Ātrgaitas transporta uzņēmums Hyperloop One pārtrauc darbību

Šķiet, ka ātrgaitas transporta uzņēmums Hyperloop One beidzot pārtrauc savu darbību. Jaunuzņēmums, kas savulaik solīja transporta nākotni uz vietas ar aviolīnijas ātrumu, drīzumā tiks slēgts. Blumbergs ziņo, ka uzņēmumam neizdevās iegūt līgumu no nevienas organizācijas, lai izveidotu funkcionējošu hipercilpas trasi.

Līdz 31. decembrim tā pārdos aktīvus un atlaidīs darbiniekus

Atsaucoties uz cilvēkiem, kas ir pazīstami ar šo lietu, avots liek domāt, ka zīmols pārdos savus atlikušos aktīvus. Dubaijas ostas operators DP World, kuram ir vairākuma kontrole, likvidēs uzņēmuma intelektuālo īpašumu. Atlikušajiem uzņēmuma darbiniekiem darba attiecības beigsies šā gada 31.decembrī. Tās biroji drīzumā tiks slēgti.

Pārējie tā aktīvie līdzekļi, tostarp testa trase ārpus Lasvegasas un cits aprīkojums, tiks izpārdots. Jāatzīmē, ka uzņēmums šo trasi izmantoja, lai veiktu savu pirmo un vienīgo testu ar pasažieriem tālajā 2020. gadā. Tajā laikā testa pods sasniedza maksimālo ātrumu 100 jūdzes stundā. Tas krietni atpalika no uzņēmuma sākotnējā solījuma līdz 760 jūdzēm stundā.

Ātrgaitas transporta uzņēmums kopš dibināšanas 2014. gadā ir piesaistījis aptuveni 450 miljonus USD

Futūristiskajam transporta uzņēmumam, kas dibināts 2014. gadā, līdz šim ir izdevies piesaistīt finansējumu aptuveni 450 miljonu ASV dolāru apmērā no dažādiem investoriem. Lai gan sākotnēji tas tika izveidots kā Hyperloop Technologies, 2016. gadā tā nosaukums tika mainīts uz Hyperloop One. Uzņēmums atkal mainīja nosaukumu uz Virgin Hyperloop One pēc tam, kad tajā ieguldīja Virgin Group dibinātājs Ričards Brensons.

Virgin pagājušajā gadā noņēma savu zīmolu no Hyperloop pēc tam, kad tā sāka vairāk koncentrēties uz kravu, nevis uz cilvēkiem. Jau kopš tā pirmsākumiem ātrdarbīgajam transportam ir bijis akmeņains ceļš. 2017. gadā uzņēmums atrisināja tiesas prāvu ar vienu no tā līdzdibinātājiem Broganu BamBroganu.

Vienā brīdī tas tika uz visiem laikiem piesprādzēts par skaidru naudu. Tomēr tai izdevās turpināt attīstīt savu sistēmu, pateicoties Brensonam. Lielbritānijas biznesa magnāts palīdzēja tai piesaistīt finansējumu 172 miljonu dolāru apmērā 2019. gadā.

Tā strādāja, lai komercializētu futūristisko ceļojumu koncepciju ar nosaukumu Hyperloop

Hyperloop One strādāja, lai komercializētu populāro ceļojumu koncepciju, ko sauc par Hyperloop. Tas būtībā ir vakuuma vilciena variants, kas izmanto levitāciju, lai nodrošinātu gandrīz klusu, tomēr ātrgaitas transportēšanu. Ir vērts pieminēt, ka Elons Masks atkal izraisīja interesi par hipercilpas tehnoloģiju 2013. gadā.

Musks iztēlojās, kā moderna hipercilpas sistēma darbotos ar pasažieriem alumīnija kārbās, kas pārvietojas ar ātrumu līdz 800 jūdzēm stundā. Interesantākais viņa piedāvātais scenārijs bija ceļojums no Losandželosas uz Sanfrancisko tikai 30 minūtēs.

Lai gan Hyperloop One izslēgšana dažiem var sagādāt vilšanos, vairāki citi jaunuzņēmumi un tehnoloģiju spēlētāji joprojām strādā pie savām Hyperloop sistēmām. Vairāki uzņēmumi, piemēram, Hardt Hyperloop, Swisspod Technologies, DGWHyperloop un Hyperloop TransportationTechnologies Inc., atrodas dažādos hipercilpas prototipu veidošanas posmos.