Apelācijas tiesa uz laiku atcēla Apple Watch importa aizliegumu

Apple trešdien nodrošināja uzvaru tiesiskajā cīņā par asins skābekļa sensora patentu pēc tam, kad ASV apelācijas tiesa uz laiku atcēla valdības komisijas noteikto importa aizliegumu dažiem Apple viedpulksteņiem saistībā ar strīdu par patentu ar medicīnas tehnoloģiju firmu Masimo.

Tehnoloģiju gigants steidzami pieprasīja ASV Federālās apgabala apelācijas tiesai apturēt rīkojuma izpildi, apstrīdot ASV Starptautiskās tirdzniecības komisijas (ITC) lēmumu, ka Apple ir pārkāpis Masimo patentus.

Konflikts aizsākās oktobrī, kad ITC pieņēma lēmumu pret Apple, norādot, ka tā ir pārkāpusi divus Masimo piederošos patentus, kas saistīti ar asins skābekļa sensoru tehnoloģiju tā Apple Watch Series 9 un Ultra 2 modeļos. Līdz ar to šiem pulksteņiem ASV tika noteikts importa aizliegums

Masimo apsūdzēja Apple par savu darbinieku aizvilināšanu, tās pulsa oksimetrijas tehnoloģijas piesavināšanos un integrēšanu Apple pulksteņos. ITC lēmums izraisīja Apple pulksteņu, kas aprīkoti ar asins skābekļa līmeņa nolasīšanas tehnoloģiju, importu un tirdzniecību.

Apple, kas ir pazīstama ar pulsa oksimetra funkcijas iekļaušanu savos viedpulksteņos kopš 6. sērijas modeļa 2020. gadā, apturēja savu 9. sērijas un Ultra 2 viedpulksteņu pārdošanu ASV. Tomēr šie pulksteņi joprojām bija pieejami citos mazumtirgotājos, piemēram, Amazon, Best Buy, Costco, un Walmart, ziņoja Reuters.

Tikmēr aizliegums neietekmē Apple Watch SE — lētāku modeli, kuram nav pulsa oksimetra. Arī iepriekš pārdotos pulksteņus importa aizliegums neskar. Kalifornijas federālajā tiesā zvērināto tiesas prāva par Masimo apsūdzībām pret Apple izraisīja nepareizu tiesas prāvu maijā. Tikmēr Apple ir iesūdzējis Masimo par patenta pārkāpumu federālajā tiesā Delavērā, raksturojot Masimo juridiskās darbības kā stratēģisku soli, lai bruģētu ceļu tā konkurējošajam viedpulkstenim.

Saskaņā ar neseno uzņēmuma ziņojumu Apple valkājamo ierīču, mājas un aksesuāru bizness, tostarp Apple Watch, AirPods austiņas un citi produkti, 2023. gada trešajā ceturksnī radīja ieņēmumus 8,28 miljardu ASV dolāru apmērā.