ASV amatpersonas apšauba SMIC konkurētspēju 7nm mikroshēmās

ASV Tirdzniecības departaments ir paudis skepsi pret Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC) un tās spēju konkurēt līdzvērtīgi vadošajām lietuvēm, piemēram, TSMC. Atzīstot SMIC progresu 7nm klases procesu tehnoloģijā, departaments apšauba lietuves spēju ražot pietiekami daudz mikroshēmu, lai apmierinātu Huawei prasības. Tas, pēc departamenta domām, nozīmē, ka Ķīnas pusvadītāju sektoram noteiktie ierobežojumi sasniedz paredzētos mērķus.

Sekretāra palīdze eksporta administrācijas jautājumos Teja Kendlere sniedza liecību Pārstāvju palātas Ārlietu komitejas pārraudzības grupai, uzsverot bažas par SMIC ražoto mikroshēmu veiktspēju un ienesīgumu. Kendlers norādīja, ka pusvadītāju mikroshēmai Huawei Kirin 9000S, ko SMIC izgatavoja, izmantojot 2. paaudzes 7nm klases procesu, ir zemāka veiktspēja nekā tā priekšgājējam, un tā saskaras ar izaicinājumiem, lai apmierinātu tirgus prasības.

Ir radušās bažas par SMIC spēju apmierināt Huawei mikroshēmu prasības ar 7 nm mikroshēmām

Lai gan Huawei HiSilicon Kirin 9000S ir ievērojams sasniegums SMIC un Huawei, tas saskaras ar grūtībām konkurēt ar konkurentiem, izmantojot progresīvas ražošanas tehnoloģijas. Tiek ziņots, ka mikroshēmas veiktspēja, kas ir zemāka par iepriekšējām iterācijām un konkurentiem, piemēram, Apple A17 Pro un Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, rada jautājumus par SMIC gatavību konkurēt globālā mērogā.

Turklāt Kendlers uzsvēra SMIC centienus saražot pietiekamu daudzumu Huawei Kirin 9000S mūsdienu rīku pieejamības ierobežojumu dēļ. Neskatoties uz Huawei plānu 2023. gadā piegādāt aptuveni 100 miljonus viedtālruņu, pastāv bažas par SMIC spēju apmierināt šādas prasības bez moderna aprīkojuma.

Lai gan ASV valdība ir noteikusi eksporta kontroli, lai ierobežotu Ķīnas piekļuvi augstākās klases procesu tehnoloģijām, tiek ziņots, ka SMIC gūst panākumus 5 nm klases tehnoloģijā papildus 7 nm tehnoloģijai. Nesenā Huawei Mate 60 un Huawei Mate 60 Pro atklāšana, kuras pamatā ir vietēji ražots 7 nm SoC, padara situāciju sarežģītāku. ASV amatpersonas apgalvo, ka tirdzniecības sankcijas ir efektīvas, kavējot Ķīnas progresīvo tehnoloģiju iegādi, un sagaida, ka Huawei un SMIC turpinās šķēršļi, lai sasniegtu pilnīgu autonomiju nākamās paaudzes mezglu izstrādē. Neraugoties uz ziņotajām Ķīnas valdības subsīdijām, SMIC ceļš uz autonomiju saskaras ar problēmām, kas atspoguļo notiekošo ģeopolitisko dinamiku pusvadītāju nozarē.