Apple paskaidro, kā Mac kļūst par vadošo spēļu platformu

Gadiem ilgi Apple tika izsmiets par apgalvojumu, ka jūs varat spēlēt spēles uz Mac. Bet tagad tā ir patiesība, ka jūs varat darīt tieši to. Pateicoties Apple Silicon un tā diezgan spēcīgajiem GPU kodoliem, spēles Mac datorā tagad ir neticamas un dažreiz labākas nekā personālajā datorā.

Apple Mac produktu mārketinga vadītājs Gorons Keppels tikko sniedza interviju ar Inverse, runājot par to, kā Mac kļūst par vadošo spēļu platformu, un tas viss ir pateicoties Apple Silicon. Apple atkal interesējas par spēlēm operētājsistēmā Mac — tādu interesi mēs neesam redzējuši pēdējos 25 gadus.

Keppels Inverse teica, ka “katrs Mac, kas tiek piegādāts ar Apple Silicon, var spēlēt AAA spēles diezgan fantastiski. Apple Silicon ir pārveidojis mūsu galvenās sistēmas, kas ir saņēmušas milzīgus uzlabojumus grafikā ar M1, M2 un tagad ar M3. Keppels šeit nepūš tikai dūmus; ikviens, kurš pēdējo trīs gadu laikā ir izmantojis jebkuru Apple Silicon balstītu Mac datoru, viņam piekritīs. Šo jauno Mac datoru veiktspēja ir neticama un satriec līdzīgas specifikācijas personālos datorus.

Apple Silicon bija paredzēts spēlēm

Apple programmatūras mārketinga vadītājs Lelands Mārtins saka: “Apple Silicon sāka no jauna ar vienotu aparatūras platformu, kas ne tikai atvieglo izstrādātājiem Mac spēļu izveidi, bet arī ļaus šīm spēlēm darboties citās Apple ierīcēs.”

Viens no iemesliem, kāpēc Apple zaudēja spēļu izstrādātāju priekšrocības, bija tas, ka Apple neatbalstīja noteiktu datoru aparatūru. Pat skatoties uz Apple Intel bāzes Mac sēriju, bija integrētas un diskrētas GPU opcijas. Mārtins saka: “var padarīt sarežģītāku, izstrādājot spēles. Jo jums ir jāņem vērā vairākas dažādas aparatūras permutācijas.

Mārtins saka, ka Apple to ir efektīvi novērsis ar Apple Silicon. Tā vietā tai ir “vienota spēļu platforma iPhone, iPad un Mac”. Tas nozīmē, ka, tiklīdz spēle ir izstrādāta vienai platformai, ir samērā vienkāršs process, lai to nodotu citām platformām.

Cits Mac mārketinga komandas loceklis Dags Brūkss paziņoja, ka “Spēles būtībā bija daļa no Apple Silicon dizaina.” Turpinot, apgalvojot, ka “pirms mikroshēmas pat pastāv, spēles ir būtiski iekļautas agrīnās plānošanas stadijās un pēc tam visā izstrādes laikā.”

Mārtins arī lepojās ar to, ka Apple jau ir novērojusi izstrādātāju intereses pieaugumu, pateicoties tā Game Porting Toolkit. “Mēs noteikti esam redzējuši interesi no izstrādātājiem un izdevējiem, piemēram, Kojima Productions un Annapurna Interactive Games par to, kā izmantot abas Game Porting Toolkit daļas,” saka Martins.

Vai Mac pārņems datoru spēļu ziņā? Visticamāk, ka nē. Tomēr Mac dators šobrīd ir vispopulārākais klēpjdators pasaulē. Tātad šīs tirgus daļas piesaistīšana spēļu studijām ir liels darījums.