Apple Vision Pro ierodas: Apple ilgi gaidītās Vision Pro austiņas beidzot ir pieejamas veikalā

Beidzot tā diena ir pienākusi! Ļoti gaidītās Apple Vision Pro austiņas tagad ir pieejamas ASV, un tās nonāca plauktos pēc tam, kad pirms divām nedēļām tika uzsākta priekšpasūtīšana. Ņujorkā ir tikai pulksten 9:00, un tehnoloģiju entuziasti jau darbojas pilnā sastāvā. Atgādinot 2007. gadā pieredzēto neprātu, cilvēki stāv rindā pie Apple Stores, lai saņemtu savu roku uz revolucionāro sīkrīku, kas sola revolucionizēt tehnoloģiju ainavu.

Vision Pro palaišana varētu būt nozīmīgs pavērsiens visai tehnoloģiju nozarei. Neraugoties uz tādu uzņēmumu kā Meta un Samsung centieniem, paplašinātās, virtuālās un jauktās realitātes austiņas lielākoties ir palikušas nišas produkti, galvenokārt pievilcīgi spēlētājiem. Apple mērķis ir mainīt šo stāstījumu, pozicionējot Vision Pro kā būtisku rīku gan darbam, gan spēlei, ieviešot to, ko viņi dēvē par “telpisko skaitļošanu” – būtībā darboties 3D virtuālajā telpā, nevis tradicionālajā datorā, līdzīgi kā ainas no Tonija Stārka darbnīca.

Vision Pro, kas sākotnēji tika prezentēts Vispasaules izstrādātāju konferencē (WWDC) 2023. gada jūnijā, ir Apple drosmīgs ienākums jaunā produktu kategorijā kopš Apple Watch debijas 2015. gadā. Pozicionēts kā Apple pirmais telpiskais dators, tas nemanāmi integrē digitālo saturu. ar fizisko pasauli, par prioritāti izvirzot netraucētu un visaptverošu lietotāja pieredzi.

Ziņojumi liecina, ka Apple, iespējams, jau ir nodrošinājis aptuveni 180 000 priekšpasūtījumu austiņām, paredzot kopējo pārdošanas mērķi 400 000 vienību gadā, kas veido satriecošus ieņēmumus 1,4 miljardu ASV dolāru apmērā. Virtuālās realitātes austiņu sākumcena ir 3499 ASV dolāri ar iespēju pircējiem izvēlēties 12 mēnešu iemaksu plānus.

Lai gan sākotnējie Vision Pro viedokļi ir pretrunīgi, joprojām pastāv ievērojams potenciāls, lai tas kļūtu par valkājamo tehnoloģiju ekvivalentu “iPhone momentam” — šai būtiskajai patērētāju tehnoloģiju maiņai. Tomēr Apple saskaras ar izaicinājumu pārliecināt klientus, ka ierīce attaisno savu augsto cenu un neizbēgamos salīdzinājumus ar izskatu, it kā tikko būtu veikta acu pārbaude.

Pamatmodelis Vision Pro, sākot no 3499 USD, ietver 256 GB krātuvi un M2 mikroshēmu, kas atrodama dažos Mac datoros. Apple piedāvā arī 512 GB modeli par 3699 USD un 1 TB versiju par 3899 USD. Nodrošinot “telpiskās skaitļošanas” pieredzi, austiņas var darboties kā virtuālās realitātes displejs tādām darbībām kā filmu skatīšanās vai ļaut lietotājiem piespraust dažādas lietotnes un ekrānus, vienlaikus apzinoties savu apkārtni.

Ja pērkat Vision Pro, Apple iesaka izmantot iPhone vai iPad ar Face ID, lai noteiktu vispiemērotāko izmēru. Turklāt ir pieejams 12 mēnešu finansēšanas plāns ar 3499 $ modelim, kas maksā 291,58 $ mēnesī. Recepšu lēcu ieliktņus var iegādāties atsevišķi par 149 USD.

Tomēr ar sākuma cenu 3499 USD, produkta izmaksas var ierobežot tā pievilcību salīdzinoši nelielai cilvēku daļai, proti, dedzīgiem videospēļu entuziastiem un pārtikušiem tehnoloģiju entuziastiem.

Vision Pro ir arī potenciāls pievienoties uzņēmuma leģendāro inovāciju rindām, lai gan Apple ne vienmēr ir bijis pirmais, kas iesaistījies konkrētā ierīču kategorijā.

Tātad, kāda ir pieredze ar Vision Pro?

Austiņās ir 600 specializētas lietotnes, taču tām īpaši trūkst Meta, Netflix, Spotify, Google un YouTube atbalsta. Neskatoties uz šiem izlaidumiem, slavenais režisors un tehnoloģiju entuziasts Džeimss Kamerons savu demonstrāciju raksturoja kā “reliģisku” pieredzi, savukārt citi agrīnie recenzenti izteica bijību un atrunas:

Plusi: kritiķi slavē satriecošos 23 miljonu pikseļu vizuālos attēlus, īpaši slavējot ieskaujošo saturu un teātra režīmu. Turklāt, kā atzīmēja daži recenzenti, navigācija ekrānā, izmantojot acu kustības, ir izcila funkcija.

Mīnusi: negatīvie aspekti ir problēmas ar virtuālo tastatūru, ierobežojumi, ko rada akumulators, vientuļā lietotāja pieredze, iespējamā minimālā ietekme uz produktivitāti un bažas par izmēru un svaru – saskaņā ar novērtējumiem tas ir smagāks nekā 11 collu iPad Pro.

Vai nav pagrieziena atpakaļ? Daži recenzenti pēc Vision Pro pieredzes ir pauduši sajūtu, ka viņu parastās 2D ierīces tagad šķiet novecojušas, norādot uz ierīces potenciālu mainīt to, kā mēs uztveram un mijiedarbojamies ar tehnoloģiju.

Noskatieties tālāk redzamo videoklipu, kurā Markess Braunlijs, kurš ir pazīstams kā viens no labākajiem YouTube lietotājiem pasaulē, sniedz savu personīgo kontu pēc tam, kad nedēļu pavadīja kopā ar Apple Vision Pro.