Android tīkls “Atrast manu ierīci” tuvojas ieviešanai

Google un Apple ir kopīgi iesnieguši ierosināto nozares specifikāciju, lai ieviestu Android tīklu Find My Device. Tā mērķis ir nodrošināt saderību ar nesankcionētu izsekošanas noteikšanu un brīdinājumiem Android un iOS platformās. Konkrēti, tīkla “Find My Device” ieviešana pašlaik gaida, kamēr Apple pieņems nepieciešamās specifikācijas.

Bluetooth atrašanās vietas izsekošanas ierīces, ko bieži izmanto personisku priekšmetu atrašanai, ir radījušas bažas par iespējamu nevēlamu personu izsekošanu. Ierosinātajā specifikācijā ir izklāstīta labākā prakse un norādījumi ražotājiem. Tajā sniegti norādījumi par nesankcionētu izsekošanas noteikšanas iespēju iekļaušanu savos produktos.

Deivs Bērks, Google Android inženierzinātņu viceprezidents, uzsvēra Android apņemšanos aizsargāt lietotājus, norādot: “Android ir nelokāma apņemšanās aizsargāt lietotājus, un tā turpinās izstrādāt spēcīgus aizsardzības pasākumus un sadarboties ar nozari, lai palīdzētu cīnīties pret Bluetooth izsekošanas ierīču ļaunprātīgu izmantošanu. ”.

Google un Apple vada iniciatīvu, lai apkarotu nevēlamu izsekošanu, izmantojot Android tīklu Find My Device

Apple, kas ieviesa AirTag ar proaktīvām funkcijām, lai novērstu nevēlamu izsekošanu, uzskata nozares specifikāciju par būtisku soli uz priekšu. Apple un Google sadarbība balstās uz AirTag aizsardzību, kas atspoguļo progresu nevēlamas izsekošanas apkarošanā operētājsistēmās iOS un Android, atzīmē Rons Huangs, Apple sensoru un savienojamības viceprezidents.

Svarīgi ir tas, ka ierosinātajā specifikācijā ir iekļauta ne tikai atgriezeniskā saite no ierīču ražotājiem, bet arī drošības un aizstāvības grupu sniegtā informācija. Interneta inženierijas darba grupa (IETF) ir ierosinājusi specifikāciju, kas nepieciešama, lai ieviestu Android tīklu “Atrast manu ierīci”. Ieinteresētās personas tiek aicinātas izskatīt un sniegt komentārus nākamo trīs mēnešu laikā. Google un Apple plāno līdz 2023. gada beigām izskatīt atsauksmes un izlaist nevēlamu izsekošanas brīdinājumu specifikācijas ražošanas versiju, kas tiek atbalstīta turpmākajās Android un iOS versijās. Šonedēļ Google ir pacēlies

Kopumā Google un Apple sadarbība ir nozīmīgs solis ceļā uz nozares mēroga standartu izveidi, lai uzlabotu lietotāju privātumu un drošību. Tas īpaši risinās iespējamo Bluetooth atrašanās vietas izsekošanas ierīču ļaunprātīgu izmantošanu nevēlamas izsekošanas nolūkā.