Apple cīnīsies pret iPad un MacBook pārdošanas kritumu, izlaižot jaunus izdevumus 2024. gada sākumā

Saskaņā ar vairākiem iepriekšējiem ziņojumiem, Apple ir paredzēts atsvaidzināt visu iPad sēriju 2024. gadā. Baumas arī liecina, ka Cupertino tehnoloģiju gigants strādā pie lielāka iPad Air modeļa, kā arī OLED iPad Pros. Jaunajā izstrādē, ko izstrādājis Bloomberg uzticamais Apple analītiķis Marks Gurmens, Apple cenšas pārvarēt planšetdatoru un klēpjdatoru segmenta sliktos pārdošanas rādītājus, 2024. gada sākumā izlaižot jaunas iPad un MacBook ierīces.

Lielāks iPad Air, OLED iPad Pros paredzēts izlaišanai 2024. gada sākumā

Gurman ziņo, ka Apple ieviesīs iPad Air 12,9 collu displeja izmērā. Tas būtu līdz šim lielākais iPad Air modelis, jo uzņēmums piedāvā tikai vienu 10,9 collu variantu. Tādējādi tas ir līdzvērtīgs 12,9 collu iPad Pro modelim. Pašreizējais piektās paaudzes iPad Air tika paziņots pagājušajā gadā, un tagad tas ir gandrīz pusotru gadu vecs.

Gurmans atkārto iepriekšējās baumas par OLED iPad Pros, kas, domājams, ieradīsies nākamajā gadā. Tiek ziņots, ka kopš 2018. gada Pro modeļa, kas aprīkots ar kastes formas faktoru, tas ir būtiski pārveidots dizainā. Paredzams, ka OLED iPad Pros izmantos LTPO tehnoloģiju ProMotion, un tie tiks darbināti ar M3 mikroshēmojumu. Tie, visticamāk, nebūs lēti, tāpēc Apple ir lietderīgi ieviest 12,9 collu iPad Air tiem, kas vēlas lielāku ekrānu, neizmaksājot augstāku cenu.

MacBook Air M3, jauni aksesuāri, ko arī pievienot

Apple analītiķis arī atklāj, ka uzņēmums paziņos par atjaunināto MacBook Air ar M3 procesoru, kas oktobrī debitēja Pro modeļos un iMac. Tas tiks piedāvāts vienādos 13 un 15 collu izmēros. Turklāt Apple nākamgad paziņos par trešās paaudzes Apple Pencil un Magic Keyboard. Proti, pagājušajā mēnesī zīmols laida klajā budžeta Apple Pencil ar USB-C.

Apple mērķis ir novērst pārdošanas kritumu ar jaunām iPad un MacBook ierīcēm 2024. gada sākumā

Apple ir pieredzējis Mac un iPad sūtījumu samazināšanos. 2023. gada ceturtajā ceturksnī Mac sūtījumu apjoms samazinājās par 34 procentiem līdz 7,6 miljardiem ASV dolāru, salīdzinot ar 11,5 miljardiem ASV dolāru, ko uzņēmums nopelnīja 2022. gada 4. ceturksnī. Paredzams, ka M3 MacBook Pro modeļi un 2024. gada sākuma MacBook Air uzlabojumi mainīs pārdošanas apjoma samazināšanos. Līdz ar to Cupertino bāzētais tehnoloģiju gigants nākamgad vēlas mainīt situāciju.

Gurmens neminēja konkrētus 2024. gada iPad Air, OLED iPad Pro un M3 MacBook Air datumus. Tomēr tiek ziņots, ka tie ieradīsies nākamā gada sākumā. Ņemot vērā Apple tradicionālos palaišanas grafikus, mēs varam sagaidīt, ka iPad Air un MacBook Air debitēs 2024. gada pirmajā pusē, iespējams, martā. No otras puses, iPad Pro varētu nonākt tirgū vēlāk.