Apple versijā tvOS 17.4 atkārtoti ievieš homeOS koncepciju

HomePod ir viens no Apple produktiem, kas paliek visvairāk nepamanīts. Pašlaik tirgū tiek piedāvāti divu veidu šī Big Apple skaļruņi: standarta paaudze un mini paaudze. Tomēr jau ir daudz baumu par jauna hibrīda HomePod izveidi ar iespējamu skārienekrāna integrāciju, kas varētu integrēt homeOS, jauna operētājsistēma no Apple. Patiesībā, tvOS 17.4 atkārtoti ievieš atsauces uz homeOS, operētājsistēmas koncepcija, par kuru mēs uzzinājām 2021. gadā, un kopš tā laika mums par to ir bijušas tikai baumas.

Neliels konteksts: HomePod ar skārienekrānu un homeOS

Vispirms iestatīsim kontekstu, lai saprastu šo baumu laika grafiku. 2021. gada jūnijā Apple piedāvāja virkni darbu, kuros bija minēta attīstība homeOS, attīstības programmā, kas vērsta uz Apple Music. Pēc nedēļām, kad viņi saprata, ka šis vārds ir rakstīts, homeOS koncepcija tika atsaukta un darba piedāvājums palika spēkā. Kopš tā laika mēs neko neesam dzirdējuši no homeOS, un mēs zinām tikai minējumus.

No otras puses, mums ir informācija, ko Apple plānoja palaist HomePod ar skārienekrānu līdz 7 collām 2024. gada pirmajā pusē. Šī informācija bija no 2023. gada sākuma, un šajos 2024. gada pirmajos mēnešos mēs par to vairs neko neesam dzirdējuši, izņemot to, ka Apple turpina strādāt pie šīs idejas par hibrīdu HomePod ar iespējamu skārienekrānu pievienots konstrukcijai vai iespējamam iPad mini, nevis ārējam ekrānam.

Homepod ar iPad mini ekrānu

homeOS — atkārtots jēdziens, kas mums rada vairāk šaubu nekā atbilžu

Bet, kā mēs jums teicām, HomeOS koncepcija tagad ir atkal parādījusies tvOS 17.4 beta versijās. Mēnešus pēc pirmo HomePods palaišanas Apple modificēja savu operētājsistēmu, un tie vairs nedarbojās ar iOS, bet ar tvOS. Kopš tā laika HomePods darbojas ar tvOS, Apple TV operētājsistēmas variantu.

Mēs vienmēr esam sapratuši homeOS kā operētājsistēmu, kas varētu apvienot tvOS un HomePod, lai iespējamā jaunā HomePod varētu izmantot abu scenāriju daudzpusību. Turklāt skārienekrāna integrācijai būtu jāizstrādā daļa no šī ekrāna koda, lai tas nebūtu atkarīgs no iOS vai iPadOS.

HomePod Touch

Šis jaunais viedais ekrāns tieši konkurētu ar tādām ierīcēm kā Google Nest Hub vai Meta portāls, kas darbojas kā mājas automatizācijas centrmezgli. Un, redzot nozīmi, ko Apple pēdējos gados ir piešķīrusi mājas automatizācijai, tas nebūtu pārsteidzoši HomeOS kulminācija būs ar šāda veida ierīces izlaišanu kas arī apvienoja skaļruņus HomePod formātā.

Turklāt iOS 17.4 beta versijā HomePods tiek rādīta arī SharePlay funkcija. Šī funkcija ļauj koplietot saturu ar citiem lietotājiem un/vai ierīcēm, un to var izmantot HomePod ar skārienekrānu, lai pārraidītu audiovizuālo saturu no mūsu iPad, iPhone vai Mac.

Visticamāk, ka aptuveni martā Apple paziņos par savu jauno iPad klāstu prezentācijas pamatnostādni, un tas varētu būt ideāls laiks prezentācijai šis jaunais mājas automatizācijas centrs, kurā būs homeOS, operētājsistēma, ko varētu atdalīt no WWDC24, lai atstātu vairāk laika citām svarīgākām operētājsistēmām, piemēram, iOS, iPadOS, watchOS vai visionOS.