App Store izmaiņas kritizē Epic izpilddirektors kā "Karstie atkritumi"

Reaģējot uz Apple neseno paziņojumu par izmaiņām tā App Store Eiropas Savienībā (ES), lai nodrošinātu atbilstību Digitālo tirgu likumam (DMA), Tims Svīnijs, Epic Games izpilddirektors, izteica stingru kritikunosaucot to par “jaunu ļaunprātīgas atbilstības gadījumu” vai, vienkāršāk sakot, par “karstu atkritumu”.

Apple modifikācijas ietver sānu ielādes, alternatīvu lietotņu veikalu, trešo pušu pārlūkprogrammu dzinēju un citu iespēju atļaušanu, martā izlaižot iOS 17.4. Šīs izmaiņas nāk kā atbilde uz ES DMA, kas tehnoloģiju gigantiem uzliek pienākumu ievērot īpašus noteikumus, kas veicina konkurenci mobilo lietotņu tirgū.

Epic Games, kas ir pazīstama ar savu Epic Games Store un Fortnite, ir bijusi šādu izmaiņu aizstāvja un iesaistījusies tiesiskā cīņā gan pret Google, gan Apple slēgto lietotņu izplatīšanas ekosistēmu. Tomēr Svīnijs uzskata, ka Apple plānotās izmaiņas ir negodīgas pret izstrādātājiem.

Apple būtībā liek izstrādātājiem izvēlēties starp App Store ekskluzivitāti un veikala noteikumiem

Viņš apgalvo, ka Apple būtībā liek izstrādātājiem izvēlēties starp App Store ekskluzivitāti un veikala noteikumiem, kas, viņaprāt, saskaņā ar DMA ir nelikumīgi, vai arī pieņemt jaunu, it kā nelikumīgu, pret konkurenci vērstu shēmu. Svīnijs norāda uz 0,50 EUR pamattehnoloģiju nodevas ieviešanu par katru ikgadējo instalāciju lietotnēm, kas ES lejupielādētas vairāk nekā 1 miljonu reižu, kā piemēru šīm iespējamām “nevēlamās maksas maksām”.

Turklāt Svīnijs pauž bažas par to, ka Apple ir tiesības izvēlēties, kuriem veikaliem ir atļauts konkurēt ar App Store. Viņš norāda, ka Apple varētu potenciāli bloķēt Epic, Microsoft, Valve un citus iespēju atvērt savus veikalus.

Neskatoties uz šiem izaicinājumiem, Svīnijs izklāsta savu mērķi palaist Epic Games Store operētājsistēmās iOS un Android, lai kļūtu par “vairāku platformu programmatūras veikalu #1”, pamatojoties uz maksājumu konkurenci, zemām maksām no 0% līdz 12% un ekskluzīviem nosaukumiem. kā Fortnite.

Citi izstrādātāji, tostarp Spotify, jau ir paziņojuši par savu nodomu reaģēt uz Apple noteikumu izmaiņām. Spotify plāno ES ieviest maksājumu sistēmu lietotnē, tiklīdz stāsies spēkā DMA. Gan Epic, gan Spotify ir skaļi kritizējuši Apple, jo īpaši pret 27 procentu nodokli, kas tiek uzlikts pirkumiem, kas veikti ārpus App Store Amerikas Savienotajās Valstīs. Svīnijs dod mājienus uz turpmāku kritiku, norādot: “Apple paziņojumā ir daudz vairāk karstu atkritumu” un sola papildu ieskatus, parādoties sīkākai informācijai.