Apple paziņo par izmaiņām Safari un App Store Eiropai

iOS Safari App Store

Mēs jau ilgu laiku runājam par iespējamās izmaiņas, kas Apple būtu jāveic, lai pielāgotos jaunajiem noteikumiem, ko uzliek DMA (Digitālā tirgus likums). Šodien Apple tos ir publiskojis, un daži ir pārsteidzoši un negaidīti.

Pirmā lieta, ko Apple vēlējās paskaidrot, ir tā Jaunās izmaiņas, ko uzliek DMA, paver jaunas iespējas krāpšanai, krāpniecībai un ļaunprātīgai programmatūrai. Tāpēc uzņēmums vēlējās nodrošināt, lai tās ierīces lietotājiem būtu drošas, izmantojot jaunus aizsardzības līdzekļus, piemēram, iOS lietojumprogrammu notariālu apstiprināšanu un izstrādātāja autorizāciju.

Izmaiņas, par kurām šodien paziņojam, atbilst Digitālo tirgu likuma prasībām Eiropas Savienībā, vienlaikus palīdzot aizsargāt ES lietotājus no neizbēgami pieaugošajiem privātuma un drošības apdraudējumiem, ko rada šī regula. Mūsu prioritāte joprojām ir radīt vislabāko un drošāko iespējamo pieredzi mūsu lietotājiem ES un visā pasaulē,” sacīja Fils Šillers, Apple stipendiāts. “Izstrādātāji tagad var uzzināt par jauniem rīkiem un noteikumiem, kas pieejami alternatīvai lietotņu izplatīšanai un alternatīvai maksājumu apstrādei, jaunām iespējām alternatīviem pārlūkprogrammu dzinējiem un bezkontakta maksājumiem un daudz ko citu. Svarīgi, ka izstrādātāji var izvēlēties palikt spēkā esošajiem komerciālajiem noteikumiem, ja viņi to vēlas.

Izmaiņas iOS

Apple gatavo virkni izmaiņas operētājsistēmai iOS lai izpildītu DMA:

 • Jauni alternatīvi lietotņu veikali iOS lietojumprogrammu izplatīšanai
 • Jauna sistēma un API, lai izveidotu alternatīvus lietotņu veikalus
 • Jauni ietvari un API alternatīvām pārlūkprogrammu programmām, kas ļauj izstrādātājiem izmantot pārlūkprogrammas, kas nav Safari
 • Jaunas API, kas ļauj izstrādātājiem izmantot NFC tehnoloģiju banku lietojumprogrammās, kas ļauj veikt maksājumus, kas nav Apple Pay

Šīs jaunās iespējas rada jauni riski lietotājiemtāpēc Apple ir veikusi pasākumus, lai samazinātu šos riskus:

 • iOS lietojumprogrammu notariāls apstiprinājums: Apple izskatīs visas lietojumprogrammas, pat ja tās ir lejupielādētas no veikaliem, kas nav App Store
 • Lietotņu instalēšanas lapas: alternatīvajos veikalos lietojumprogrammām būs jāparāda informācija, kas ir līdzīga tai, ko mēs tagad redzam App Store
 • Pilnvarojiet veikalu izstrādātājus, lai tie atbilstu Apple prasībām
 • Papildu aizsardzība pret ļaunprātīgu programmatūru, kas neļaus lietojumprogrammai darboties, ja tajā tiks atklāta jebkāda veida ļaunprātīga programmatūra

Izmaiņas programmā Safari

Manzana lūgs lietotājiem izvēlēties noklusējuma pārlūkprogrammu, kad viņi pirmo reizi atver Safari. Lietotājiem pat nejautājot, viņiem būs jāredz ekrāns, kurā viņiem būs jāizvēlas, kuru pārlūkprogrammu viņi vēlas izmantot, un dažus no tiem viņi noteikti nekad pat neuzzinās. Bet tā ir DMA prasība.

Izmaiņas App Store

App Store Apple koplieto virkni izmaiņas izstrādātājiem ar lietotnēm ESkas ietekmē lietotnes visās Apple operētājsistēmās, tostarp iOS, iPadOS, macOS, watchOS un tvOS.

 • Jaunas iespējas maksājumu pakalpojumu sniedzēju (PSP) izmantošanai lietotnē maksājumu apstrādei
 • Jaunas iespējas maksājumu apstrādei, izmantojot ārējās saites, kas parādās izstrādātāju lietotnēs, ārpus Apple kontroles.
 • Lietotņu etiķetes, kas identificē lietotnes, kas piedāvā alternatīvus maksājumus uzņēmumam Apple
 • Informācijas lapas par gadījumiem, kad lietotājs gatavojas izmantot alternatīvu Apple maksājumu pakalpojumu
 • Jauni pieteikumu izskatīšanas procesi
 • Spēļu straumēšanas lietojumprogrammas ir atļautas, Safari lietošana vairs nebūs obligāta

Apple skaidri norāda, ka tām lietojumprogrammām, kas izmanto alternatīvas maksājumu sistēmas, Apple nevarēs izsniegt nekāda veida atmaksu un nevarēs palīdzēt problēmu, krāpniecības vai krāpšanas gadījumos. Nevar izmantot arī funkcionalitāti “Ģimenes koplietošana”.

Jaunas likmes

Jaunajos iOS lietotņu komerciālajos noteikumos ES ir trīs elementi.

 • Samazināta komisijas maksa– iOS lietotnes App Store maksās samazinātu komisiju 10% apmērā pēc to pirmā gada vai 17% par preču un pakalpojumu darījumiem.
 • Maksa par maksājumu apstrādi– iOS lietotnes App Store var izmantot App Store maksājumu apstrādi par papildu 3% maksu. Ja viņi nevēlas to darīt, viņi var izmantot savu maksājumu pakalpojumu sniedzēju savā lietojumprogrammā vai izmantojot saites uz savu vietni.
 • Maksa par pamattehnoloģiju: iOS lietojumprogrammas, kas izplatītas no App Store vai alternatīva lietotņu veikala, maksās 0,50 eiro par katru pirmo gada instalāciju, kas pārsniedz 1 miljona instalāciju slieksni gadā.