Apple pārtrauks tīmekļa lietotņu darbību operētājsistēmā iOS 17.4, lai nodrošinātu atbilstību Digitālo tirgu likumam

Marts Apple būs ļoti aizņemts mēnesis Eiropas Savienībā. Visu šo mēnesi mēs varēsim redzēt iOS 17.4 — jauno iOS versiju, kas joprojām ir beta versijā, bet daudzos aspektos liek pamatus operētājsistēmas nākotnei, jo īpaši Eiropas Savienībā. Šī versija noteikti atbildīs ES Digitālo tirgu likumam, un tai ir daudz seku, piemēram, tīmekļa lietotņu likvidēšana, kā mēs tās zinām operētājsistēmā iOS 17.4, nesaderības dēļ ar WebKit hegemoniju ar LMD.

Ardievu tīmekļa lietotnēm operētājsistēmā iOS 17.4

Lietojumprogrammu izstrāde ir pastāvīga attīstība, kuras dalībnieki ir izstrādātāji. Kopš pirmā iPhone un pirmā iOS izlaišanas ir daudz atšķirību attiecībā uz brīdi, kurā atrodamies. Patiesībā, iOS 17.4 Eiropas Savienībā mainīs visu, ko mēs zinām par iOS un iPadOS līdz šim. Šajā rakstā mēs runājām par iOS 17.4 sekām un šajā citā par visām izmaiņām, kas tiks iekļautas versijā, lai atbilstu Eiropas Savienības Digitālo tirgu likumam, neliels ieskats izmaiņām, kas radīsies mēneša laikā. martā Eiropas teritorijā.

Tomēr iOS 17.4 ieviesīs a jauns šķērslis izstrādātājiem: tīmekļa lietotnes tiks likvidētas. Ir progresīvas tīmekļa lietotnes vai progresīvās tīmekļa lietojumprogrammas bija lietojumprogrammas, kas nebija instalētas pašā ierīcē, bet kuras varēja palaist tieši no pārlūkprogrammas. Tas ļāva izstrādātājiem bez lielām pūlēm izmantot savus rīkus, lai tos pārnestu uz iOS SDK un Izmantojiet tīmekļa pārlūkprogrammu kā avotu lietojumprogrammu izveidei. Šīs tīmekļa lietotnes ir pilnveidojušās, un iOS 16 pirmo reizi ieviesa iespēju saņemt paziņojumus tieši no šīm tīmekļa lietotnēm.

Bet iOS 17.4 beigs tīmekļa lietotņu darbību, Tā kā Apple tīmekļa lietotnes izmantoja savā WebKit izstrādes komplektā, un ar iOS 17.4 tas nevar to darīt obligāti, tāpēc šo lietojumprogrammu būtība tiktu nedaudz zaudēta.

IOS sistēma tradicionāli ir nodrošinājusi atbalstu sākuma ekrāna tīmekļa lietojumprogrammām, tieši izmantojot WebKit un tā drošības arhitektūru. Šī integrācija nozīmē, ka sākuma ekrāna tīmekļa lietotnes tiek pārvaldītas, lai tās atbilstu iOS vietējo lietotņu drošības un konfidencialitātes modelim, tostarp tiek izolēta krātuve un tiek lietotas sistēmas uzvednes, lai piekļūtu iespējām, kas ietekmē konfidencialitāti. katrā vietnē.

Apple mērķis nav pilnībā likvidēt šīs tīmekļa lietotnes, bet gan ka adaptācijas periods ir tik īss, ka nav laika izstrādāt jaunu arhitektūru kas ir drošs ar jebkuru tīmekļa pārlūkprogrammu. Faktiski tas ir norādīts tā oficiālajā vietnē:

Lai risinātu sarežģītās drošības un privātuma problēmas, kas saistītas ar tīmekļa lietotnēm, kurās tiek izmantoti alternatīvi pārlūkprogrammu dzinēji, būtu jāizveido pilnīgi jauna integrācijas arhitektūra, kas pašlaik nepastāv operētājsistēmā iOS un kuru nebija praktiski īstenot, ņemot vērā citas DMA prasības un ļoti zemo tehnoloģiju pārņemšanu no lietotājiem. Tāpēc, lai izpildītu DMA prasības, mums ES bija jānoņem tīmekļa lietotņu funkcija no sākuma ekrāna.