Apple skaidro, kāpēc trešo pušu lietotņu veikali sasniegs tikai Eiropas Savienību

2023. gada maijā stājās spēkā Eiropas Savienības Digitālo tirgu likums (DMD), kura mērķis ir nodrošināt taisnīgus un strīdīgus tirgus digitālajā sektorā. Šis likums ir skāris tūkstošiem uzņēmumu, un viens no tiem, bez šaubām, ir Apple. Tomēr Cupertino pārstāvji nav izdarījuši nekādas darbības tikai pirms dažām stundām, kad viņi izlaida iOS 17.4 ar daudzām jaunām funkcijām, lai nodrošinātu atbilstību DML. Starp viņiem, trešo pušu lietotņu veikalu ieviešana vai NFC mikroshēmas atvēršana maksājumu sistēmām, kas nav Apple Pay. Tomēr, lai gan Apple var paplašināt visas šīs funkcijas uz pārējo pasauli ir nolēmis to nedarīt un tālāk mēs izskaidrojam viņu argumentus.

ES un tās LMD liek Apple ieviest krasas izmaiņas

LMD ir šeit, lai paliktu Eiropas Savienībā, un to Apple skaidroja vakar paziņojumā presei, kad arī izmantoja iespēju palaist pirmo iOS 17.4 beta versiju ar visām šīm jaunajām iespējām, kas saistītas ar LMD aplikāciju Eiropā. Šis likums ir piespiedis Apple izstrādāt vairāk nekā 600 jaunas API, alternatīvu navigācijas dzinēju funkcijas, lietotņu maksājumu apstrādes opcija un lietotņu izplatīšana trešo pušu lietotņu veikali, kas ir viens no Apple svarīgākajiem aspektiem.

App Store Awards 2021

tomēr Šis likums attiecas tikai uz 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm. Un, lai gan Apple būtu varējis izmantot iespēju paplašināt visas šīs jaunās funkcijas pārējās pasaules valstīs, tā ir nolēmusi to nedarīt vairāku iemeslu dēļ.

Jaunas maksājumu apstrādes un lietotņu lejupielādes iespējas operētājsistēmā iOS paver jaunas iespējas ļaunprātīgai programmatūrai, krāpšanai un krāpniecībai, nelegālam un kaitīgam saturam un citiem privātuma un drošības apdraudējumiem. Tāpēc Apple izstrādā aizsardzību, tostarp iOS lietotņu reģistrēšanu, lietotņu veikala izstrādātāju licencēšanu un alternatīvu maksājumu atklāšanu, lai samazinātu risku un Apple lietotājiem nodrošinātu vispilnīgāko un drošāko pieredzi. EU. Pat ja šie aizsardzības līdzekļi ir ieviesti, joprojām pastāv daudzi riski.

Viens no galvenajiem iemesliem ir lietotāju aizsardzība pret ļaunprātīgu programmatūru, krāpšanu un krāpniecību, ko tas panāca, izveidojot sašaurinājumu savā App Store. Tomēr jaunu lietotņu veikalu ieviešana paver jaunu ceļu apvedceļš Apple aizsardzība, lai gan tiks izstrādāti rīki, lai brīdinātu lietotāju par katru no šajā jaunajā posmā veiktajām darbībām:

Šīs jaunās ES izstrādātāju lietotņu iespējas neizbēgami rada jaunus riskus Apple lietotājiem un viņu ierīcēm. Apple nevar novērst šos riskus, taču darīs visu iespējamo, lai tos samazinātu DML ietvaros. Šīs aizsardzības tiks ieviestas, kad lietotāji lejupielādēs iOS 17.4 vai jaunāku versiju, sākot no marta.

Preses relīzes tonis ir diezgan skarbs, un tas nav brīnums, jo tas nozīmē a Apple būtības modifikācija kopš tā pirmsākumiem ar iOS un iPadOS. Tomēr jaunais LMD, kas radīts, lai izvairītos no monopoliem un tehnoloģiju kontroles, liks Eiropas Savienībā dzīvojošajiem lietotājiem pielāgoties tāpat kā izstrādātājiem.