Android tīkls “Atrast manu ierīci” ir pieejams atsevišķiem lietotājiem

Vai kādreiz esat pazaudējis savu Android ierīci, tāpēc nevarat to atrast, izmantojot Android funkciju Atrodi manu ierīci? Iespējams, šī funkcija nevar atrast jūsu nepareizi novietoto ierīci, jo tajā laikā tai nebija savienojuma ar internetu. Par laimi, Google ievieš Android tīkla opciju Find My Device. Šī opcija palīdzēs atrast pazaudētu vai nozagtu ierīci pat bezsaistē.

Lai gan tīkla funkcija Find My Device tika paziņota 2023. gada maijā, 2023. gada vasaras palaišanas datums tika aizkavēts uz nenoteiktu laiku. Aizkavēšanās notika, jo Apple nebija aizsardzības pret nevēlamiem izsekošanas piederumiem. Par laimi, šķiet, ka tas drīz mainīsies, un noteikti lietotāji jau var redzēt Android tīkla funkciju Find My Device.

Android tīkls Find My Device sāk darboties

Daži lietotāji ekrānā Atrodi manu ierīci ir ziņojuši par jaunu opciju Atrast bezsaistes ierīces. Tomēr tas notiek tikai pēc atjaunināšanas uz jaunāko Google Play pakalpojumu beta versiju, v24.12.14. Mēģinot modificēt līdzekli, tiek atvērta cita lapa ar dažādām šīs funkcijas izmantošanas iespējām.

Lietotāji var atrast ierīces bez tīkla, ar tīklu intensīvas satiksmes zonās un ar tīklu visās vietās. Turklāt lietotājiem, kuri nevēlas izmantot šo funkciju, ir arī iespēja to izslēgt. Tīkls Find My Device ir iespējots pēc noklusējuma un iestatīts, lai atrastu ierīces ar tīklu visos apgabalos.

Uz šo ieviešanu un pievienošanu pirmo reizi norādīja AssembleDebug uz X, un to apstiprinājuši daudzi Telegram lietotāji. Tomēr jaunā funkcija tiek ieviesta tikai atlasītajiem lietotājiem. Daži lietotāji to redzēs, atverot ekrānu Find My Device; citiem jāgaida tā oficiālā palaišana.

Kā patiesībā darbojas tīkls “Atrast ierīci”?

Galvenā priekšrocība, ko lietotājiem sniedz tīkls “Atrast ierīci”, ir iespēja atrast bezsaistes ierīces atrašanās vietu. Iepriekš funkcijai Atrast ierīci bija nepieciešams, lai pazaudētajai vai nozagtajai Android ierīcei būtu aktīvs interneta savienojums, lai varētu to atrast.

Tīkls Atrodi manu ierīci iegūs piekļuvi Google Play pakalpojumiem visos Android tālruņos, lai atrastu pazaudētās ierīces. Tādā veidā no vienādojuma tiks noņemta obligātā savienojuma prasība. Atbalstītās ierīces ietver tālruņus, viedpulksteņus, izsekotājus un austiņas.

Jums būs iespēja nepiedalīties tīklā un joprojām varēsiet atrast pazaudētās ierīces, izmantojot to saglabātās nesenās atrašanās vietas. Vēl viena iespēja ir jūsu ierīces atrašanās vietas informācijai piekļūt tikai tad, ja pazaudēto ierīci konstatē arī citas tīklā esošās ierīces.

Visbeidzot, varat atļaut, lai jūsu ierīci izmantotu tīkls Find My Device, pat ja tā ir vienīgā ierīce tīklā, kas tiek izmantota pazaudētās ierīces atrašanās vietas noteikšanai. Neatkarīgi no tā, kā iestatāt savu Android ierīci tīklā, šī funkcija palīdzēs daudziem pazaudētu vai nozagtu ierīču īpašniekiem.