Apple apsteidz Samsung un kļūst par pasaulē lielāko viedtālruņu pārdevēju

Pēc 12 valdīšanas gadiem Apple ir gāzis Samsung, lai kļūtu par pasaulē lielāko viedtālruņu pārdevēju. Saskaņā ar International Data Corp (IDC) ziņojumu Apple gāza Samsung Electronics no troņa kā vadošo viedtālruņu pārdevēju pasaulē, nodrošinot 20% tirgus daļu.

Samsung gadu noslēdza ar 19,4% akciju, atpaliekot no Xiaomi, Oppo un Transsion, saskaņā ar provizoriskiem datiem no IDC Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker. “Pēdējo reizi uzņēmums, kas nav nosaukts Samsung, bija viedtālruņu tirgus augšgalā 2010. gadā, un 2023. gadā tas tagad ir Apple,” teikts IDC ziņojumā.

Šīs izmaiņas klasifikācijā ir saistītas ar izaicinājumiem pilnu gadu, ko iezīmēja patērētāji aizkavējot viedtālruņu jaunināšanu un izvēloties lētākas ierīces inflācijas un ekonomiskās nenoteiktības dēļ. Apple iPhone kļuva par visvairāk pārdoto viedtālruni pasaulē 2023. gadā, kas ir pirmā reize, kad Samsung zaudē vadošo vietu kopš 2010. gada.

Saskaņā ar jaunākajiem Starptautiskās datu korporācijas datiem, Apple 2023. gadā sasniedza 234,6 miljonus iPhone sūtījumu, iegūstot 20,1% pasaules tirgus daļu ar 3,7% gada pieaugumu. Turpretim Samsung piedzīvoja viedtālruņu piegādes samazinājumu par 13,6%, sasniedzot 226,6 miljonus vienību un nodrošinot 19,4% tirgus daļu, kā ziņo IDC Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker.

Saskaņā ar Masačūsetsas IDC datiem Xiaomi ieņēma trešo vietu ar 145,9 miljoniem sūtījumu, kam pieder 12,5% tirgus daļas. Pirmo piecinieku noslēdza Ķīnas viedtālruņu ražotāji Oppo un Transsion.

“Lai gan 2023. gada otrajā pusē mēs redzējām spēcīgu izaugsmi no zemākās klases Android atskaņotājiem, piemēram, Transsion un Xiaomi, ko noteica straujā izaugsme jaunattīstības tirgos, lielākais ieguvējs noteikti ir Apple,” sacīja Nabila Popala, IDC Worldwide Tracker pētniecības direktore. komanda. “Apple ir ne tikai vienīgais spēlētājs Top 3, kas katru gadu uzrāda pozitīvu izaugsmi, bet arī pirmo reizi ik gadu ieņem pirmo vietu. Tas viss, neskatoties uz to, ka Ķīnā, tās lielākajā tirgū, ir jāsaskaras ar pieaugošām regulējuma problēmām un Huawei radīto konkurenci. Apple nepārtrauktie panākumi un noturība lielā mērā ir saistīti ar pieaugošo premium ierīču tendenci, kas tagad pārstāv vairāk nekā 20% no tirgus, ko veicina agresīvi tirdzniecības piedāvājumi un bezprocentu finansēšanas plāni.

“Kopējās izmaiņas pozīcijā tirgus augšgalā vēl vairāk izceļ konkurences intensitāti viedtālruņu tirgū,” sacīja Raiens Reits, IDC Worldwide Mobility and Consumer Device Trackers grupas viceprezidents. “Apple, protams, bija sava loma Samsung ranga kritumā, taču kopējā Android telpa pati par sevi dažādojas. Huawei ir atgriezies un strauji gūst panākumus Ķīnā. Tādi zīmoli kā OnePlus, Honor, Google un citi laiž klajā ļoti konkurētspējīgas ierīces augstākās klases zemākā cenu diapazonā. Saliekamās iespējas un pastiprinātas diskusijas par viedtālruņa AI iespējām kļūst arvien populārākas. Kopumā viedtālruņu telpa virzās uz ļoti interesantu laiku.