Apple vēlas, lai visionOS izstrādātāji izvairītos no diviem terminiem: tas ir AR un VR

Apple Vision Pro būs pavisam drīz; priekšpasūtījumi sākas 19. janvārī, un tas nonāks plauktos ASV 2. februārī. Ja tas vēl nav viss, tiek piedāvāts arī pārdot kā karstmaizes. Tas darbojas ar Apple gaidāmo visionOS, īpaši Apple Vision Pro. Tagad iedziļināsimies Apple stratēģijā izstrādātāju priekšā. Kalifornijas tehnoloģiju galvenais uzņēmums ir izstrādājis stingras vadlīnijas, aicinot izstrādātājus neapzīmēt savas visionOS lietojumprogrammas kā “AR” vai “VR”.

Apple nevēlas, lai visionOS lietotnes tiktu sauktas par AR vai VR

Pēc tam, kad Apple kopīgoja informāciju par Apple Vision Pro palaišanu, viņi atjaunināja Xcode, lai izstrādātāji tagad varētu iesniegt visionOS lietotnes App Store. Taču pastāv noteikums: Apple nevēlas, lai izstrādātāji savām jaunajām lietotnēm izmantotu tādus terminus kā “AR” un “VR”. Viņi vēlas skaidri pateikt, ka visionOS ir paredzēta telpiskajai skaitļošanai, nevis tradicionālajām AR vai VR lietām.

Tur ir kas vairāk. Uzņēmums ir lūdzis izstrādātājiem izvairīties no tādu terminu kā AR, VR, XR un MR izmantošanas saskaņā ar 9to5Mac. Proti, šie termini attiecīgi apzīmē paplašināto realitāti, virtuālo realitāti, paplašināto realitāti un jaukto realitāti. Proti, cilvēki plkst TechRadar norādīja, ka Apple galvenokārt tirgo Vision Pro kā “telpiskās skaitļošanas” platformu. Tomēr 2023. gada WWDC Apple izpilddirektors Tims Kuks to prezentēja kā “pilnīgi jaunu AR platformu”. Tu izlasīji pareizi, AR.

Apple jaunie likumi izstrādātājiem

Jaunā Apple izstrādātāju vietnes lapā ir izklāstīti visi ieteikumi un prasības Apple Vision Pro lietotņu palaišanai App Store. Vadlīnijas aptver dažādus aspektus, tostarp testēšanas procedūras, ekrānuzņēmumu sagatavošanu, ikonu izveidi un daudz ko citu.

Turklāt Apple sniedz norādījumus par to, kā izstrādātājiem vajadzētu nosaukt un aprakstīt savas lietotnes. Apple prasība no izstrādātājiem izpildīt prasības, piemēram, lietot mazo burtu “v” operētājsistēmai “visionOS”, atbilst gaidītajam. Tomēr noteikums pret AR vai VR izmantošanu tomēr izceļas.

Lietotājiem, kuri vēlas izbaudīt Apple Vision Pro, tas maksā 3499 USD par 256 GB krātuves variantu. Pagaidām tas ir pieejams tikai ASV.