Apple iPhone 16: jaunākās noplūdes, cena, specifikācijas un daudz kas cits

Šķiet, ka tikai vakar Tims Kuks un Apple paziņoja par iPhone 15. Taču patiesībā tas bija septembrī, un tagad ir 2023. gada decembris. Tas nozīmē, ka iPhone 16 baumas un informācijas noplūdes jau izplatās.

Neskatoties uz salīdzinoši līdzīgā dizaina saglabāšanu, iPhone 16 ir paredzams, ka tas ieviesīs dažas diezgan būtiskas izmaiņas iPhone. Dažas no šīm izmaiņām ietver jaunus, lielākus iPhone 16 izmērus. Vismaz Pro modeļos klāsts iegūs arī jaunus 3 nm procesorus un jaunas kameras.

Šajā rakstā mēs apkoposim visas jaunākās informācijas noplūdes, cenas, specifikācijas un citas funkcijas, kas gaidāmas jaunajā iPhone 16 sērijā, kad tā tiks izlaista 2024. gada septembrī. Grūti iedomāties, ka mēs jau esam izmantojuši iPhone 16.

Ātrās saites

  • Izdošanas datums
  • Cenas baumas
  • Ekrāna izmēri
  • Jauna dizaina baumas
  • Baumas par kameru
  • Citas iPhone 16 funkcijas

iPhone 16 izlaišanas datums

Šobrīd būtu ļoti pārsteidzoši redzēt iPhone 16 palaišanu jebkurā citā laikā, nevis septembrī. Apple ir izlaidusi iPhone katru gadu rudenī kopš iPhone 4s 2011. gadā. Paredzams, ka iPhone 16 tas paliks septembrī. Apple parasti paziņo par iPhone septembra otrajā nedēļā. Līdz šim 2022. gads patiešām bija vienīgais izņēmums, kur tas tika paziņots trešdien pēc Darba svētkiem. Tomēr lielāko daļu laika tā ir nedēļu pēc tam.

Parasti Apple paziņos par jauno iPhone otrdien, pēc tam iepriekšējie pasūtījumi sākas piektdien, savukārt iPhone veikalā būs pieejams nākamajā piektdienā, būtībā desmit dienas pēc paziņojuma. Dažreiz Apple paziņo par to trešdien, tāpēc ir iespējams, ka tas varētu būt trešdienas paziņojums iPhone 16.

iPhone 16 prototipi (attēla kredīts: MacRumors)

Cenas baumas

Dažu pēdējo gadu laikā ir bijušas daudzas baumas par iPhone cenas pieaugumu, vismaz ASV. Tagad cenas ir paaugstinājušās citos reģionos, bet ASV tā lielākoties ir palikusi nemainīga kopš iPhone X. iPhone 15 Pro Max tehniski piedzīvoja cenu kritumu, tomēr Apple atteicās no 128 GB modeļa. Tātad sākuma cena ir augstāka, bet 256GB Pro Max cena ir tāda pati kā iepriekš.

Pašlaik analītiķiem ir domstarpības par iPhone 16 sērijas cenām. Daži analītiķi uzskata, ka iPhone 16 patiesībā varētu būt lētāks nekā iPhone 15. Tas ir saistīts ar Apple plānošanu 2024. gadā mainīt iPhone mikroshēmojumu ražošanas procesu, un tas ietekmētu iPhone cenas gala patērētājam. Tomēr tas varētu būt arī dārgāks pieaugošo ražošanas izmaksu un inflācijas dēļ. iPhone 15 Pro Max ražošana Apple izmaksāja 588 USD, kas ir par 12% vairāk nekā iPhone 14 Pro Max.

Cenas iPhone 16 Pro un Pro Max (vai Ultra) arī varētu pieaugt 2024. gadā, abiem tālruņiem iegūstot lielākus displejus un jaunas kameras. Nebūtu arī tik traki redzēt, ka Pro modeļi pilnībā atsakās no 128 GB krātuves varianta. Tomēr šobrīd tas nozīmētu tikai to, ka iPhone 16 Pro to atteiksies.

Pašlaik iPhone 15 sērijas cenas sākas no 799 USD. IPhone 15 Plus ASV maksā 899 USD, iPhone 15 Pro ir 999 USD, bet iPhone 15 Pro Max maksā 1099 USD. Nebūtu pārāk pārsteidzoši redzēt, ka katrs no tiem palielinās par 100 USD. Galu galā šīs cenas pēdējo piecu gadu laikā nav īpaši mainījušās. Dažu pēdējo gadu laikā tie ir pieauguši arī citos reģionos.

iPhone 16, lai iegūtu lielākus displejus

IPhone 16 sērija beidzot iegūst dažādu izmēru displejus. Apple ir pieturējies pie tiem pašiem izmēriem kopš iPhone 11 — 6,1 collu un 6,7 collu modeli gan Pro, gan ne-Pro. Protams, līdz 2022. gadam mums nebija 6,7 collu iPhone, kas nav Pro, ar iPhone 14 Plus.

Taču 2024. gadā šķiet diezgan droši, ka iPhone 16 Pro displejs palielināsies līdz 6,3 collu displejam, bet iPhone 16 Pro Max pāries uz 6,9 collu displeju. Displeja analītiķis Ross Jangs arī ziņo, ka arī iPhone 16 Pro modeļi iegūs a jauna garāka malu attiecība, 19,6:9. Kas joprojām ir plašāks par lielāko daļu Android tālruņu, taču tas būs šaurāks nekā iepriekšējie iPhone. Bet ne daudz. Pašreizējā iPhone 15 Pro Max malu attiecība ir 19,5:9.

9to5Mac ir izveidojis dažus maketus, lai parādītu atšķirību starp iPhone 15 Pro Max ar 6,7 collu displeju un iPhone 16 Pro Max ar 6,9 collu displeju.

kdXZnBLQxYXP8arxxpgkTe 970 80 jpg
iPhone 15 Pro Max un iPhone 16 Pro Max makets (attēla kredīts: 9to5Mac)

iPhone 16 Pro modeļi ir iestatīti tā, lai iegūtu lielākus displejus, lai tālruņos varētu ievietot vairāk komponentu. Paredzams, ka abiem modeļiem būs daži diezgan lieli kameru jauninājumi. Un Apple ir nepieciešams nedaudz vairāk iekšējās vietas, lai tas būtu iespējams. Un tiek baumots, ka Apple paļausies gandrīz tikai uz Samsung paneļiem iPhone 16, jo BOE šobrīd saskaras ar neveiksmi.

Mēs sagaidām, ka standarta iPhone 16 un iPhone 16 Plus displeji paliks tādi paši izmēri kā iepriekš. Tas nozīmē 6,12 collu displeju iPhone 16 un 6,69 collu displeju iPhone 16 Plus. Abiem tiem būtu tāda pati malu attiecība 19,5:9, kā arī 60 Hz atsvaidzes intensitāte. Kaut kas, kas sanāca tehnoloģiju Twitter apbruņojās iPhone 15 palaišanas laikā šī gada sākumā.

Jauna dizaina baumas

IPhone ir saglabājis relatīvi tādu pašu dizainu kopš iPhone 11; daži varētu apgalvot, ka iPhone 12 ir tad, kad Apple devās uz plakano pusi. Un tas ir pilnīgi labi. Nevienam viedtālruņu uzņēmumam nav jāveic pilnīga pārprojektēšana katru gadu vai pat ik pēc pāris gadiem. Šķiet, ka tas pats šogad būs ar iPhone 16. Būtiskākās dizaina izmaiņas, par kurām mēs runājam, ir kameras modulis iPhone 16 un 16 Plus.

Tiek baumots, ka Apple nākamgad atkal pārvietos kameras uz iPhone tālruņiem, kas nav profesionāli. Tātad tas vairāk izskatīsies pēc iPhone 12, kur kameras bija novietotas rindā, salīdzinot ar horizontāli. Iemesls tam patiesībā ir telpiskais video. Funkcija, ko Apple pievienoja iPhone 15 Pro un Pro Max pagājušajā gadā, gatavojoties Vision Pro izlaišanai. Telpiskie video būtībā ir 3D videoklipi, kurus varat skatīties virtuālajā realitātē, izmantojot Vision Pro. Šīs funkcijas ieviešana visos iPhone modeļos ir ļoti svarīga. Novietojot kameras vienu otrai blakus, tiks iegūti labāki telpiskie videoklipi, salīdzinot ar to, kā tie ir iestatīti iPhone 15.

iPhone 16 Pro perforatora caurumu prototipa reprezentatīvs attēls

Vēl viena dizaina baumas, kas šobrīd šķiet mazliet tālās, ir tāda, ka Face ID komponenti varētu būt paslēpti zem displeja. Tas būtu ļoti līdzīgs pirkstu nospiedumu sensoriem, kas lielākajā daļā Android tālruņu ir zem displeja (protams, nav salokāmi). Domājams, ka tas būs pārtraukums Apple, kura mērķis ir izveidot pilnīgi nepārtrauktu iPhone displeju bez izgriezumiem.

Šis šķiet diezgan tāls un kaut kas tāds, ko es nākamgad necerētu redzēt iPhone 16 Pro un Pro Max. Šīs baumas nāk no Korejas, tostarp no Ming-Chi Kuo, kurš parasti ir pamanāms, taču dažreiz viņa laika grafiki ir nepareizi, jo viņš informāciju saņem tik agri.

Pēdējās baumas līdz šim ir par jaunas pogas pievienošanu. Apple varētu pievienot pogu Capture iPhone sānos papildus darbības pogai. Apple nākamgad arī plāno iekļaut darbības pogu visā iPhone 16 klāstā.

Baumas par iPhone 16 kameru

IPhone 15 sērijai Pro Max modelis ieguva lielus kameras uzlabojumus, tostarp jaunu tetraprismas sensoru. Bet ar iPhone 16 sēriju šis sensors ir iestatīts debitēt mazākajā iPhone 16 Pro. Šis tetraprismas sensors, kas nodrošina 5x tālummaiņu, būs pieejams mazākajos iPhone tālruņos 2024. gadā. Tajā pašā laikā iPhone 16 Pro Max ir iestatīts, lai iegūtu “supertelefoto” sensoru.

Termins “supertelefoto” tiek lietots, lai aprakstītu objektīvus, kuru fokusa attālums pārsniedz 300 mm. Šāda veida kameras tiek izmantotas sporta pasākumos vai mēģinot tvert savvaļas dzīvniekus. Salīdzinājumam, Apple pašreizējais tetraprismas objektīvs iPhone 15 Pro Max, kas spēj tuvināt 5x, ir tikai 120 mm. Tajā pašā laikā Samsung Galaxy S23 Ultra ar 10x tālummaiņu ir tikai 230 mm fokusa attālums. Tā, visticamāk, varētu būt 12x tālummaiņa, ko Apple vēlas pievienot iPhone 16 Pro Max.

Paredzams, ka abiem Pro modeļiem būs arī patīkami īpaši plato kameru jauninājumi. Tā izšķirtspēja ir no 12 megapikseļiem līdz 48 megapikseļiem. Tas būtu liels darījums tiem makrouzņēmumiem, kuros tiek izmantots īpaši plats sensors. Piešķirot tam detalizētāku informāciju, lai tas varētu ievilkties, kā arī vairāk gaismas.

Tikmēr iPhone 16 un iPhone 16 Plus ir iestatīti, lai iegūtu būtībā tādas pašas kameras kā iPhone 15 un 15 Plus. Tas ietver 48 megapikseļu primāro sensoru, kā arī 12 megapikseļu īpaši plato sensoru.

mobilais tīklājs Wi-Fi tīkla internets

Citas iPhone 16 funkcijas

Tas ir gandrīz iekalts akmenī, ka iPhone 16 Pro un Pro Max/Ultra izmantos A18 Pro mikroshēmojumu. Apple pārgāja uz nosaukumu “Pro” ar iPhone 15 Pro A17 Pro mikroshēmojumu. Parasti Apple mainīs šos monikerus, pamatojoties uz to izmantoto procesu. Tātad, pārejot uz 4 nm, tika mainīts uz Bionic, un tagad 3 nm mainīja uz Pro.

Pagaidām mēs nezinām ne tonnu par šo jauno mikroshēmojumu, taču mēs uzskatām, ka tas tiks veidots uz N3E 3 nanometru mezgla, kam vajadzētu vēl vairāk uzlabot efektivitāti un veiktspēju. Izņemot to, mēs vēl īsti nezinām, ko sagaidīt ar šo jauno mikroshēmojumu. Tomēr tas notiks dažu nākamo mēnešu laikā.

Paredzams, ka Apple atbalstīs arī WiFi 7 un pievienos jaunu 5G modemu iPhone 16 Pro modeļiem. WiFi 7 nav liela problēma, jo standarts tikai tagad tiek pabeigts. Tas nozīmē, ka WiFi 7 maršrutētājiem joprojām ir pieejami daži mēneši, un tie vēl kādu laiku saglabāsies par diezgan augstu cenu. Taču jauns 5G modems palīdzētu gan ātrumam, gan efektivitātei.

Par akumulatora ietilpību mēs vēl neesam dzirdējuši daudz. Bet ar lielāku kopējo iPhone 16 Pro un Pro Max izmēru mēs noteikti varētu redzēt lielākas baterijas. Baumoja, ka Apple iPhone 15 sērijā izmantos akumulatoru dizainu, piemēram, to, ko izmanto elektriskie transportlīdzekļi. Tomēr tas būtu patiešām lielisks solis iPhone 16 Pro un Pro Max.

Tātad, izmantojot iPhone 16 sēriju, mēs negaidām neticamus klāsta atjauninājumus, taču būs daudz mazāku jauninājumu, kas padarīs interesantu jauninājumu, īpaši tiem, kuriem ir iPhone 13 vai vecāks.