Apple turpinās kontrolēt alternatīvos lietotņu veikalus

Apple nekas cits neatliks, kā atvērt savas ierīces citiem aplikāciju veikaliem, nevis oficiālajiem, taču tas nenozīmē, ka tas zaudēs kontroli pār tām, jo turpinās uzlādēt un pārskatīt lietotnes.

Jaunā Eiropas direktīva par digitālo tirgu (DMA) liek Apple atļaut instalēt lietojumprogrammas no vietnēm, kas nav tās oficiālais lietotņu veikals, ar termiņu, kas beidzas nākamā gada martā, un tā mērķis ir izbeigt Apple “monopolu” operētājsistēmā iOS. Tas ir pavēris visa veida spekulācijas, sākot no “viss der” līdz tie, kas domā, ka tas būs kā Android un ļaus jums instalēt jebkuru lietotņu veikalu, ko varat lejupielādēt no interneta, pat tie no mums, kas domā, ka Apple turpinās stingri kontrolēt to, ko mēs varam instalēt savās ierīcēs. Un jaunākās baumu dzirnavas apliecina, ka šī pēdējā pozīcija ir tā, kas visciešāk saskanēs ar realitāti.

Lietojumprogrammas var tikt instalētas no veikaliem ārpus App Store, taču tas ir neizbēgami Lietojumprogrammām joprojām būs jāveic Apple pārskatīšanas process, un uzņēmums plāno arī iekasēt komisijas maksu šajos ārējos veikalos.. Mēs nezinām, vai tās būs komisijas maksas % no pārdošanas apjoma vai fiksēta likme par iespēju instalēt aplikācijas iPhone un iPad. Vismaz šāda ideja viņiem ir Kupertino, un es nešaubos, ka tā sāksies šī jaunā ēra bez “monopola”. Par ko es arī nešaubos, ka Eiropas Komisija pieprasīs jaunus pasākumus, kuru mērķis ir samazināt Apple kontroli pār savām ierīcēm. Šie pasākumi pašlaik atstās tikai ietekmi uz Eiropas tirgu, lai gan tie var beigties ar to, ka ASV drīzāk agrāk nekā vēlāk būs jādara kaut kas līdzīgs.