēļu datoru, kas konkurētu ar Steam Deck un citām līdzīgām iespējām. Jāatzīmē, ka visas šīs opcijas darbojas ar AMD aparatūru, kas īpaši izstrādāta plaukstdatoriem. Acīmredzot tas mainīsies ar NVIDIA.

NVIDIA datoru spēļu plaukstdators darbotos ar savu GPU tehnoloģiju

Vairāk uzņēmumu, kas iesaistīsies datoru spēļu plaukstdatoros, būs aizraujoši entuziastiem un tirgum kopumā. Neatkarīgi no tā, kurš uzņēmums tas ir. Bet NVIDIA būt vienam no šiem uzņēmumiem ir īpaši aizraujoši. Jo tas nozīmē, ka beidzot būs plaukstdators, kura pamatā ir NVIDIA GPU tehnoloģija.

Saskaņā ar jaunāko videoklipu no Morre's Law is Dead vietnē YouTube (izmantojot TechRadar), NVIDIA nav apmierināta ar to, ka AMD vairāk vai mazāk ir nospiedis rokas spēļu datoru tirgu. Un šķiet, ka tirgus segmentā, kas ir nobriedis ar iespējām, varētu būt “pazudis”.

NVIDIA neizgatavotu šo rokas ierīci viena pati

Atšķirībā no SHIELD, ko izlaida NVIDIA, gaidāmais plaukstdators nebūtu tikai NVIDIA produkts. Mūra likums ir miris saka, ka viņiem ir tieši teikts, ka NVIDIA vēlas “sadarboties ar kādu”, lai to izveidotu. Tas būtu līdzīgi tam, ko AMD ir darījis ar ražotājiem. Tas sadarbojās ar tādiem uzņēmumiem kā Valve, lai izveidotu rokas datoru, izmantojot pielāgotu AMD aparatūru. Tiek ziņots, ka NVIDIA vēlas darīt to pašu.

Tiek uzskatīts, ka šis plaukstdators ir arī “premium” plaukstdators. Tas liek domāt, ka tā būtu jaudīga ierīce ar potenciāli labākām specifikācijām nekā citām ierīcēm. Varbūt pat augstākās klases dizains un uzbūve. Otra lieta, kas jāņem vērā, ir tāda, ka šī rokas ierīce būs “pēc gadiem”, ja tā tiks izgatavota. Tomēr noteikti būtu interesanti nonākt pie rokas spēļu datora, kas spēj piekļūt tādām funkcijām kā NVIDIA DLSS tehnoloģija. Pieņemot, ka NVIDIA to attīstīs.