ASV paņems "spēcīgākais iespējamais" darbība pret Huawei

Pēc pārsteidzošā sasnieguma Huawei tālruņu mikroshēmu ražošanā no Ķīnas, ASV ir apņēmušās rīkoties pēc iespējas spēcīgāk. Iepriekš ASV bija ieviesušas stingras sankcijas pret ASV un tās sabiedroto uzņēmumiem. Tas neļāva šiem uzņēmumiem pārdot progresīvas tehnoloģijas Ķīnai. Tas nozīmēja, ka Huawei bija jāsadarbojas ar Ķīnas uzņēmumu Semiconductor Manufacturing International Corporation, lai iegūtu mikroshēmas jauniem produktiem. Tomēr bija vajadzīgs laiks, lai sankcijas ārvalstīs stātos spēkā, tāpēc Ķīna varēja nodrošināt modernu aprīkojumu zem stieples.

Jaunā mikroshēmu ražošanas iekārta, ko sauc par dziļo ultravioleto tehnoloģiju, ir palīdzējusi Huawei un SMIC pārvarēt 7 nm barjeru. Lai gan tas nav līdzvērtīgs jaunākajām Samsung vai TSMC mikroshēmām, tas joprojām ir Ķīnas sasniegums. Jaunās 7nm mikroshēmas darbina jaunāko Huawei Mate 60 Pro. Šis tika izlaists augustā. Tas kalpoja kā alternatīvs flagmanis Ķīnā. Lai gan tehnoloģiju nozare Ķīnas sasniegumus uzskata par pārsteidzošu attīstību, ASV par to nav tik priecīgi. Daži valdības vadītāji aicina vērsties pret to, ko viņi uzskata par ASV sankciju pārkāpumu.

“Katru reizi, kad mēs redzam kaut ko satraucošu, mēs to enerģiski izmeklējam,” intervijā Bloomberg sacīja ASV tirdzniecības sekretāre Džīna Raimondo. Lai gan Raimondo atteicās komentēt, vai ir uzsākta oficiāla izmeklēšana, viņa notikumus nosauca par “dziļi satraucošiem”. ASV Rūpniecības un drošības birojam, kas ir Tirdzniecības departamenta nodaļa, ir tiesības veikt turpmāku izmeklēšanu. Tomēr Raimondo ir lūdzis vairāk līdzekļu, lai palīdzētu šiem centieniem.

“Izmeklēšana prasa laiku,” piebilda Raimondo. “Zini, mums vajag, lai viņi pieturas. Mums ir jāapkopo informācija. Tāpēc šobrīd es teikšu tikai to, ka tas bija satraucoši, un mēs veiksim visas iespējamās darbības, lai aizsargātu Ameriku.

Vai Huawei pārkāpa ASV sankcijas pret Ķīnu ar jaunām mikroshēmām?

Mate 60 Pro iekšpusē ir 7 nm Kirin 9000s 5G mikroshēma, kas ir ASV uzdoto jautājumu avots. Tomēr nav skaidrs, vai Ķīna patiešām pārkāpa noteikumus, izstrādājot mikroshēmu. Ar sankcijām mēģināts ierobežot to, kādus mikroshēmas un kādas iekārtas, kas nepieciešamas čipsu izgatavošanai, var pārdot Ķīnai. Tomēr ASML Holding ir līderis mikroshēmu ražošanas iekārtu jomā, un Bloomberg ziņoja, ka tas nodrošināja aprīkojumu, kas nepieciešams 7 nm mikroshēmu izgatavošanai.

Problēma ir tā, ka ASML atrodas Nīderlandē. Pēc tam, kad ASV izstrādāja šīs sankcijas, Nīderlandei bija vajadzīgi mēneši, lai tās pieņemtu. Tas varēja dot Ķīnai pietiekami daudz laika aprīkojuma iegādei, pirms tika ieviestas sankcijas.

“ASV atkal un atkal ļaunprātīgi izmanto eksporta kontroles pasākumus, un tas nav globālo un rūpniecisko piegādes ķēžu interesēs,” sacīja Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāve Mao Nina.