Apple steidzami meklē programmatūras risinājumu, lai novērstu Apple Watch importa aizliegumu ASV

Pirmdien tika paziņots, ka Apple vēlāk šonedēļ pārtrauks savu Watch Series 9 un Watch Ultra 2 produktu pārdošanu. Tas ir saistīts ar nenovēršamu importa aizliegumu, kas izriet no patentu strīda ar medicīnas ierīču uzņēmumu Masimo par Apple Watch asins skābekļa sensoru.

Tagad, saskaņā ar Bloomberg, inženieri “sacīkstēs”, lai pielāgotu to, kā tiek noteikts skābekļa piesātinājums un kā dati tiek sniegti patērētājiem. Šis ir atjauninājums, kas, iespējams, noņemtu tehnoloģiju, kas, iespējams, pārkāpj Masimo patentus. Tas atbilst Apple paziņojumam, ka tas “izmanto virkni juridisku un tehnisku iespēju”, lai nodrošinātu, ka Apple Watch pārdošana var atsākties pēc iespējas ātrāk.

Masimo izdevumam sacīja, ka “aparatūra ir jāmaina”. Tas ir tāpēc, ka patents ir saistīts ar aparatūru, kas darbina Apple Watch asins skābekļa sensoru, un Masimo uzskata, ka ar programmatūras maiņu nepietiktu, lai novērstu apgalvojumus.

Apple apsteidzoši ievēro pārdošanas aizliegumu

Oktobrī ITC lika aizliegt dažus Apple Watch eksportus – galvenokārt tos, kurus Apple pašlaik pārdod un kuriem ir asins skābekļa sensors. ASV prezidents varētu pārskatīt tiesas rīkojumu un uzlikt veto aizliegumam pirms brīža, kad Apple būs jāpārtrauc pulksteņa tirdzniecība, kas būtu 60 dienas pēc aizlieguma pasludināšanas. Tas nozīmē, ka Baltajam namam lēmums jāpieņem līdz 25. decembrim.

Tomēr Apple ir nolēmusi ievērot aizliegumu profilaktiski. Tas ir iespējams, jo prezidents ļoti reti uzliek veto ITC pārdošanas aizliegumam. Apple paziņoja, ka pārtrauks Apple Watch Series 9 un Watch Ultra 2 pārdošanu mazumtirdzniecības veikalos ASV 21. decembrī plkst. 12:00 PT/3 PM ET. Un pārdošana tiešsaistē tiks pārtraukta pēc 24. decembra.

Tomēr paturiet prātā, ka ITC pārdošanas aizliegums attiecas tikai uz aizliegumu Apple pārdot šos produktus, nevis citus mazumtirgotājus, piemēram, Best Buy, Amazon un pat mobilo sakaru operatorus. Tātad būs arī citas vietas, kur iegūt jaunu Apple Watch. Turklāt Apple Watch SE paliks pārdošanā, jo tas netiek ietekmēts, jo tam nav asins skābekļa sensora.