Apple brīdinājumi: spiegprogrammatūra ir vērsta uz dažiem iPhone lietotājiem

Apple brīdina dažus lietotājus par algotņu spiegprogrammatūru, kas ir identificēta un varētu uzbrukt iPhone tālruņiem. Potenciālie upuri ir saņēmuši e-pastu no paša Apple, kurā aprakstīts, kā uzbrukums var attālināti apdraudēt viņu iPhone. Lietotāji, šķiet, ir ietekmē visā pasaulē un Apple par to paziņo Indijā un 91 citā valstī, kā ziņo Reuters.

Šī nav pirmā reize, kad Apple veic šo informatīvo kustību saviem lietotājiem. Jau 2021. gadā Apple ziņoja, kad tika atklāti jauni uzbrukumi. Tiek uzskatīts, ka šāda veida uzbrukumus atbalsta dažas valstis, jo augstās izstrādes izmaksas un uzbrukuma augstā sarežģītība nav tas, ko amatieri var paveikt. Turklāt šo uzbrukumu galvenie mērķi parasti ir politiķi, diplomāti vai žurnālisti.

Pēdējā gadījumā tā šķiet Uzbrukuma mērķis būtu lietotāju ierīcēs instalēt ļaunprātīgu programmatūru, lai izspiegotu viņu datus un personiskos failus.

Tomēr un par ko Mēs vienmēr iesakām atjaunināt iOS drošības atjauninājumus (kas jau var būt atsevišķi no pilnīga iOS atjauninājuma), Apple nepārtraukti strādā, lai novērstu operētājsistēmas ievainojamības un aizsargātu iPhone lietotājus pret šāda veida uzbrukumiem. No otras puses, arī paši lietotāji var sevi pasargāt, ievietojot ierīci Izolācijas režīms un tādējādi pasargājiet sevi no šiem uzbrukumiem, atspējojot galvenās ierīces funkcijas, lai uzbrukums būtu veiksmīgs.